Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do 800zł


Recommended Posts

A więc ta opcja z rootem telefonu odpada, choć wydawała się sensowniejsza niż dodatkowe przejściówki  :( FreeQ próbowałeś może podpinać słuchawki z impedancją powyżej 50 do swojej V30? Widziałeś może ten temat https://forum.android.com.pl/topic/329869-poradnik-jak-uruchomi%C4%87-wzmacniacz-w-lg-v30/ - podobno jest jednak wielka różnica. Sam widzę że moje obecne słuchawki dość cicho grają z V30, natomiast jak je kiedyś podłączyłem do zewnętrznego dac-a to przy 30-40% głośności już był ogień konkretny :menda:

Link to post
Share on other sites

Znaczy tak jeżeli zdecydowałeś się na kupno MSR7 nie ma problemu. Jak już dojdą słuchawki chwytasz za SAM kabel. Po czym podpinasz go do telefonu, czekasz dosłownie 2s i potem podpinasz drugą końcówkę pod słuchawki. Telefon wykryje urządzenie w aux mode i zamiast 50% mocy dostajesz 75%(oczywiście zakres volume zawsze pokazuje na 75). I to ci wystarczy :). Zresztą by mieć pewność że jest odpowiedni status na google play kup za 4zl apke Hi-Fi statusLG i będzie ci pokazywać na jakim statusie działasz.

 

Ja osobiście tych zabiegów nie stosuje,w standardzie nie daję wiecej niz 60 volume. MSR7 i Focale Listen grają już swietnie :).

 

Ujmując jeszcze prościej potrzebujesz słuchawek które dają możliwość odpiecia kabla od samej słuchawki. Co do samego telefonu, on ma naprawdę sporo mocy i mało jaka recenzja uwzględnia to. Problem polega na tym że kiedy DAC działa z pełną mocą to szybko drenuje baterię. W zależności od potrzeb samych słuchawek.

Edytowane przez FreeQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście trick z kablem działa, jest już wystarczająco głośno  :) Słuchawki jednak i tak muszę kupić nowe, bo stare ledwo trzymają się kupy, w ruch już poszła taśma. Tak z ciekawości spytam: Czy mając słuchawki z impedancją 50 bądź wyższą dostajemy wtedy 100% mocy, bez żadnych kombinacji typu najpierw podłącz to potem tamto...? Co do nowych słuchawek to wcześniej wpadły mi w oko Beoplay h6 v2 są teraz dostępne za 699zł. To jest ta sama półka jakościowa dźwięku co MSR7 i Focal Listen? Myślałem jeszcze o czymś na BT, a konkretniej o Sony WH-H900N. Nie wiem niestety czy takie bezprzewodowe słuchawki można porównywać do wcześniej wymienionych na kablu. Jest duża różnica? Wiem że Dac nie działa po BT i zastanawiam się jak to jest, na każdym smartphonie który obsługuje LDAC usłyszę taki sam dźwięk? 

Link to post
Share on other sites

Jego możliwości muzyczne można zestawić z przenośnymi układami w okolicach 1000-1500zł i nie brzmi on jak typowy smartfon. Niektóre aspekty brzmieniowe robią wrażenie jak na układ tego typu ,razem z mocą.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

a co myslicie o słuchawkach SENNHEISER MOMENTUM M2 AEG byłyby lepsze od ath msr 7? ( albo Meze 99 Neo?)

co masz na myśli pisząc lepsze? Co mają mieć lepsze od drugich? Ani słowem nie wspomniałeś czego oczekują to skąd kto ma wiedzieć ktore Ci się bardziej spodobają? Są Recezje poczytaj idź posłuchaj do sklepu i sam zdecyduj które dla ciebie są lepsze.

 

A czy któreś są lepsze? Ujął by to raczej ze poprostu są inne

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeklejam zawartość z innego forum, mojego autorstwa.

 

Porównanie Meze i M2.

 

 

Coś więcej o porównaniu.

 

Byłem bardzo ciekaw, co pokażą Momentum Over-Ear 2 wobec nowości jaką niewątpliwie są słuchawki Meze 99 Classics.
 
Jeśli chodzi o jakość wykonania to muszę przyznać Momentum są świetnie wykonane, jak przystało na model premium. Bardzo dobrej jakości pady, mięciutkie i bardzo wygodne, precyzyjny system składania i dbałość o detale. Dźwiękowo przyznam jestem lekko zawiedziony, ale ze względu na to, że wolę słuchawki bardziej efektowne, nieco jaśniejsze. Wydają się grać w miarę równo z niezłym basem, który ma dobrą kontrolę. Tylko no właśnie w porównaniu do Meze to one są po prostu nudne. Grają mi dość podobnie do HM5. Dla mnie to takie całkiem niezłe, ale zwyczajne granie, które jakoś mi do premium nie pasuje.
 
