Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak kupiłem 1500X nówkę sztukę za 500pln czyli jakieś 200pln taniej. Jeśli policzyć za ile sprzedałem 1400 to wychodzi że za 1500X dałem 50 pln. 1500X kupiłem od kolego który dostał od rodziny ze stanów tylko zamiast 1700X dostał 1500X.

 

Za 50% ceny brałbym nawet 2700X.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte u mnie odpada bo ostatnio opuścili się z jakością a MSI kobinuje za bardzo z liniami PCIe - niektóre płyty nie wykorzystują linii PCIe wychodzące z proca do  M.2/SATA tylko korzystają z zewnętrznego kontrolera wpiętego w chipset.

 

Ja brałbym coś od ASUSa albo AsRocka.

 

Ile masz kasy na płytę??

Wrzuciłem pobór prądu dla stockowego ryzena 2600x (185W) i podkręconego 2600 (256W) a ty dalej chcesz mi udowodnić ze 2600 mniej ciągnie prądu... Proszę cie.

 

 

Odnośnie 2600

 

Odnośnie 2600X

 

2600x po obciażeniu wszystkich rdzeni podbija napięcie w okolicje 1.3V co zresztą masz na zdjęciu w artykule:

 

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_ryzen_5_2600x_vs_intel_core_i5_8600k?page=0,23

 

Jeszcze raz kolego bo widzę że są problemy z niektórymi rzeczami.

 

2600 z napięciem 1.41v 4ghz pobiera z gniazda 128W (Nie baw się w linki :) bo mam ten procesor i licznik)

mam ten procesor na 4ghz 1.3v stabilne i pobiera 98-105W gdzie twój X pobiera tyle ile powiedziałeś, czyli dwa razy tyle.

a rożnica między 4.0 ghz a 4.2 ghz to 4-5 klatek przy Geforce 1080, przy 1050 różnica wynosi dokładnie tyle: 0 (bottleneck karty). Nie wiem jaką kartę ma dokładnie kolega ale dla 4 klatek płacić 100-200 zł to paranoja i zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto

 

 

Nie muszę ci nić udawadniać, po prostu niektóre rzeczy są zbyt skomplikowane

Edytowane przez SweetDoom
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz kolego bo widzę że są problemy z niektórymi rzeczami.

 

2600 z napięciem 1.41v 4ghz pobiera z gniazda 128W (Nie baw się w linki :) bo mam ten procesor i licznik)

mam ten procesor na 4ghz 1.3v stabilne i pobiera 98-105W gdzie twój X pobiera tyle ile powiedziałeś, czyli dwa razy tyle.

a rożnica między 4.0 ghz a 4.2 ghz to 4-5 klatek przy Geforce 1080, przy 1050 różnica wynosi dokładnie tyle: 0 (bottleneck karty). Nie wiem jaką kartę ma dokładnie kolega ale dla 4 klatek płacić 100-200 zł to paranoja i zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto

 

 

Nie muszę ci nić udawadniać, po prostu niektóre rzeczy są zbyt skomplikowane

 

 

Przepraszam że się wtrącę ale czy 2600 po oc pobiera mniej prądu niz 2600x podkręcony do podobnego zegara?

 

Pytam bo planuje kupić ryzena i nie wiem czy warto dokładać do wersji z x?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że się wtrącę ale czy 2600 po oc pobiera mniej prądu niz 2600x podkręcony do podobnego zegara?

 

Pytam bo planuje kupić ryzena i nie wiem czy warto dokładać do wersji z x?

Pobór prądu jest zależny od napięcia. Algorytm nigdy nie dobierze idealnego napięcia więc ZAWSZE będzie pobierał więcej prądu. Jedyny problem jest taki że musisz sobie dobrać to napięcie i je testować, od to, jedyny problem

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że się wtrącę ale czy 2600 po oc pobiera mniej prądu niz 2600x podkręcony do podobnego zegara?

 

Pytam bo planuje kupić ryzena i nie wiem czy warto dokładać do wersji z x?

Gość gada głupoty bo jest to po prostu niemożliwe.

 

2600X na maksymalnym booscie pobiera około 1.3v przy zegarze ok 4.1-4.2GHz a 2600 do OC w okolice  4GHz potrzebuje ponad 1.35V przy bardzo dobrej sztuce. Samo to powoduje że 2600 po OC żre dużo więcej prądu. Sprawa zresztą nie rozbija się o pobór ale o wydajność gdzie na stockowych taktach 2600X będzie wydajniejsze bo osiąga dużo wyższy boost niż większość 2600 sie podkręca. Trzeba wziaść pod uwagę fakt że większość 2600 to gorszy krzem od 2600X i nie wszystkie się dobrze kręcą. Większość robi 3.95-4.1GHz a nie 4.2GHz.

