Skocz do zawartości

TV 55" do ~2500zł (netflix, piłka nożna, konsola PS4 Pro do Fify19 )


Recommended Posts

Cześć ;)

 

Przymierzam się do zakupu TV. Maksymalna odległość jaką będę siedział od ekranu TV to 3,5m. Telewizor bardzo często będzie użytkowany wieczorem ( gdy już będę leżeć  :D  ).

Najczęściej będzie wykorzystywany do netflixa ( w około 70% ), sport - piłka nożna ( około 10% ), reszta zwykłe programy.

 

Po nowym roku chcę kupić konsolę PS4 Pro ( ale możliwe, że z braku czasu odpuszczę sobie ).


Telewizor chcę powiesić na ścianie chcę, żeby było 4K i wiadomo wbudowane wifi ( i dobrze by było żeby miał niski input lag ). W chwili obecnej celuje w:

 

Sony KD-55XE7005

TCL U55P6046


Ktoś, coś ;)?

Jeszcze patrzę na:
 

MU6102

MU6452

Link to post
Share on other sites

Sony KD-55XE7005

 

Mam ten Sony tylko wersja xe7096, poszukaj moziwe ze bedzie trzeba dorzucic 200+zl

matryca VA , hdr tez w miare(Gram w Spidermana i roznica z hdr a bez to niebo a ziemia) swietny kontrast,kolory maly input lag,takze smialo moge polecic,pod PS4 Pro idealny.

 

sasmung me6102 odpusc  widzialem w akcjii przy tym Sonym jest  za miekki w uszach(kontrast,kolory)

 

P.S Do gier nie bierz niczego mniejszego niz 55 cali :)

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Za ok. 2100 zł znajdziesz też Samsunga UE55NU7172 - który w zupełności spełnia wszystkie Twoje oczekiwania - posiada rozdzielczość 4K, żywe kolory - HDR, intuicyjne Smart TV z bardzo funkcjonalną aplikacją Netflixa. Na plus też jakość głośników. Oczywiście można go powiesić na ścianie (VESA 200 x 200) i obsługuje WiFi. Input Lag - 13 ms. 

Link to post
Share on other sites

Z tych wszystkich tu wymienionych weź albo Sony KD55XE7005 albo TCL U557006.

Sony matryca IPS 60Hz , TCL VA 120HZ, do tego jest to bardzo dobra matryca. HDR porównywalny.

 

Dlaczego nie inne:

 

- TCL U556046, w ogóle nie ma HDR

 

- XE7096, to to samo, co XE7005, tylko ma motionflow XR400 (XE7005 ma XR200), ale różnicy nie zauważysz

 

- Samsungi oszukują z HDR, ponad miarę zwiększają jasność podświetlenia, dla uzyskania dużych wartości, ale tylko na krótka chwilę i psują obraz, bo wielu szczegółów w bieli nie zobaczysz.

Do tego nie za bardzo wiadomo jakie matryce mają, czy VA, czy PLS/IPS

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

TCL ma matrycę VA 60 Hz nie 120, wziąłbym albo Sony albo TCLa. Najlepiej zobaczyć konkretny model i sprawdzić jak wygląda clouding itp. Różnice między konkretnymi egzemplarzami tego samego modelu mogą być kosmiczne :/ niestety kontrolę jakości przechodzą odbiorniki, ktore według mnie nadają się na śmieetnik.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem za 2350zł UE50NU7402, głównie do filmów i gier. Matryca ma praktycznie idealnie równe podświetlenie, zero cloudingu czy też efektu brudnego ekranu - przy meczach ta druga cecha jest bardzo ważna. Po ustawieniach bardzo przyjemny obraz - w rozmiarze 50" na 100% masz matrycę VA. Input lag w tegorocznych Samsungach jest raczej nie do pobicia jeśli patrzymy pod kątem gier.

Do wad trzeba zaliczyć brak obsługi dźwięku DTS i kodeków divx/xvid, mi to akurat nie przeszkadza ale trzeba to brać pod uwagę.

Btw - aplikacja netflixa w telewizorach ma skopanego HDRa, można o tym poczytać na necie na rożnych forach ;)

 

Wcześniej miałem na próbę Philipsa 7303 i obraz porażka - czerń bardziej przypominała jasny fiolet ze sporym cloudingiem.

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...