Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jaka antena do telewizji naziemnej.

antena tv telewizja naziemna jaka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 snake210196

snake210196
  • Amator

• 49 postów

Napisano 18 październik 2018 - 14:51

Witam, kupiłem w końcu telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T. Potrzebowałbym teraz jakaś antenę, najlepiej pokojową z racji tego iż wynajmuje mieszkanie na parterze w bloku i nie mam możliwości zamontowania anteny na zewnątrz. (chyba ze za pomocą uchwytu jakoś na balkon). Mieszkanie jest umiejscowione "plecami" do odbiornika najbliższego oddalonego o około 43 km w linii prostej. Czy pokojowa antena da radę odebrać sygnał z takiej odległości? Jeśli tak to jaką polecacie ? 

Z góry dziękuje. 

• 0

#2 White_Ghost

White_Ghost
  • Entuzjasta

• 601 postów

Napisano 24 październik 2018 - 16:32

Miałem podobny problem przy czym u mnie odległość jest mniejsza. Sprawdziło się coś takiego:
https://www.sferis.p...1013ba--p593920
Niektóre anteny obsługują zasięg do ok. 60 km. Ostatecznie są też dodatkowe wzmacniacze, także raczej nie powinno być problemu z odbiorem przy czym trzeba wybrać mocną antenę z zasięgiem i lepiej upewnić się przed zakupem że dany model na 100% da radę. Jeżeli nie pozostaje montaż anteny zewnętrznej.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: antena, tv, telewizja, naziemna, jaka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych