Skocz do zawartości

Mój wymyślony build - 17 lat przerwy - pomocy?


Recommended Posts

Komp głównie do 2k ultra 60-144hz. Do tego monitor IPS do oglądania animowanych serii.


 


- GPU klik rx580 (lub crossfire)-vega56 (lub crossfire)-vega64


- procek Ryzen 5/7 gen2 z ciekłym metalem? & overclock?;


- ramy Corsair-vengeance-lpx-ddr4-32gb & overclock?;


- chłodzenie procka Noctua d14/d15;


- Noctua NF-F12-PWM wiatraki i zrobić coś z ich prędkością / kątem nachylenia (bo to się robi, nieprawdaż?) + ile muszę ich mieć i w jakim miejscu (myślałem o 1 na dole 2 u góry, 2 po prawo i 2 po lewo)?;


- dysk Crucial MX300 275GB SATA3 / Western Digital WD Blue 1TB SATA3 (WDS100T2B0B) / Plextor SSD;


- Raid of Western Digital Gold 10TB;


- case biały corsair air 240 / 540;


- zielone/czerwone ledy;


- kable PHANTEKS 24-Pin ATX (czy inna numeracja z tej rodziny) custom color;


- płyta główna ? i czy overclock się też jej robi?


- karta wifi jakaś dobra ?


- zasilacz ?


- blu-ray ?


 


Budżet taki jaka cena komponentów.


Jeśli uważacie że lepiej dać inny dysk czy wiatraki, kable czy ramy to proszę śmiało o sugestie, rozważę ew. podwyżkę ceny riga jak warto / trzeba by uzyskać rezultat do którego dążę :)


 


ps. nie namawiajcie mnie na GPU od Nvidii.


Edytowane przez kamolinka1
Link to post
Share on other sites

Żaden crossfire to po pierwsze bo nie działa to tak jak należy rownież sli od nvidii. Lepiej nie łączyć amd+amd bo nie daje to najlepszych efektów.

Procek r7 2700x

płyta x470 aorus ultra gaming

ram corsair vengance 4x8 3200 MHz cl 16

chłodzenie bequiet dark rock pro 4

obudowa Fractal desing meshify c tg/corsair crystal 570x

karta rtx 2080 gaming trio

ssd plextor m8pe 

hdd toshiba p300

zasilacz seasonic focus plus 750w

kable zostają

karta sieciowa asus pce ac88

ledy to jakie tam chcesz


Alternatywa: AORUS x470 gaming 7 wifi i nie kupować osobno karty sieciowej

Edytowane przez Liber25
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Kajtek sam nie znam kosztu bo są różne zmienne jak widać. Napisałem jak będzie za mało to dołożę kasę.

32 -może edycja filmów na YT. No i chciałem na przyszłość, zmieniając kartę.

Nvidii nie chcę i tyle, może kiedyś.

 

I owszem @Liber25 , pojedyncza karta niech będzie. Nie mogę edytować 1 posta so yeah.

Dziękuję za odpowiedź:

Z ciekawości:

-czemu wybrałeś 4 x 8 ram zamiast single 16?

-czym się różni AORUS x470 gaming 7 wifi od x470 aorus ultra gaming poza brakiem WIFI?

-nie łączyć AMD z AMD hm to zostawmy GPU amd np. vega 56 red devil i do tego jakiś CPU od intela?

