Skocz do zawartości

MSI 970 GAMING Kody 92,99,A2 przed logo BIOSu?


Recommended Posts

Witam, parę dni temu zakupiłem płytę(używaną, jednak w bardzo dobrym stanie) MSI 970 gaming. Wszystko działa jak najbadziej ok, jednak przed logo biosu na dole po prawej stronie pojawiaja się na zmianę kody 92,99 i A2. Z płytą nie mam oprócz tego żadnych innych problemów, nie wiem nawet, czy to powód do zmartwień, jednak postanowiłem, że zapytam.. co to może oznaczać?

Bios AMI M.4

Reszta PC

Phenom II 955 z fortisem 2(swoją drogą chłodzenie już trochę nie wyrabia, przy takcie 3,7 dobija czasami do 67 stopni :()

12 RAM-u- 2 Kingstony KVR1333 4GB low profile, i 2x 2 GB takie same, tylko że w normalnym rozmiarze

GTX 950 od ZOTAC-a

Zasilacz CoolerMastera 500W, niestety dokładnie nie pamiętam nazwy

 

Link to post
Share on other sites

To nie są kody błędów, tylko kody "wewnętrzne" wykrycia urządzeń.

99 = Włączenie SIO (super input / output)
9C = wykrycie urządzeń USB
A2 = wykrycie urządzeń IDE.

Wszystko jest git, nie przejmuj się.
Temperatury procka też nie są takie fatalne, póki co jest nieźle.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

To nie są kody błędów, tylko kody "wewnętrzne" wykrycia urządzeń.

99 = Włączenie SIO (super input / output)
9C = wykrycie urządzeń USB
A2 = wykrycie urządzeń IDE.

Wszystko jest git, nie przejmuj się.

Temperatury procka też nie są takie fatalne, póki co jest nieźle.

 

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Tego A2 nie jestem do końca pewien, 92 i 99 to na 100%, ale tamtego mogłem z czymś pomylić, jeszcze sprawdzę po południu więc na razie prosiłbym o nie zamykanie tematu :)

Link to post
Share on other sites

Dziwne że w ogóle to widzisz... co komputer to inny przypadek.

Weryfikacja urządzeń podpiętych w porty trwa długo, dlatego je widzisz. Jeśli odepniesz spowalniacze to nie będziesz widział :)

u mnie np. występuje kod B4 (ram), a po chwili A2. Jakbym miał lepsze kostki i mniej dysków twardych, zaiste także bym nie widział tych kodów. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziwne że w ogóle to widzisz... co komputer to inny przypadek.

Weryfikacja urządzeń podpiętych w porty trwa długo, dlatego je widzisz. Jeśli odepniesz spowalniacze to nie będziesz widział :)

u mnie np. występuje kod B4 (ram), a po chwili A2. Jakbym miał lepsze kostki i mniej dysków twardych, zaiste także bym nie widział tych kodów. Pozdrawiam

Możliwe, że u mnie tyle to trwa bo mam wszystkie szyny na ram zapełnione- do tego 3 dyski, to pewnie też robi swoje ;) ale za to jeśli chodzi o USB, to tylko klawa+mycha. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...