Skocz do zawartości

Nowy / Używany komputer do 2500 zł


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym złożyć jak najlepszy komputer w podanej cenie z  części nowych i używanych. Wydaje mi się , że raczej na pewno kartę graficzną wolałbym kupić używaną , dla przykładu 1060 6gb chodzi po jakies 800 zł używana więc lepiej chyba dołożyć do niej względem 1050 . Zastanawiam się także co wyjdzie na lepsze kupno jakiegoś popularnego procesora z zestawów w podanej kwocie i3-8100 np lub jakiś ryzen czy też np używanego i5 lub i7 itd ...

  • Zastosowanie komputera :Gry
  • Maksymalna kwota :+- 2500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :W przeciągu miesiąca
  • Których części potrzebuję :Cała skrzynia
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :Nie koniecznie , jeśli jednak cena będzie podobna to chętnie się pobawię na korzyść paru % fps.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Będę kupował później ale na pewno 1080p.
  • Specjalne wymagania : Możliwość rozbudowy.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :Brak
  • Własna propozycja zestawu : brak.
  • Inne :  
Edytowane przez michaleek
Link to post
Share on other sites

https://imgur.com/a/WKwiZdy

 

W sumie jedynym ok procesorem z dobrą ceną/wydajność w tym budżecie to Ryzen 2600.

 

Proc 6/12 rdzeni, dobre IPC. Da się ogarnąć na 4.1Ghz, ale stock powinien starczyć do większości gierek.

Szybka pamięć 3000cl15 powinno się dać OC do 3200=parę fps do przodu-zależy od tytułu.

Płyta główna bez szału ale 6rdzeni pociągnie. Lepsze zaczynają się od 400zł np: MSI B450-A Pro.

Zasilacz na DC-DC z zapasem mocy.

Wydajny dysk twardy 7200rpm 64MB Cache, 1TB

Obudowa standardowa, możesz wybrać też RG4T czy inne.

Wychodzi 1980zł, za resztę szukaj grafiki używanej, do 1060 6GB będziesz pewnie musiał ogarnąć 2800, ale wg mnie warto.

Link to post
Share on other sites

Dragzor mógłbyś dać link do tego koszyka bo ciężko ogarnąć to zdjęcie. Może ryzen 1600x jest tańszy i chyba wystarczający? Do tego zastanawiam się nad rx 580 8gb używki widzę za mniej niż 800 a nowy za 1200 . Dodatkowo zastanawiam się czy by nie zrezygnować z HDD i kupić jakiś SSD na M2 są po ok 250 zł warto dopłacić trochę ponad 100 a ewentualnie kiedyś dokupić HDD zewnętrzny albo coś .

https://www.morele.net/inventory/info/edf30939/. Np coś takiego będzie ok ? 1850 reszta na grafikę. Wybierałem na szybko i bez wiedzy więc jak możecie poprawcie ta liste

Czy taki zestaw bedzie ok ? prosze o ocene i poprawę

 

-Amd ryzen5 2600 - 723 zl nowe

- Plyta głowna asrock ab350 pro4 - 344 zl nowe 

- Ram goodram 2x 4gb 3000mhz cl 16 - 304 zl nowe

- obudowa sileniumPC rg4t pure black - 176 zl - nowe

- zasilacz sileniumPC l2 vero 500w - 174 zl - nowe

- dysk ssd 480gb adata su650 - 296 zl - nowe

-Karta graficzna gtx 1060 6gb palit - 859 uzywana ale z gwarancja do 2020 r.

 

Razem - 2876 zl

Edytowane przez michaleek
Link to post
Share on other sites

To z linki będzie ok, zmień zasilacz na System Power 9 500W na DC-DC ale ja osobiście raczej bym już szedł w R5 2600. 

 

Jeżeli chodzi o zestaw poniżej. B350 wymaga aktualizacji biosu do R5 2600. Jak płatna, to wychodzi tyle samo co B450. 

Zasilacz jak wyżej, SU 650 to kompletna budżetówka, która nie dość, że wolna jak na SSD to jeszcze się szybko zapełni i prędkości spadną bardziej. O ile 1060 to Palit Dual, to chłodzenie może być mniej wydajne i bardziej słyszalne. 

Link to post
Share on other sites

480 gb na poczatek chyba mi starczy i wciąż to chyba sporo lepsze od hdd. Moze masz jakas alternatywe dla tego dysku w nie duzo wiekszej cenie. I jaką karte graficzna w takim razie byś polecił żeby kultura pracy i cena zadowalała //?


Dodatkowo nie mam jeszcze monitora i patrzac po cenach zapewne bede bral z freesynciem takze moze warto pomyslec nad karta graficzna rx 580 , z tym , ze ponoc nie powinno się lączyć 2x amd.

Link to post
Share on other sites

A więc co powiesz na taki zestaw 

 

- procesor amd r5 2600 - 723 zl

- ramy patriot viper 2x 4gb 3000mhz  - 322 zl

- obudowa rg4t silentiumpc - 195 zl\

- zasilacz be quite system power 9 500 w - 209 zl

- Płyta głowna i tutaj mam dylemat albo asrock b450 pro4 za 400 zl albo np msi 350 pc mate albo tomahowk za ok 350 zl . TYrzeba zrobic aktualizacje biosu ale maja lepsze opinie w internecie.

- Dysk albo jakis ssd 500 gb za ok 350 zł albo talerzowy za ok 150 zl

- do tego prawdopodobnie 

Asus GeForce GTX 1060 Expedition  899 zl lub aorus za 999 zl Edytowane przez michaleek
Link to post
Share on other sites

Sklep esc.pl koszyka nie da się linknąć, więc sam musisz sprawdzić.

 

Dysk zawsze możesz dokupić, szedłbym w talerzowy a później SSD na kościach MLC. Bo tanie TLC potrafią się wykrzaczyć względnie szybko ;p

 

Jeśli możesz sobie pozwolić na płytę za 400, brałbym MSI B450-A Pro. Te same VRM co B450 Tomahawk. Tu masz listę użytych mosfetów w płytach do Ryzena https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

 

Ogólnie jeśli zostaniesz na 6rdzeniach to płyta nie ma aż takiego znaczenia. Wystarczy zapewnić jakiś przewiew w obudowie, a stockowy cooler przy okazji przedmucha radiator VRM.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...