Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, ponieważ nie znam się aż tak na komputerach a chciałbym móc pograć w najnowsze produkcje w najwyższych ustawieniach to przychodzę tutaj zapytać was jaką kartę graficzną wybrać do telewizora 4k 40 cali

 

Specyfikacja mojego komputera: 

  •  Procesor: Intel i7 3770k
  •  Karta: GTX 670
  •  RAM: 16 GB
  •  Dysk twardy: 2 TB
  •  SSD: 238 GB
  •  Zasilacz: 1000 WAT
  •  Płyta główna: MSI MS-7758
  •  Monitor: Samsung 4k 40`
  •  System: Win 7 64 bit

 

 

Czekałem na wyjście nowej serii kart z zakupem i zastanawiam się głównie między 1080ti a 2080. Cena jest podobna. Na 2080ti mnie nie stać. 

 

Również nasuwa się pytanie czy przy zakupie 1080ti/2080 nie będzie potrzeby wymiany innych komponentów komputera. 

 

 

Będę wdzięczny za każdą poradę dotyczącą wyboru karty jak i ewentualnej wymiany którejś z części komputera. 

Pozdrawiam! 

 

 

Link to post
Share on other sites

Moja rada - odpuść na jakiś czas, dozbieraj kasy i nie rób tego błędu co ja. A najlepiej poczekaj na kolejną generacje kart bo nawet 2080 Ti nie zapewnia absolutnych stabilnych 60fps.

 

1080Ti i 2080 są na podobnym poziomie wydajnościowym. Ja mam 1080 ti i monitor 4k i ta karta jest za słaba w najbardziej zasobożernych tytułach ((Assassins creed Origins i odyssey, Wiedźmin 3 itp.) do tej rozdzielczości. Rozglądam się w właśnie za jakimś  używanym monitorem 144Hz i 1440p a swój będę chciał sprzedać. Przycinanie detali niewiele zmienia w 4K....

 

Swój monitor kupowałem na króko przed premierą RTX i nawet do głowy mi nie przyszło że nowa generacja przyniesie tak niewielki skok wydajności.

Link to post
Share on other sites

Czy procesor jest kręcony? Z jaka szybkością pracują pamięci? Procesor może niedomagać,.Konstrukcja sprzed 6 lat, a to już dużo. 

 

Według mnie najlepsza opcja to 2080. Fakt nie we wszystko pograsz 4K/60, ale komp ma to do siebie, że można pobawić się opcjami 1440p (lub 1800p), adaptacyjny V-sync, obniżenie ustawień. Dodatkowo gdy siedzisz w dalszej odległości od TV rozdzielczość traci na znaczeniu. 

Link to post
Share on other sites

Na tv 4 to nawet zagrasz w 1080p bo tv skaluje do 4k i wygląda to jako tako. Wiec kupując teraz gtx 1080ti lub RTX 2080 spokojnie pograsz w 2k i będzie dobrze na tv wyglądać no i będzie te 60FPS. Albo 4k ale 30FPS.

Lepszym wyborem wydaje się być RTX 2080 że względu na nowsze technologie i stabilniejszy niski FPS. Generalnie dużo tytułów powinna ta karta ogarnąć i w pełnym 4k.

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Moja rada - odpuść na jakiś czas, dozbieraj kasy i nie rób tego błędu co ja. A najlepiej poczekaj na kolejną generacje kart bo nawet 2080 Ti nie zapewnia absolutnych stabilnych 60fps.

 

1080Ti i 2080 są na podobnym poziomie wydajnościowym. Ja mam 1080 ti i monitor 4k i ta karta jest za słaba w najbardziej zasobożernych tytułach ((Assassins creed Origins i odyssey, Wiedźmin 3 itp.) do tej rozdzielczości. Rozglądam się w właśnie za jakimś  używanym monitorem 144Hz i 1440p a swój będę chciał sprzedać. Przycinanie detali niewiele zmienia w 4K....

