Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze monitora szerokokątnego


Recommended Posts

Witam.

Jako, że zbliżają się święta i świąteczne wyprzedaże to postanowiłem zakupić sobie nowy monitor, bo mój obecny LG DM 2780D już swoje lata ma przerobione. Najgorsze jest to, że w temacie monitorów nigdy nie zagłębiałem się, ale ostatnio w pracy mam kontakt z monitorem LG UltraWide 21:9 i i można powiedzieć, że się zakochałęm w takim formacie. 

 

Wykożystanie monitora: - głównie gry ( MMORPG, Hack&Slash), ale też wieczorem jakieś filmy, czy internet

Poszukiwany rozmiar 34" 21:9

Częstotliwość odświeżania: mile widziane 144Hz

Budżet: 2000 - 2500 zł ale w ostateczności mogę naciągnąć do 3000 ale już naprawdę w ostateczności.

 

Monitor będzie podłączony do zestawu jaki widnieje w sygnaturce.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Niestety nie umiem znaleźć opcji Edytuj Post więc napiszę w Odpowiedzi. Na chwilę obecną na celowniku jest model LG 34UC79G. W niedalekiej przyszłości zamierzam też wymienić kartę na jakieś 1080TI. Proszę o opinię posiadaczy tego monitora lub o inne sugestie. Dziękuję. Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

34" 21:9 to jest odpowiednik (wysokościowo) 16:9 27". Poniżej 1440p bym tu nie schodził, bo inaczej PPI będzie za niskie. Dochodzimy więc do problemu 1440p@120+ Hz w 21:9, takich monitorów jest mało a wartych zakupu jeszcze mniej. Jeśli chodzi o na prawdę dobry sprzęt to jesteś ograniczony do dwóch modeli, oba przekraczają Twój budżet (LG 950G lub 950F i Alienware AW3418DW). Nawet tańsze modele (opierające się o stare matryce AUO lub Samsunga) to nadal koszt powyżej 3000 zł (np. AOC AG352UCG6). Pozostają więc jedynie 1080p a to jest IMO rozdzielczość zupełnie niewystarczająca do 34" 21:9, dodatkowo nawet i tam masz tak na prawdę Dell AW3418HW i LG 34UC89G-B których recenzji (dobrze zrobionych z informacjami np. o czasie reakcji) póki co nie widziałem. Dodatkowo nadal kosztują one blisko 3k zł gdzie w tej samej cenie masz dobre 1440p@144Hz tylko 16:9.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...