Skocz do zawartości

Nowy router do domu - co wybrać ?


Recommended Posts

Witam, potrzebuję Waszej pomocy w wyborze routera, który zastąpi mój obecny lecz już wysłużony TL-WR1043ND v1 z wgranym OpenWRT. Wprowadzam się do nowego domu, w posiadaniu co raz więcej sprzętów które obsłużą AC oraz 5Ghz dlatego szukam następcy. Uwagę zwrócił Asus RT-AC1200G+ ale mnogość opinii, które sugerują że nie jest jakimś cudemskłania do dalszego szukania. Szczególnie, że parę ścian jest a na 2,4 ghz z tego co czytam ten router nie da rady. Ogółem: Łącze światłowodowe 600mb/s, sprzęty: TV, 2x laptop (jeden ac drugi n), asus transformer, PC (po kablu), telefony (działają na ac). Zależy mi na OpenVPS, jeżeli będę mógł wgrać openwrt też będzie to plus, chociaż jeżeli porządny soft od producenta można openwrt pominąć. Ważną kwestią jest też zasięg żeby nie był gorszy od WR1043ND a na pewno lepszy. Z czego wy korzystacie, co możecie polecić ? Czy RT-AC58U lub RT-AC68U warto brać pod uwagę? szczególnie że można mu LEDE wgrać ? 

Link to post
Share on other sites

Sam zastanawiam się nad Netgar XR700 ale on ma tylko AC lub ASUS RT-AX880U ten już ma nowy standard AX, przeprowadziłem się do domku i mam słaby zasięg może przez to że mam ogrzewanie podłogowe u góry i sygnał słabo przechodzi przez strop i folie od podłogówki sam nie wiem.

 

jest jeszcze ASUS Rapture GT-AX11000 nad którym można pomyśleć, też ma nowy standard AX

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

jeżeli weźmiesz router za ok 300zł to porównaj sobie liczbę możliwych do nawiązania sesji , zrozumiesz że nie tylko niska cena się liczy , nawet jak masz po kablu to dociąż taki router za 300zl sesjami i sprawdź pingi a się przekonasz jaka jest różnica..... i różnica pomiędzy routerem za 300zł a 1500zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...