Skocz do zawartości

Która płyta Z390 do I9 9900k (OC)


Recommended Posts

Witam,

 

tak jak w temacie myślę nad wyborem płyty Z390 pod zamówionego I9 9900k (jeszcze się na niego naczekam). Nakreślę, co jest dla mnie istotne zwracam uwagę na temperatury oraz samą wydajność, kwestie ledów i innych "poprawiaczy wyglądu" pomijam jak są to ok nie przeszkadzają, ale sam wygląd sprzęt nie ma dla mnie znaczenia. Procesor w pierwszych dniach nie będzie podkręcany, lecz w przyszłości (pewnie niedalekiej) chciałbym mieć taką możliwość, ale też bez szaleństw (5,0?). Kwotowo też tak 1500-1800 chciałbym się zamknąć (ale jeśli nie ma sensu dopłacać to wolę tego uniknąć, dlatego zgłaszam się do Was). Jakieś pierwsze testy Z390, zaczęły się pojawiać, to może już mi coś doradzicie (jeśli jeszcze za szybko z tym tematem to odświeżę go, gdy będzie więcej testów)?

Ram wstępnie myślałem o 2x8:

G.SKILL 16GB 4133MHz Trident Z RGB CL19 (2x8GB), to czy z RGB czy bez to tutaj już tylko kwestia ceny, jeśli reszta bez różnic.

 

Samemu to raczej ameryki nie odkryję rozważam MSI MEG Ace (obecną płytę na z170 mam od nich), Asrock Taichi Ultimate, Aorus Master albo Asus Maximus XI Hero? Też opcją jest czekanie na premierę i dostępność w Europie Evga Dark oraz Evga FTW i rozważenie jednej z tych opcji?

O reszcie podzespołów nie wspominam, bo też jeszcze są w trakcie wyboru, ale najpierw chciałbym ustalić płytę.

Link to post
Share on other sites

Ja bym radził jak najdłużej się wstrzymać. Przynajmniej do momentu,kiedy te testy na różnych stronach będzie można porównać Obecnie uważam,że część tych testów to reklama a jej nie radzę ufać do końca. Myślę,że trudno jest radzić,jak się sprzęt zna tylko z obrazka i podstawowych danych ...

Link to post
Share on other sites

A czym będzie chłodzony ten 9900k?

Jakieś AIO 360 pewnie Corsair h150I pro albo NZXT X72

Ja bym radził jak najdłużej się wstrzymać. Przynajmniej do momentu,kiedy te testy na różnych stronach będzie można porównać Obecnie uważam,że część tych testów to reklama a jej nie radzę ufać do końca. Myślę,że trudno jest radzić,jak się sprzęt zna tylko z obrazka i podstawowych danych ...

Dlatego zgłaszam się tutaj, czy już coś z tych testów można wnioskować/wybierać, czy jeszcze czekać. 

Link to post
Share on other sites

Ja też szukam mobo pod 9900k - imo nie ma co przepłacać, kupisz płytę powiedzmy za 1.5k.. a trafisz kiepski procek i nici z OC taka  płyta 700-1000 zl powinna wystarczyc - Problem jest inny.. recenzji owych płyt jest bardzo mało

 

Z tego co udało mi się ustalić z tych tańszych dobrych mobo to np. Asrock Phantom Gaming / MSI MPG EDGE AC

 

Ja też póki co nie nastawiam się na wielkie OC . bo sam procek już ma kopa na domyślnym taktowaniu a cała reszta to sztuka dla sztuki

to już nie czasy 775 lub nawet 1155 (sandy-bridge)

Edytowane przez Daedalus
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu bo o radę chciałbym zapytać co do wyboru płyty głównej z390. Procesor i7 9700k grafika rtx2070 i pytanie. Którą płytę wybrać z z360 bez zbędnego przepłacania? A może nie warto dopłacać do z360 i wybrać coś z z370?

Edytowane przez Egze81
Link to post
Share on other sites

Nie warto dopłacać do 9700k :D

 

Zestaw i7-8700 (bez "k", na płycie Z370) + RTX 2080 będzie tańszy niż i7-9700k + RTX 2070 i jednocześnie wydajniejszy.

 

9700k/9900k to procki dla ludzi, którzy nie są ograniczeni budżetem.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dwa lata to od pyty czasu w przemyśle IT. Nikt nie jest w stanie przewidziec jak pisane beda gry przez taki czas. Jedno jest pewne - gry wolą fizyczne rdzenie od wątków z ht, więc taki 9700k złym wyborem NA DZIEN DZISIEJSZY nie jest. Swojego odesłałem ale tylko dlatego że trafiłem na przegrzewajaca sie sztuke bez potencjału OC.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

1X8PIN  z 28A to 336W. Szybciej trafisz na throttling(240-250W w AVX)proca niż padnie złącze na chłodzeniu H2O/air ;p Aorus Master to top tier płyty więc ten extra 8pin rozumiem-ciekły azot itp to na pewno jest potrzebne, do wszystkiego innego wystarczy 1x8pin.

W jaki slot włożyć zapewne jest opisane w instrukcji płyty.

Link to post
Share on other sites

Buildzoid też stwierdził, że jedno złącze w zupełności wystarczy. Też zakupiłem aorusa mastera i dzisiaj będę go montował w zestawie.

Posiadam seasonica prime ultra gold 650w który też ma jedno złącze 8 pin. A gdybym dokupił drugi kabel 8pin do proca i wpiął go do zasilacza w gniazdo cpu/pcie - bo tak te gniazda są oznaczone, to mógłbym uznać, że 2x8 pin będzie w pełni działać?

Edytowane przez mirage
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...