 

Swój monitor kupowałem na króko przed premierą RTX i nawet do głowy mi nie przyszło że nowa generacja przyniesie tak niewielki skok wydajności.

Co do 1080ti i Wieśka 3 w 4k. Na uber chrupie, ale trochę obniżyłem detale, już nie pamiętam co dokładnie i postać wiedźmina wygląda jak milion dolarów. Reszta też wygląda b. dobrze. Rada z tym czekaniem to taka średnia, owszem kupisz za parę lat kartę możliwe że znacznie lepszą od poprzedniczek, ale przez te parę lat ogrywasz gry z jakością jak na konsoli bo masz np. 1050ti. To nie lepiej Xbox'a kupić? Istnieje też ryzyko że Nvidia pójdzie tropem Intela i wydajność następnej generacji kart to będzie jakieś +5-10% w stosunku do poprzedniej generacji(u Intela to się zmieniło jak mu Ryzen kota popędził, ale czy AMD popędzi kota NV?). W/g mnie jeżeli już czekać to na obniżki 1080ti. - Oto mój punkt widzenia.

Link to post
Share on other sites

Istnieje też ryzyko że Nvidia pójdzie tropem Intela i wydajność następnej generacji kart to będzie jakieś +5-10% w stosunku do poprzedniej generacji(u Intela to się zmieniło jak mu Ryzen kota popędził, ale czy AMD popędzi kota NV?).

 

Nie wiem czy już tak nie jest, albo nawet gorzej: 1080ti FE miała MSRP $700, 2080 - $800. Różnica wydajności w grach w granicach 5%, nawet przy 4K, gdzie niby miało być lepiej, przynajmniej dopóki nie wyjdzie cokolwiek z ray tracingiem i będzie można oszacować jak wiele to w ogóle daje i jak bardzo siedzi na grafie.

 

Co więcej, przy poprzedniej generacji wcale nie było jakoś zaskakująco lepiej (970>1060, oprócz ilości vramu to było przejście praktycznie 1:1, cenowe również, patrząc na ceny nowych kart). Wiem, że gdyby rozpatrywać wydajności po liniach takich, jak Nvidia chce, żeby je rozpatrywać (970>1070>2070, 980>1080>2080, 980ti>1080ti>2080ti), to wszystko wygląda pięknie, ale dla finalnego użytkownika jednak próg cenowy i wydajność ma większe znaczenie niż nazewnictwo. A efekt jest taki, że w 2014 przy premierze za 970 płaciłeś 1600zł, w 2016 za 1060 płaciłeś 1600zł, i pewnie w 2018/19 za 2050 (czy co to tam i kiedy będzie) zapłacisz 1600zł, z minimalnym zyskiem na wydajności. A nic poniżej 2070 nie będzie mieć ray tracingu, wiec nawet ten argument odpada.

 

AMD ewidentnie odpuściło sektor poza średnio-dolną półką. Niby są Vegi, ale ceny z kosmosu i nawet nie ma sensu rozważać (chyba, że kupujesz w komplecie z monitorem o wyższym odświeżaniu, chcesz adaptive sync ale nie chcesz dokładać do monitora z gsynciem), są też jakieś gadki o 590, ale nawet nie wiadomo, czy to w ogóle prawda, a jak prawda, to czy coś sobą reprezentuje w ogóle. Jeżeli już, to będzie to pewnie coś, co będzie trafiać w lukę między 580 i vegą 56, tudzież 1060 i 1070 bo to jest taki trochę niezbadany obszar rynku, a jakby miało być wyżej Vegi 64 to by się pewnie nazywało Vega 72 czy coś. Albo może Fury, jeżeli AMD by chciało wrócić do nazewnictwa poprzedniej generacji i odciąć się od tego, jaką Vega w sumie jest porajdą marketingową. 

 

O następnej generacji AMD też ani widu ani słychu, nawet NVidia widzę nie za bardzo może wymęczyć średniej półki 2XXX na razie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...