Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Granie

  • Maksymalna kwota : 8 600zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jutro

Których części potrzebuję : Wszystkiego oprócz monitora i peryferiów

Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeśli tak, to dopiero po dłuższym czasie użytkowania

Rozdzielczość mojego monitora i model : Benq Zowie XL2546 ( 240 Hz )

Specjalne wymagania : -

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -

Własna propozycja zestawu https://www.x-kom.pl/lista/y4kk4zezr?fbclid=IwAR1BUL2TT9lU8wUx6yILcqLJbb1_pfuRHiWtw4BNHfht84dA17D-Q9gPfaU

​      

Bardzo proszę o ocene mojego zestawu komputerowego, czy jest sens by zastosować jakąś inną / wydajniejszą cześć w tym zestawie , wasze sugestie wraz z argumentami. Istotną kwestią jest podpowiedź apropo chłodzenia zastosowanego w tym zestawie. Czy warto kupować tak drogie chłodzenie ponieważ narazie nie będę podkręcał procesora , najwcześniej za jakieś 2 lata. 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy warto kupować tak drogie chłodzenie ponieważ narazie nie będę podkręcał procesora ,

Nie bardzo, za 320zł masz BQ DR4 w wersji Pro, będzie cicho i wydajnie.

Jak OC nie jest must have można isc w i7 8700 na tańszej płycie wraz z tańszym coolerem, oszczędność ~600zł.

M8PeG 512GB kompletnie nieopłacalny na tle Samsunga 970 Pro, za 670zł masz M8PeGN do tego za 40zł dokładasz radiator od EK.

 

Cena 8700K to absurd, do tego nie potrzebujesz płyty na Z390 tylko na Z370, Asrock Extreme 4. CPU masz 200zł taniej na esc 

 

Przy takim budżecie i małych zmianach można myśleć już o RTX 2080.

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja zmieściła się w... 8100 zł z kartą GTX 2080 i Win10 Home. Czyli zostaje jeszcze ponad 500 zł  na modyfikacje: wymianę pamięci, zasilacza, obudowy, czy płyty głównej na lepszą, gdyby ktoś wiedział lepiej, co wybrać. Mój zestaw. Masz monitor większy, niż Full HD? Jeśli, nie to nie ma sensu brać GTX 2080. Na dziś to chyba za wiele. Jedyny problem (?), to że złożyłem to w morele.net.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...