Skocz do zawartości

Antyczny zasilacz Corsair HX620w


Recommended Posts

Cześć!

 

Czy dziesięcioletni zasilacz jak w temacie nada się do i7-8700k + Z370 Tomahawk + pewnie jakaś gtx 1050? 

Czy coś się zmieniło przez 10 lat w pinologii, napięciach płyt głównych, kart graficznych itp. 

Czy taki stary zasilacz w ogóle się jeszcze nadaje, czy lepiej sobie nie zawracać głowy i kupić nowy?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Lata temu był to faktycznie bardzo dobry zasilacz średniej półki.

Ma on jednak 10 lat, więc w żaden sposób nie nadaje się już do użytkowania.

Elektronika jednak również ulega degradacji, także zasilacz może już nie trzymać napięć, a przede wszystkim nie wiadomo, czy jego wszystkie podzespoły wewnętrzne (w tym zabezpieczenia) są w dobrym stanie. 

 

Nie ryzykuj. Jeżeli już wydajesz kupę kasy na kompa, to nie żydź tych 300 zł na sprawny, markowy zasilacz, który zagwarantuje długą żywotność podzespołów, dzięki swojej stabilnej pracy.

 

Dlaczego istnieje u nas jakieś takie niemądre przeświadczenie, że na kompa można wydać i 7k zł, ale na najważniejszej części się oszczędza? Pamiętaj, że skąpy traci dwa razy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ryzykuj. Jeżeli już wydajesz kupę kasy na kompa, to nie żydź tych 300 zł na sprawny, markowy zasilacz, który zagwarantuje długą żywotność podzespołów, dzięki swojej stabilnej pracy.

 

Dlaczego istnieje u nas jakieś takie niemądre przeświadczenie, że na kompa można wydać i 7k zł, ale na najważniejszej części się oszczędza? Pamiętaj, że skąpy traci dwa razy.

 

 

Spoko, mam w koszyku XFX XTR 650W 80+Gold, ale pomyślałem, że może stary się do czegoś nada, ale skoro nie, to biorę XFX, a w starym pomierzę napięcia i wywalę albo zasilę drukarkę 3d.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

 

Ma on jednak 10 lat, więc w żaden sposób nie nadaje się już do użytkowania.

Nie wiem, na jakiej podstawie tak twierdzisz. Ja nie jestem inżynierem (ty pewnie też nie), ale Korsarz to markowy sprzęt i sam wiek go nie skreśla, tym bardziej, że prawdopodobnie będzie miał spory zapas mocy na linii +12V. 

Do autora: sprawdź napięcia jakimś porządnym miernikiem, to ci powinno dać pogląd na to, czy ten zasilacz jeszcze daje radę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem, na jakiej podstawie tak twierdzisz. Ja nie jestem inżynierem (ty pewnie też nie), ale Korsarz to markowy sprzęt i sam wiek go nie skreśla, tym bardziej, że prawdopodobnie będzie miał spory zapas mocy na linii +12V.

Ja powiem więcej, patrząc na to co teraz pakują do zasilaczy, to ja się nie zdziwię, jak ten stary przeżyje swoje nowe odpowiedniki.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, na jakiej podstawie tak twierdzisz. Ja nie jestem inżynierem (ty pewnie też nie), ale Korsarz to markowy sprzęt i sam wiek go nie skreśla, tym bardziej, że prawdopodobnie będzie miał spory zapas mocy na linii +12V. 

Do autora: sprawdź napięcia jakimś porządnym miernikiem, to ci powinno dać pogląd na to, czy ten zasilacz jeszcze daje radę.

Triggered.

 

A widzisz, może nie mam tytułu inżyniera, jednak ze względu na pewne konotacje z moim bratem, który prowadzi działalność produkcji elektroniki (projekt, wykonanie, montaż podzespołów) elektroniki, jakieś tam podstawowe pojęcie o temacie mam.

Z biegiem czasu szczególnie kondensatory elektrolityczne tracą swoje właściwości, co może skutkować głównie wyższym tętnieniem napięć, co z kolei prowadzi do szybszej degradacji reszty podzespołów.

Nie ma raczej sensu wdawać się w dalsze dyskusje.

 

10 letni zasilacz ze średniej półki to nie jest dobry wybór. Nawet najlepszy ze swojego segmentu tak stary zasilacz (a ten taki nie był), nie będzie tak stabilny, jak nowy średniej, czy wyższej półki.

Także zdecydowanie polecam wymianę.

Edytowane przez slo1q
Link to post
Share on other sites

Ok, ale można stabilność napięć zweryfikować miernikiem zamiast od razu kupować nowy zasilacz. A kondensatory chyba można ocenić na oko, jak nie są popuchnięte, to powinno być cacy. To żaden dowód na potwierdzenie moich tez, ale kondensatory na moim poprzednim mobo (DFI) nie spuchły po ok. 10 latach. Ja wiem, że zasilacz to ważny element i nie powinno się na nim oszczędzać, po podpinamy pod niego sprzęt wart dużo więcej, ale też nie ma co wylewać dziecka z kąpielą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...