Skocz do zawartości

Zainstalowana 16GB -> Całkowita 15,9GB - Dostępna 11,9? + Pamięć Virtualna


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych osób, dlaczego tak pokazuje mi w systemie. 

Posiadam 16GB DDR 3 1600mhz CL 9 w 4 kościach. 

wKXZw34.png

Tak wygląda to na screenie. Czy wszystko się zgadza?

Druga sprawa, jak ustawić poprawnie pamięć virtualną? Dodam, że grając dzisiaj w Call of Duty Black Ops 4 w pewnym momencie wywaliło mi grę z błędem właśnie odnośnie pamięci Virtualnej za brak czy coś w ten deseń (nie pamiętam już).

Poniżej screen z HWinfo kiedy widać, że był moment jak dobiło do 99.8% po czym mi grę wywaliło. 

tawQZgO.png

PS. We właściwościach mam ustawione na automatyczne zarządzanie:

AbqryNJ.png

A jakie wartości wpisać w rozmiarze niestandardowym i przydzielić do dysku "D"? Bo na tym jest gra zainstalowana.

Jak widać po zdjęciu niżej, gra dobija sobie do wartości 80% od tak:

nNZFzql.png

Z góry dzięki za pomoc jak powiększyć pamięć virtualną czy coś w ten deseń oraz za odpowiedź z pierwszego pytania. 

Pozdrawiam,
Jarosław

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

1)Wyłącz zintegrowaną kartę graficzną w bios, a odzyskasz większość z "sprzętowo zarezerwowanej", wtedy zaokrągli Ci do pełnych 16GB.

2)Powinno być na auto, nie trzeba ustawiać ręcznie na tym samym dysku co gra. Jest to błąd gry, systemu. Nie zainstalowałeś ostatnich łatek.

 

Link to post
Share on other sites

jak masz 2x dyski SSD można to w lepszy sposób ustawić np:

BlXYsXW.png

 

czyli w tym przypadku drugi dysk SSD (F:) służy głownie do pamięci wirtualnej,

następnie gdy zostanie zapełniony, reszta ładuje do systemowego dysku SSD (C:)

 

/ nie polecam ustawiać w ten sposób dysków HDD. (chyba nie trzeba tłumaczyć)

Link to post
Share on other sites

Mam ustawione na auto po czym CoD dobija do 85%/90% pamięci virtualnej (ale tylko on jest włączony, discord oraz msi afterburner).

Jak widać na zdjęciu w pierwszym poście, dysk C to SSD a dysk D to HDD (1TB).

Teraz pytanie, czy zostawić w dalszym ciągu auto ale nie będzie tak, że jak odpalę jakąś przeglądarkę to mi dobije do 99% i wywali grę, itp? Czy ustawić na dysku D wartość startową (16384) - widziałem na filmikach, że startową liczy się 1024mb razy ilość pamięci ram czyli w moim przypadku byłoby to x16. A wartość końcową nie potrafię zrozumieć razy ile liczyć. Czasami mówili o x1,5/ x2, itd.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
W dniu 23.10.2018 o 16:44, vicodin napisał:

1)Wyłącz zintegrowaną kartę graficzną w bios, a odzyskasz większość z "sprzętowo zarezerwowanej", wtedy zaokrągli Ci do pełnych 16GB.

2)Powinno być na auto, nie trzeba ustawiać ręcznie na tym samym dysku co gra. Jest to błąd gry, systemu. Nie zainstalowałeś ostatnich łatek.

 

Dzieki za info faktycznie ustawilem w biosie karte z auto na domyslnie zintegrowana i mam powod, po zmianie wrocilo do normy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...