Skocz do zawartości

Kontrola backupów.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez benutzer,

Recommended Posts

Witam.


Macie jakieś sposoby jak kontrolować kopie zapasowe przechowywane na dysku zewnętrznym oraz na partycji Windowsowej ?


Dotychczas podczas robienia backupa (co 2 miesiące) sprawdzałem tylko czy rozmiary się zgadzają ale widzę że ta metoda nie sprawdza się, lub któryś z moich dysków gubi partycje...


 


Jakieś sugestie ?


Link to post
Share on other sites

Dotychczas myślałem że backupy muszą mieć dokładnie ten sam rozmiar, tymczasem po tygodniu sprawdzam i widzę że rozmiar się zmienił a nic nie mogłem zmodyfikować skoro dysk zewnętrzny podłączany jest sporadycznie. Nie ma innego sposobu lub programu który badałby czy pliki wyglądają tak samo? Ciężko przetestować poprawność 77 990 plików...

Link to post
Share on other sites

Partycja E(na dysku HDD) <---> Partycja H(dysk zewnętrzny WD Passport Ultra)

Kopiuje foldery z E na H(muzyka, filmy, obrazy płyt etc.) i sprawdzam czy foldery mają te same wartości na obu partycjach (czyli na obu dyskach)

Czasami jest ok i rozmiary się zgadzają, czasami jak okazyjnie podłącze dysk zewn. i sprawdzę rozmiary to cyferki się zmieniły...czyli znak że coś się zmodyfikowało.

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Checksumy będą najszybsze w twoim przypadku: http://code.kliu.org/hashcheck/

 

checksuma md5 (najszybsza). jakakolwiek zmiana pliku, czegokolwiek, powoduje zmiane checksumy.

 

Pozdrawiam

 

Sprawdzę to rano, dzięki :)

 

 

670f4de82c9714ccmed.jpg

Czy te foldery pomimo różnych wartości w rozmiarach są na pewno takie same? Czy mogę się tym sugerować ?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Przecież wartość "rozmiar" jest taka sama, więc o co chodzi? "Rozmiar na dysku" może być różny. Może na drugim dysku pliki są inaczej zdefragmentowane i zajmują więcej clustrów. Może sama wielkość clustrów jest różna?

Co do tych katalogów to polecam Free File Sync. Program ci wyłapie które pliki się różnią.  Można porównywać katalogi po dacie modyfikacji czy rozmiarze lub po zawartości bit po bicie. Możesz zrobić sobie joby, które automatycznie zsynchronizują katalogi.  Program ma dwa tryb: Compare i Synchronize. Pierwszy na sucho porówna katalogi bez wprowadzania zmian. Będziesz wiedział, gdzie masz jakieś różnice. Dopiero potem możesz odpalić synchronizację.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież wartość "rozmiar" jest taka sama, więc o co chodzi? "Rozmiar na dysku" może być różny. Może na drugim dysku pliki są inaczej zdefragmentowane i zajmują więcej clustrów. Może sama wielkość clustrów jest różna?

Co do tych katalogów to polecam Free File Sync. Program ci wyłapie które pliki się różnią.  Można porównywać katalogi po dacie modyfikacji czy rozmiarze lub po zawartości bit po bicie. Możesz zrobić sobie joby, które automatycznie zsynchronizują katalogi.  Program ma dwa tryb: Compare i Synchronize. Pierwszy na sucho porówna katalogi bez wprowadzania zmian. Będziesz wiedział, gdzie masz jakieś różnice. Dopiero potem możesz odpalić synchronizację.

 

Dzięki za sugestie, sprawdzę jak będę przy PC :)

 

Edit.1 Ten program spełnia moje oczekiwania.

Dziękuje za wypowiedzi. Temat można zamknąć.

Edytowane przez headhunterz
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...