Skocz do zawartości

Dobór karty graficznej do zestawu


Recommended Posts

Witam,

 

zastanawiam się nad dokupieniem karty graficznej do mojego 4 letniego kompa. Do tej pory używałem GTX 780 który odszedł śmiercią naturalną i nawet piekarnik mu nie pomaga.

Budżet okolice 1000zł - jeżeli będzie warto to coś dołożę - ale być może się rozmyślę i wybiorę tańsze rozwiązanie.

 

Sprzęt działa OK, monitor FHD 60Hz - może wpadnie w przyszłym roku 144Hz. O wyżej niż FHD póki co nie myślę, aż takim graczem 24/7 nie jestem. 

Specyfikacja obecnego kompa:

 

ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87

i5-4670K - nie podkręcany jeszcze, na tym cooler Fortis 3 (ale będę chciał to zrobić)
RAM 16 GB Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V 

Zasilacz Cooler Master G550M

SSD Crucial MX500 + HDD

Windows 10 jakby co

 

Wszystko za czym patrzę to używki z dobrą gwarancją i nie ruszane z plombami itd. tylko osobiście lub na allegro.
Nie widzę sensu kupna nówki do starego kompa - który już chyba mocno kuleje prawda?

 

Mam kilka opcji - albo tanio i dobrze aby na jakiśczas było OK czyli 1060 3GB(koło 700zł), później optymalne 1060 6GB(koło 850zł). 
Ewentualnie RX 580 8GB (tutaj ceny od 750zł)

Później wchodzi jeszcze w opcję GTX 1070 - tutaj widzę, że już za 1100 można coś wy haczyć z gwarancją minimum rok. 
1070Ti zdarzają się nówki nawet i używki w okolicach 1400zł - tutaj to już chyba przesada do reszty sprzętu ?

Zakup? Tak do miesiąca bym chciał kupić coś. Czekać na BlackFriday zapewne nie ma sensu?

jak to widzicie? Zmiana całej jednostki raczej nie szybciej niż za 1 rok lub 1,5, choć czasu coraz mniej na giercowanie i to co jest teraz w zupełności wystarcza a bez karty jestem od kilku miesięcy i żyję.
pozdrawiam !!!

Link to post
Share on other sites

Tytuły jakie mnie będą interesować to Battlefieldy, jakieś tam PUBG/Fortnite, tradycyjnie CS tego typu gry.
Wymiana na i7-4790K/4770K to spora różnica ? Ale widzę że drogie procesory względem mojego a między nimi się wówczas wahałem.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

No płyta jest jaka jest only DDR 3 - ze zmianą płyty wiąże się i procek i ram i pewnie zasilacz bo to grosze przy tym a ten ma już 4,5 roku za sobą... a wtedy to już o krok od kompa nowego :P 

 

ale 4770K też ceny ma kosmiczne jak na 2018 rok. Akurat moja i5 spadła z ceny i widzę że po 4XXzł są także taniocha.

Link to post
Share on other sites

Pubg, Fortnite, BF1 i csgo - cztery największe tytuły multi, którymi stoi świat... i7 to "must have" w takim razie, ale przy płycie H87 to 4790(bez k) to max - i tu zaczynają się schody...

 

Jako że 4790 tj 750-800 pln, a za swojego 4670k dostaniesz przyzwoity grosz to... sugerowałbym zmianę platformy?

 

Plyta H87: 150 pln

Cep 4670k: 450 pln

Ram 16GB 1600 - 400 pln

 

Plyta B350: 300

pln https://allegro.pl/asrock-ab350m-pro4-chipset-b350-ryzen-am4-oc-i7621071182.html

 

Cep R5 1600: 640 pln

https://allegro.pl/amd-ryzen-5-1600x-yd160xbcaewof-w-magazynie-i7563708994.html

 

Ram 2x4GB DDR4 3000 cl 16 - 380 pln

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-2x4gb-3000mhz-cl16-pv48g300c6k-768823/

Link to post
Share on other sites

Tylko czy pakowanie się w 8GB ram teraz ma sens? 16 to minimum.

Miałem 8 to gierka zapełnia go bez problemu i wyczuwane są braki. Po przejściu na 16 dużo lepiej takie BF1 chodził nawet na mojej starej 780 która padła.

Jak miałbym wymieniać pół kompa... to szedłbym już w zmianę całej jednostki. I koło się zamyka.

Link to post
Share on other sites

No to "musisz odpowiedzieć sobie na jedno zaje*iście, ale to zaje*iście ważne pytanie": pakować się w jurnego emeryta :D czy zaryzykować bardziej przyszłościowy konfig? Poza tym do tych 2x4gb ram możesz za czas jakiś dorzucić drugą parę kości (linkowana płyta ma wszak 4 banki).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...