Link to post
Share on other sites

Gość gada głupoty bo jest to po prostu niemożliwe.

 

2600X na maksymalnym booscie pobiera około 1.3v przy zegarze ok 4.1-4.2GHz a 2600 do OC w okolice 4GHz potrzebuje ponad 1.35V przy bardzo dobrej sztuce. Samo to powoduje że 2600 po OC żre dużo więcej prądu. Sprawa zresztą nie rozbija się o pobór ale o wydajność gdzie na stockowych taktach 2600X będzie wydajniejsze bo osiąga dużo wyższy boost niż większość 2600 sie podkręca. Trzeba wziaść pod uwagę fakt że większość 2600 to gorszy krzem od 2600X i nie wszystkie się dobrze kręcą. Większość robi 3.95-4.1GHz a nie 4.2GHz.

Nagrać ci filmik 3h w AIDA64 jak mój procesor idzie na 1.27v przy 4ghz? Pewnie powiesz ze select co? Za chwilę ci coś nagram albo wyślę zdjęcia. Większość sztuk idzie na 1.3v,mialem,robiłem, wiem. Żadna sztuka 2600x nie robi takiego taktowania na 1.3v xD miałem i wiem więc skończ koleś bo ty te procesory na purepc widziałeś i mało wiesz

Link to post
Share on other sites

Gość gada głupoty bo jest to po prostu niemożliwe.

 

2600X na maksymalnym booscie pobiera około 1.3v przy zegarze ok 4.1-4.2GHz a 2600 do OC w okolice  4GHz potrzebuje ponad 1.35V przy bardzo dobrej sztuce. Samo to powoduje że 2600 po OC żre dużo więcej prądu. Sprawa zresztą nie rozbija się o pobór ale o wydajność gdzie na stockowych taktach 2600X będzie wydajniejsze bo osiąga dużo wyższy boost niż większość 2600 sie podkręca. Trzeba wziaść pod uwagę fakt że większość 2600 to gorszy krzem od 2600X i nie wszystkie się dobrze kręcą. Większość robi 3.95-4.1GHz a nie 4.2GHz.

 

 

 

Tylko pytam.

 

Zresztą dopłata 200 zł do 2600x względem zwykłego 2600 to lekka pomyłka. Za te pieniądze kupię Thermalright HR-02 - Macho Rev. B. ( przynajmniej będzie cicho ).

Edytowane przez marcin2468
Link to post
Share on other sites

@Komar jeżeli bierzesz 2600 (bez x) to nie musi to być płyta serii 400, bo precision boost override i tak nie będzie dostępny dla tego procka, taniej wyjdzie Cię np ASRock X370 pro4.

 

Jeżeli jednak celujesz w 2600x to ten Strix będzie ok, tyle że za niewiele większe pieniądze jest MSI X470 Gaming Pro lub Msi X370 Gaming Pro Carbon (~650).

Link to post
Share on other sites

Do 2600x bez OC nie trzeba aż tak mocnego coolera.

 

@niron

Każdy CPU to indywidualna sprawa co chodzi o OC i Vcore. Miałem 1400 która na stoku leciał wyżej jak obecny 1500X. Do 3.8GHz potrzebował 1.33V, powyżej to był już "wir w baku" a i tak był mniej wydajny jak obecny 1500X.


@Komar jeżeli bierzesz 2600 (bez x) to nie musi to być płyta serii 400, bo precision boost override i tak nie będzie dostępny dla tego procka, taniej wyjdzie Cię np ASRock X370 pro4.

Jeżeli jednak celujesz w 2600x to ten Strix będzie ok, tyle że za niewiele większe pieniądze jest MSI X470 Gaming Pro lub Msi X370 Gaming Pro Carbon (~650).

Już napisał że celuje w 2600X bo ma go w dobrej cenie.

Link to post
Share on other sites

Tak, PBO i XFR to funkcje aktywne tylko dla procka z "x" w nazwie. XFR był już dostępny w płytach gen. 300, w nowszych płytach dostępny jest w wersji 2.0, PBO to zaś nowość z płyt serii 400. XFR i XFR 2.0 różnią się dynamiką zmian taktowania rdzeni i w nowszej wersji te zmiany są bardziej płynne (taktowania "nie skaczą" tak bardzo). XFR dodaje 50 MHz około, PBO 25-50 w zależności od temp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...