Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Głównie do grania w najnowsze tytuły i programowania

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5000zł

Kiedy zamierzasz kupić komputer?: W tym miesiącu ew. w listopadzie 

Których części potrzebujesz?: CPU GPU MOBO RAM ew. Zasilacz

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Może w przyszłości 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? 1080p 60Hz

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Zasilacz :Cooler Master 500w , HDD 1tb, Obudowa 

Chcę aby zestaw służył mi długie lata.

Chciałem was prosić o radę dot. podzespołów. Czy połączenie ryzena 7 2700x z GTX 1070Ti to dobry pomysł, chodzi i głównie o wydajność oraz wystąpienie bottleneck'a. 

      https://www.morele.net/configurator/redirect/387140

Czy opłaca się go kupić powyższy zestaw ew. zmienić jakieś podzespoły np.: procesor na inny ryzen lub coś ze stajni intela. Czy będę zmuszony wymienić zasilacz z 500W na 600W?

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Można tutaj myśleć na spokojnie o GTX 1080 w cenie około 2300 zł.

 

Zejście do Ryzen 7 2700 + B450 Tomahawk / K4 od Asrock i jest na 1080. Jeszcze inaczej, to znacznie taniej Ryzen 7 1700 czy 1700X. Tutaj też wystarczy na zdecydowanie lepszy zasilacz.

 

Jaki dokładnie posiadasz model zasilacza? Co za obudowa?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obudowa SilentiumPC gladius M20 Pure Black

Zasilacz Cooler Master B500 ver. 2

Można tutaj myśleć na spokojnie o GTX 1080 w cenie około 2300 zł.

 

Zejście do Ryzen 7 2700 + B450 Tomahawk / K4 od Asrock i jest na 1080. Jeszcze inaczej, to znacznie taniej Ryzen 7 1700 czy 1700X. Tutaj też wystarczy na zdecydowanie lepszy zasilacz.

 

Jaki dokładnie posiadasz model zasilacza? Co za obudowa?

Edytowane przez NoNameNoFame
Link to post
Share on other sites

Zmiana tego CM na Vero za bardzo nie ma sensu. 

W 2700X raczej bym się nie bawił. 200 zł taniej jest Ryzen 7 2600, którego na płycie B450 za około 450 zł sam sobie podkręcisz. Jak nie teraz, to za jakiś czas. Na dzień dobry masz oszczędności żeby zmienić 1070 Ti na GTX 1080. Inna opcja to przeczekanie do RTX 2070. Pamiątki można dać na kościach B-die pod OC. 

 

Ogólnie jeżeli zestaw ma być stricto do samych gier (bez nagrywania, streamowania itp) to można i też śmiało zejść do Ryzena 5 2600.  bo R7 nie wnosi tutaj nic ciekawego względem R5. Na dobrą sprawę jest to oszczędność prawie 700 zł. 

Link to post
Share on other sites

Zmiana tego CM na Vero za bardzo nie ma sensu. 

W 2700X raczej bym się nie bawił. 200 zł taniej jest Ryzen 7 2600, którego na płycie B450 za około 450 zł sam sobie podkręcisz. Jak nie teraz, to za jakiś czas. Na dzień dobry masz oszczędności żeby zmienić 1070 Ti na GTX 1080. Inna opcja to przeczekanie do RTX 2070. Pamiątki można dać na kościach B-die pod OC. 

 

Ogólnie jeżeli zestaw ma być stricto do samych gier (bez nagrywania, streamowania itp) to można i też śmiało zejść do Ryzena 5 2600.  bo R7 nie wnosi tutaj nic ciekawego względem R5. Na dobrą sprawę jest to oszczędność prawie 700 zł. 

Jaką kartę gtx1080 poleciłbyś ?

Czyli pomiędzy 2700 a 2600 nie ma zbytnio różnic w grach ? A jeśli za ryzena wstawić i5 8400?(wiem co się stało z cenami intela...) https://www.morele.net/inventory/info/b22a0b8f/

Z przeczekaniem do RTX2070 chodziło ci o ich zakupie czy ew. spadnięciu cen gtx'ów 1080?

Edytowane przez Onlyme
Link to post
Share on other sites

8400 w takiej cenie nie ma prawa bytu. 

Ceny GTX 1080 nie spadną, bo karta nie jest już produkowana, jest po prostu EOL. 

 

Do samego grania brałbym Ryzena 5 2600 pod OC na B450 + GTX 1080 / RTX 2070

Tak jak napisałem na samej górze, zestaw, który posłuży mi kilka dobrych lat w graniu i programowaniu no ew. tworzeniu jakiś amatorskich grafik(photoshop). Nie mam zamiaru bawić się w nagrywanie lub też streamowanie :)

 

Dzięki za poświęcony czas i udzieloną pomoc w wyborze  ;) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem na samej górze, zestaw, który posłuży mi kilka dobrych lat w graniu i programowaniu no ew. tworzeniu jakiś amatorskich grafik(photoshop). Nie mam zamiaru bawić się w nagrywanie lub też streamowanie :)

 

Dzięki za poświęcony czas i udzieloną pomoc w wyborze  ;) Pozdrawiam

koszt samego procesora do dobrego streama to cały budżet który chcesz przeznaczyć na caly zestaw ,

 

właśnie w rozdzielczości 1080p procesor jest najważniejszy jeżeli się pokusisz o 1080 to taki ryz może być mało zresztą Ryz i tak nie rozpędzi tak RAM który jest bardzo istotny przy uzyskiwaniu 110% performance z zestawu,

 

 

posłuży mi kilka dobrych lat w graniu

 

 

na przełomie użytkowania Ryza dowiesz się przy okazji dlaczego w pewnych momentach wyciągasz mniej FPS jak Tabelki Testowe

Link to post
Share on other sites
  • Witam , prosiłbym o ocenę zestawu, który zamierzam kupić.  
  • Zastosowanie komputera : Gry, programowanie, photoshop
  • Maksymalna kwota : 5000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : październik początek listopada (jak najszybciej)
  • Których części potrzebuję : CPU, GPU , MOBO ,RAM 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : W przyszłości
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1080p 75hz (lg 22mp55)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : hdd, obudowa (silentiumpc gladius m20) , zasilacz (cooler master b500 ver.2 500W)
  • Własna propozycja zestawu https://www.x-kom.pl/lista/x4rotqwg6
  •  
  • *Jeśli będę bawić się w podkręcanie CPU, wtedy zakupię nowy zasilacz 550-600W

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...