Meze dają więcej powera, energii aż nią kipią. To słuchawki typowo przeznaczone do wyciągania funu ze wszystkiego. Meze oferują więcej basu oraz góry, średnica chyba lekko wycofana. Wydają się być bardziej detaliczne i szczegółowe, a do tego bardziej przestrzennie i efektownie. Budowa to jak widać, drewno, metal, skóra proteinowa (pady). Są nieźle wykonane, ale nie sprawiają tak dobrego wrażenia, jak na zdjęciach. Pady mogłyby być jednak większe, chodzi tutaj o miejsce na ucho, można było zwyczajnie zwęzić ściankę padów. Czy się komuś spodobają to rzecz gustu, ale nie można im odmówić niecodziennej stylistyki. Meze grają dosłownie z kartofla, czy to odtwarzacz, czy telefon czy stacjonarne klocki.
 
Dla mnie zwycięzca w kategorii dźwięku to bezsprzecznie Meze, chętnie bym zamienił ich pady na te z Momentum, bo wtedy pozbywamy się najsłabszego ogniwa. W każdym razie energia i moc Meze, może w dłuższym czasie nieco męczyć. Według mnie są idealne na 1-2 może 3h, ale potem już pady dają się we znaki. Jednak te 2-3h spędzimy naprawdę przyjemnie. Momentum są lepiej wykonane, bardziej pancerne, dźwięk jest bardziej stonowany i spokojny, dzięki czemu nadają się do dłuższych odsłuchów, nie męczą przekazem.
 
Wolę, jak mnie dźwięk czaruje, może nawet okłamywać, ale musi być przyjemny.

 

Źródło: https://forum.mp3store.pl/topic/135530-meze-99-classics/?page=30&tab=comments#comment-1317758

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, zdecydowałem się w końcu zakupić te ath-msr7 i powiem wam, że się strasznie zawiodłem na nich :( wypisze w punktach co mi się nie podoba i  może doradzilibyście mi jakie by mi bardziej słuchawki podeszły wtedy?

1. Bas- wydaje mi się że na  niskich częstotliwości w ogóle te słuchawki go nie oddają, tam gdzie bas powinien uderzyć i się rozłożyć po całej muszli i powoli zanikać, to w tych słuchawkach jest takie zbite uderzenie które nie zejdzie niżej i szybko zaniknie :(, a jak jeszcze gra wokal to już w ogóle niskie częstotliwości chowają się pod wokalem.

 

2. Nie wiem pod co to dać, ale to jest chyba scena? (poprawcie mi jeśli źle o tym napiszę) chodzi o to że wokal jest  za daleko od ucha nie gra tak bezpośrednio przy uchu i na całej muszli  tylko tak jakby na mniejszym okręgu uchu i dalej od niego  to też mi przeszkadza.

 

3. Ogólna przestrzeń grania słuchawek, wszystko właśnie gra w takim mniejszym okręgu niż muszla przez co traci dla mnie na efektywności i tak gorzej mi się tego wszystkiego słucha

 

Może muszę poczekać aż się wygrzeją i się coś poprawi?, można do nich jakieś większe pady kupić, żeby tą przestrzenność poprawić?

 

Jedna dziwna sprawa jeszcze taka, że na tym moim lg v30 wszystkie słuchawki ustawiam na maks volume 30, a te ustawiam na 45 i brakuje mi dalej w nich takiej mocy, powera  na niskich i średnich tonach a jak ustawie wysoką głośność to wysokie są za głośnie a średnica i niskie nie mają w ogóle takie energi właśnie to też mnie denerwuje, @Edit w sumie teraz po 4 godzinach słuchania coraz lepiej graja mi się wydaję.

 

@FreeQ Na jakiej głośności słuchasz na lg v30 z tymi słuchawkami?,jak ty sie w ogóle odniesiesz do niskich częstotliwości na tych słuchawkach podpiętych do lg v30?

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

Ok, a nie wiesz czy mogę zwrócić te słuchawki tak bez podania żadnego powodu?, w sumie za powód bym dał że słuchawki nie grają w moim stylu :D niby jest 14 dni na zwrot na allegro dane

 

Tak w ogóle, jeśli słuchawek używam tylko i wyłącznie w domu to lepiej sobie kupić otwarte czy jakie?, bo czytałem gdzieś że otwarte tracą na energi czy czymś tam 

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

W zależności od utworu, ale zazwyczaj max 50. Co do basu tu są własne preferencje. Ja nie jestem baso-lubnym dlatego mi się MSR7 świetnie spisują ale jeszcze lepiej Focal Listen które grają dość jasno :).

 

Masz 14 dni na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny. Tylko musisz wypełnić formularz, każdy sprzedawca daje możliwość ściągnięcia takiego z neta. Jak kupiłeś na allegro powinieneś taki dostać w załączniku w mailu potwierdzającym kupno, albo po prostu w zakładce zwrot 14 dniowy.

 

Ja pamiętam że takim większym basem mi grały sennheiser Momentum.

Edytowane przez FreeQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak je sobie zostawie jednak, jakoś z czasem spodobało mi się ich granie bardzo :P, a wiecie może czy z tymi słuchawkami jakieś zabiegi z modowaniem można wykonać?, np pady zamienić na jakieś większe?, żeby coś poprawić ewentualnie w nich?

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...