 

Wychodzi podobno rx 680 o 15% lepszy niż rx 580 hm

Edytowane przez kamolinka1
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze ceny intela to bajka. No chyba ze chcesz płacić 2300zl za i7 8700k. Gdzie na horyzoncie 9 gen. Aorus x470 gaming 7 ma lepszą sekcję zasilania i klika innych bajerow zobacz sobie w opisie no i oczywiscie karte sieciowa. Co do karty graficznej na rynku NIE MA KARTY OD AMD która obsłuży ci 2k na na ultra w 80+ fps ( nie mam pojęcia skąd ta niechęć do nvidii) ale idąc w taką konfiguracje raczej nie pakował bym się w karte amd bo nie będziesz się czuł usatysfakconowany (nie jestem  przeciwnikiem amd). Jeżeli masz szeroki budżet to określ się bo przecież nie zrobi ci róznicy tysiąc w prawo czy lewo jak zaproponowany zestaw będzie za drogi spróbujemy obciąć a jak za tani to dorzucimy jakiś ssd i będzie. Nie jestesmy maszynami na forum i nikomu się nie chce tracic 10 min na sprawdzanie ceny twojego zestawu. Także określ się +/-. I wytłumacz dlaczego od razu skreślasz nvidię.


Według mnie nie ma co się pchać po dodatkowe wentylatory w obudowch które zaproponowałem. Sam mam Fractal Design Meshify C tg z 2 fabrycznymi śmigłami i radzą sobie one dobrze z podkreconym na 4.7 ghz i7 8700k i gtx 1080ti. Max dołożyc 2 wentyle do góry i na przód po jednym i to stanowczo wystarczy


Co do kart: aktualnie najwydajniejsza karta czerwonych vs 1080: 

przy czym wg mnie żeby osiągnąć próg który podałeś to co najmniej 1080ti na którą amd nie ma odpowiedzi

I tutaj jeszcze jak wygląda sprawa w 1440p w nowym ac na kartach nvidii:https://www.youtube.com/watch?v=xAHeCE5Mj4E&t=32s

Nie chcę cię przeciagac na zieloną stronę ale nvidia w 1440p+ wypada znacznie lepiej ba amd nie ma na razie odpowiedzi

Edytowane przez Liber25
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spokojnie, przedstawiłeś solidne argumenty za więc teraz uzasadnione jest naciskanie na GPU od Nvidii czy odrzucenie CPU od Intela;)

Doceniam starania i to trafne:) Tak na szybko liczyłem, że 6-7 tys. wyniesie GPU, CPU, MB, PSU i RAM więc zakładam, że w 10 się zmieścimy co zaczyna mnie przerażać...zaczynałem od wyboru karty graficznej ale nie myślałem do przodu z całością hehe.

Teraz rozumiem, czemu ludzie grają 1080p 144hz ultra bo kupi się tańszą kartę np. rx 580 -teraz rx680 wychodzi 15% lepsza albo kupują 1070 bo jest w cenie rx580 a lepsza.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Bazując na p.m i ostatnich przemyśleniach skupię się na 590 lub vega 56 red dragon (rozważam też blowera vega 64 bo mogę dostać w tej samej cenie co w.w 56).

Do tego dołożę ryzena lub intela, 16 lub 32gb ramu, ssd i może dysk na dane (gry, temp projekty graf) 2tb lub drugą ssd? no i do tego jakiś zasilacz, płyta główna asrock/hitachi/aorus/Asus Z170-E, chłodzenie na cpu i wiatraki..

Monitor aoca, eizo foris, acera lub lg 32gk850g-b -coś 144Hz low input lag FHD/2k.

 

We are done here. Czyli maszynka bardziej pod FHD ultra w dużej ilości Hz a w polotach 2k na średnich right?

Link to post
Share on other sites

 

 

Asus Z170-E

Żadne Z170 bo to jest płyta pod starego Skylake.

 

Pod FHD 144Hz / 2K 60Hz kłania się mocniejsze GPU niż Vega 64, a jej zakup w cenie wydajniejszego RTX 2070 to nieporozumienie.

 

Za 10 000 zł masz zestaw z i7 8700K / DR4 Pro / Z370 Extreme 4 / 32GB RAM 3000MHz/ RTX 2080 X Trio / M8PeG 256GB pod system, soft / M8PeGN 512GB pod obróbkę surówki i gry /  P300 2TB / Fractal Meshify C TG / RM650X

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...