Skocz do zawartości

W zamian za i5 6600 K i GTX 970 ?


Recommended Posts

Witam serdecznie szanownych forumowiczów, z uwagi na to że nieuchronnie zbliża się  dzień zmiany kilku kluczowych podzespołów (i wychodzi na to że po raz pierwszy zmiana platformy na AMD) chciałbym zasięgnąć  kilku rad , chyba że udało Mi się strzelić w 10.

 

  • Zastosowanie komputera Solid Works, Auto Cad no i granie miedzy innymi w takie tytuły jak Forza , WWII itp.
  • Maksymalna kwota : ~5500 z możliwością dopłaty max 500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : GRUDZIEŃ 2018 
  • Których części potrzebuję : CPU,GPU,MOBO i monitor po sprzedaży obecnego zestawu 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie
  • Specjalne wymagania : Monitor FHD
  • Własna propozycja zestawu 
  • CPU AMD Ryzen 2700x 
  • MOBO  Tu mam największy dylemat, moje propozycje  ASUS PRIME X470-PRO,  ASRock Fatal1ty X470 Gaming K 
  • GPU RTX 2070 ASUS,ZOTAC lub EVGA w zależności co producenci zaprezentują do końca roku. 

Obecna konf. i5 6600K ,Asus Maximus VIII Ranger , ASUS GTX 970 OC, jak już wspomniałem po sprzedaży ww. podzespołów planuje kupić monitor , jaki ? tu liczę na Was , obecny LG 2486L służy Mi już kilka ładnych lat i moja wiedza na temat monitorów zatrzymała się  na poziomie sprzed kilku lat, budżet , szacuje coś koło 1200 zł (wszystko zależy za ile sprzedam „stare” podzespoły) Z góry dzięki za wszystkie propozycje, pozdrawiam serdecznie                                    

Edytowane przez robinek09
Link to post
Share on other sites

Szkiełko warto podciągnąć już do jakiś 27 cali 1440p na IPS. Trzeba dopłacić albo rozsądniej kupić R7 2700 bez X na tańszej B450 Tomahawk i samemu podkręcić. Wszystko będzie tutaj ok. Zaoszczędzona kasa leci na konto monitora. 

 

Ryzen ma sens w tym przypadku tylko w przypadku renderingu v-ray. 

 

Obecne ceny Intela straszne co też odbija się na używkach. Jakby nie patrzeć za 800 zł wyrwiesz i7 6700. Sprzedasz swój CPU, to też sporo Ci się zwróci bo z tego co patrzę na allegro, to ceny bardzo zbliżone do i7 6700. 

 

Walisz zmodyfikowany bios na mobo i kręcisz tego 6700 non-K. Przy naprawdę małym wydatku dochodzą Ci dodatkowe 4 wątki. 

Być może będzie Ci to pasować na przeczekanie do normalnych cen Intela. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...