Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

od kilku miesięcy składam komputer typowo pod gaming i nagrywanie. Niektóre gry podczas nagrywania momentalnie zaczynają lagować, jednak zdarza się to sporadycznie. Zastanawiałam się nad dokupieniem dysku SSD , ( miałby służyć tylko do nagrywania filmów i renderu) konkretnie Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 jednak okazało się, że nie jest kompatybilny z moją płytą główną. 

Teraz zastanawiam się czy SSD jest w ogóle konieczny? Czy warto wymienić płytę główną na nowszą? Jednak nie chciałabym wymieniać znowu od podstaw wszystkich podzespołów, szczególnie, że większość z nich została kupiona w tym roku.

Doradzicie co można zmienić/ dokupić żeby było lepiej? :)

Ewentualnie możecie zobaczyć jakość filmów na yt: The Canary 

 

*Płyta Głowna: Gigabyte Technology H55-UD3H

*Pamięć 12GB *

*Program do nagrywania: OBS

*Procesor: Intel Core i5 655K , 3.46Ghz

*Karta Graficzna MSI GeForce GTX 1050 GAMING X 2GB GDDR5

*Zasilacz Be Quiet Power 9 500W

Edytowane przez adziooor
Link to post
Share on other sites

Skoro zestaw śmiga i jest ok to wymieniać płytę pod sam SSD to głupota :P

Kup budżetowo MX500 3D NAND TLC https://www.x-kom.pl/p/400625-dysk-ssd-crucial-500gb-25-sata-ssd-mx500.html niestety ale 60 miesięcy gwarancji

Czy SSD potrzebny no ja bez niego nie wyobrażam sobie same uruchamiania komputera :P

Link to post
Share on other sites

Skoro zestaw śmiga i jest ok to wymieniać płytę pod sam SSD to głupota :P

Kup budżetowo MX500 3D NAND TLC https://www.x-kom.pl/p/400625-dysk-ssd-crucial-500gb-25-sata-ssd-mx500.html niestety ale 60 miesięcy gwarancji

 

Czy SSD potrzebny no ja bez niego nie wyobrażam sobie same uruchamiania komputera :P

 

Czy prędkość odczytu i zapisu z tego modelu faktycznie robi różnicę? :) chłopak nastawił mnie , że oczywiście im więcej tym lepiej :D I że tylko wewnętrzny!  Ale chyba te wymagania są nie do spełnienia w tym przypadku :D

Link to post
Share on other sites

SSD jest konieczny i już.

Nie wyobrażam sobie teraz używania kompa bez tego cudownego wynalazku.

 

W Twoim przypadku superszybkie SSD M2 czy NVME odpadają, pozostają na placu boju dyski SATA.

A że Twoja płyta ma dość leciwy już interfejs SATA II, nie osiągniesz maksymalnych prędkości deklarowanych przez producenta, jednak i tak skok jakościowy zdecydowanie odczujesz.

 

Powiedz nam proszę, jakim budżetem na dysk dysponujesz, a na pewno doradzimy.

Link to post
Share on other sites

SSD jest konieczny i już.

Nie wyobrażam sobie teraz używania kompa bez tego cudownego wynalazku.

 

W Twoim przypadku superszybkie SSD M2 czy NVME odpadają, pozostają na placu boju dyski SATA.

A że Twoja płyta ma dość leciwy już interfejs SATA II, nie osiągniesz maksymalnych prędkości deklarowanych przez producenta, jednak i tak skok jakościowy zdecydowanie odczujesz.

 

Powiedz nam proszę, jakim budżetem na dysk dysponujesz, a na pewno doradzimy.

Byłam gotowa na wydatek w granicach 700-800 zł . 

Zastanawiam się też nad nową płytą bo jednak z czasem zacznie szwankować, ale trochę szkoda mi tych wszystkich nowych podzespołów bo RAM i procesor też trzeba by wymienić. Ciężkie życie :) Żałuję, że nie zaczęłam od wymiany płyty!

Link to post
Share on other sites

Przy SSD komputer startuje w kilka minut, dodatkowo odpalanie programów i praca w nich jest na tyle zauważalna że po kupnie np 256GB będziesz sobie pluł w brode czemu nie zainwestowałeś 500GB tak jak ja :P

W takim razie sam muszę natychmiast wymienić dysk HDD na SSD bo mój komputer obecnie startuje kilka godzin. :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli pracujesz na tradycyjnym HDD, to zmiana nawet na przeciętny SSD na sata, nawet przy twojej płycie głównej, która będzie go nieco ograniczać, da wyraźną poprawę komfortu korzystania z komputera w ogóle. Nie bawię się w nagrywanie i nie wiem, czy wymiana na SSD zniweluje lagowanie gier (być może to procek/karta nie wyrabiają), ale tak czy inaczej będziesz zadowolona z przesiadki na SSD. Zajrzyj to podpiętego tematu o polecanych nośnikach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli pracujesz na tradycyjnym HDD, to zmiana nawet na przeciętny SSD na sata, nawet przy twojej płycie głównej, która będzie go nieco ograniczać, da wyraźną poprawę komfortu korzystania z komputera w ogóle. Nie bawię się w nagrywanie i nie wiem, czy wymiana na SSD zniweluje lagowanie gier (być może to procek/karta nie wyrabiają), ale tak czy inaczej będziesz zadowolona z przesiadki na SSD. Zajrzyj to podpiętego tematu o polecanych nośnikach.

Zmiana z HDD na SSD przy nagrywaniu powinna trochę pomóc jako że dysk HDD nie jest w stanie nadążyć z zapisywaniem z danych (niska prędkość)

Link to post
Share on other sites

Mam w domu drugi komputer i pracuję na nim z fotografiami. Są tam tylko HDD. Zupełnie mi wystarcza i zaznaczam,że nie robię tego zawodowo tylko amatorsko. I jeszcze raz chcę powiedzieć,że odniosłem się do pytania autora z tytułu. 

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

@up

 

Guzik prawda jeśli chodzi o responsywność systemu to SSD zawsze daje zauważalne przyśpieszenie. Od C2D opłaca się wkładać SSD jeśli chcemy przyśpieszyć system, a kolega ma Core 1gen.

To przeczytaj sobie pierwszy post i dowiesz się jaki był problem... A że daje responsywność to raczej oczywiste

Edytowane przez MacPiston
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...