Skocz do zawartości

Nowy komputer do gamingu i streamingu.


Recommended Posts

Dzień dobry. 

 

Przymierzam się do zakupu nowego sprzętu pod gaming i streaming. Zależy mi na dużej ilości klatek w grach "e-sportowych" głównie Rocket League (nie wykluczam innych tytułów) oraz bym mógł z "przyjemnością" pograć w nowe tytuły (nie koniecznie ustawienia ultra). Interesuje mnie tylko i wyłącznie rozdzielczość 1080p z racji posiadanego monitora czyli AOC Agon AG251FG. Jak widać po monitorze interesuję mnie gra głównie w 144hz ewentualnie 240hz w zależności od osiągów na danym sprzęcie. Teraz pojawia się moje pytanie. Aktualnie przy moim sprzęcie zaczyna mi brakować klatek do przyjemnej rozgrywki podczas streamingu lub nawet graniem po za streamingiem (Monster Hunter World). Mój aktualny zestaw wygląda następująco:

 

Karta graficzna- MSI GTX 970
Płyta główna- MSI Z97 GAMING 5
Procesor- Intel Core i7-4790K 4,4GHz
Ram- 2x Kingston 8GB 2133MHz DDR3
Chłodzenie- Thermalright HR-02
Dysk SSD- GOODRAM 240GB 2,5" SATA SSD Iridium PRO
Dysk HDD- Western Digital Caviar Blue, 3.5 1 TB
Obudowa- SilentiumPC Gladius X60 Pure Black

 

Nowy planowany zestaw wyglądał by tak:

 

Karta graficzna- MSI GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X

Płyta główna- ASUS Prime 470X-Pro
Procesor- AMD Ryzen 7 2700X
Ram- 2x G.Skill Ripjaws 8GB 3200MHz CL16
Chłodzenie- NZXT Kraken X62 v.2
Dysk SSD- Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe
Dysk HDD- Seagate BarraCuda 1TB 6GB/s SATA
Obudowa- NZXT H500

Zasilacz- be quiet! Pure Power 10 600W

 

Teraz pojawia się moje pytanie. Czy przy takim mobo oraz chłodzeniu będę spokojnie mógł podkręcić Ryzena? Kolejna sprawa czy duży będzie skok wydajnościowy między sprzętami? Cały czas liczyłem na i9 9900k jednak widząc niewielkie różnice wydajnościowe w większości tytułów za taką cenę chyba nie jest to zbyt opłacalne. Co byście radzili? Kartę graficzną MSI GTX 1080 Gaming X już posiadam, reszta podzespołów jest jeszcze do przemyślenia stąd moje pytanie. Mój budżet to około 5-6 tysięcy na resztę pod zespołów bez GPU.

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez Irim212
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy przy takim mobo oraz chłodzeniu będę spokojnie mógł podkręcić Ryzena?

 

Tak ale można i dać też znacznie tańsze podzespoły. Zresztą i tak bierzesz wersję 2700X więc sporo tutaj nie wyciśniesz więcej. 

 

 

 

Kolejna sprawa czy duży będzie skok wydajnościowy między sprzętami?

 

Największy skok będzie dzięki GPU bo tutaj jest spory przeskok. CPU w grach będzie na całkiem podobnym poziomie. Przy Ryzenie zyskasz jednak rdzenie i wątki do streamu.  

 

 

 

ASUS Prime 470X-Pro

 

Tutaj taniej to i nawet MSI B450 Tomahawk

 

 

 

Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe

 

Plextor M8PEG bądź M8PEGN

 

 

 

NZXT H500

 

Meshiify C z znacznie bardziej przewiewnym frontem

 

 

 

 be quiet! Pure Power 10 600W

 

Seasonic Focus 550W 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...