Skocz do zawartości

Polecany Cichy Dysk HDD dla storage i gier


Recommended Posts

Cześć. Jako że mój Optane nie wspiera moich 2x WD blaków które są głośne postanowiłem kupić coś innego na storage tylko do kompa. Musi to być dysk zdecydowanie CICHY i pojemny. WD Greeny wiem że mają 4GB Storage ale czy znajdzie się coś pojemniejszego ? I cichego ?  Oczywiście musi to być 5400RPM bo inaczej nic z cichego działania. Gry będą działać z akceleracją optane. 

Edytowane przez Detrioux
Link to post
Share on other sites

@Detrioux

 

Skoro rozwiązaliśmy problem optane, problem kontrolera (ten najprawdopodobniej jest niekompatybilny) to i postaram sie rozwiązać problem dysku.

 

Skoro to ma być tylko i wyłącznie pod gry to daj sobie spokój z tym Optane tylko kup normalnie jakiegoś SSD 512GB albo 1TB na sata lub m.2 i to rozwiązanie będzie najmniej problemowe. 512GB CX400 masz za 309zł a sama kość Optane ile kosztowała ?

Link to post
Share on other sites

Hmm może dlatego że gry teraz ważą nawet 100GB patrz GTA V. Mam gry na SSD zainstalowane ale to tylko 500GB. TO jest nic. Po drugie dochodzą dane jak filmy, programy jak benchmarki i Gry. Dla mnie może byc i 7200 tylko kultura pracy ma być ok. Chodzi mi ogólnie o wibracje które np moje Blacki wywołują u mnie czasami nerwicę. 

 

 

@Detrioux

 

Skoro rozwiązaliśmy problem optane, problem kontrolera (ten najprawdopodobniej jest niekompatybilny) to i postaram sie rozwiązać problem dysku.

 

Skoro to ma być tylko i wyłącznie pod gry to daj sobie spokój z tym Optane tylko kup normalnie jakiegoś SSD 512GB albo 1TB na sata lub m.2 i to rozwiązanie będzie najmniej problemowe. 512GB CX400 masz za 309zł a sama kość Optane ile kosztowała ?

 

Jak już kupiłem Optane i zacząłęm experymetować to dlaczego nie ? Po drugie oglądałem Lunusa: https://www.youtube.com/watch?v=X5UrtwW-zJs. Oczywiście takiego WD nie kupi w Polsce ale jeżeli działa i jest lepiej niż SSD to czemu nie ? Przecież to Cache na poziome 32GB z świetnym czasem dostępu. 

I nie lubię takie czegoś na forach jak "po co Ci kup se". SSD które mam działa na systemie i wszystkim tym co jest związane z bootem oraz czasem dostępu. Oczywiście GTA V muli nawet na m2 ale nie mam zamiaru instalować takiego molocha na SSDku za ponad 1000zł.

 

Pytam o HDD bo wiem że na tym forum były już różne testy i wiem że są ludzie którzy mają też swojego NAS'a także czkam na propozycję. Z tym Redem WD może być ciekawie ale czekam na propozycje.

 

Kość optane kosztowała ~120zł. 

Edytowane przez Detrioux
Link to post
Share on other sites

Ja aktualnie posiadam 4 sztuki 1TB wersji ST1000DM010 7200rpm i są cichutkie a wersja 4TB 5400rpm więc raczej nie może być głośna.

 

Wersja PRO to zupełnie inny dysk 7200rpm przystosowany do pracy 24/7 z 5 letnia gwarancją ale oczywiście droższy: 440zł vs 725zł za modele 4TB.

Aby Optane mi działał potrzebuje jednego dysku. Raid nie jest taki super szybki jak się wydaje. Mam 2x WD Blacki niby najwydajniejsze dyski HDD ale są potwornie hałaśliwe. I kolega jak twierdzi że WD to Hitachi to lepiej unikać bo wiem jakie te dyski są słabe. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...