Skocz do zawartości

Intel burn test i7 8700k


Recommended Posts

Witam proszę o pomoc bo ja już zgłupiałem
Memtest 3h testów 0 błędów, ram po reklamacji przysłali nowy bo były problemy ze stabilnością na 4,7 wywalał bład w OCCT po 3 minutach.
Procesor po skalpowaniu podkreciłem na 4.9 vcore 1.31
Test prime95 3 godziny 0 błędów Temp procesora 65 stopni max sekcji 70
Test intelburn freezy na 10-20 sekund wywaliło artefakty.. i pomaga tylko reset kompa
Test OCCT 1h 0 błędów wszystko ok, Test z AVX 90% memory, temperatury procka 70 sekcja 80 zero błędów.
płyta z370 aourus gaming7
Dodam jeszcze że w prime gdy miałem napięcie 1.3 zbijało zegary w coretemp po podbiciu 1,31 było już ok.
Tak więc zgłupiałem całkowicie co program to co innego dać sobie spokój i kierować się occt i primem? 

 

 

Mała aktualizacja po zmianie poradnika co wyłączyć w procesorze.

Wyłączyłem tylko C-Statusy procesora nie jest na sztywno zbija sobie zegary, intelburn przeszedł z mniejszymi freezami,Boje się dać mu wiecęj vcore ponieważ niby jest ustawione na 1.31 a płyta i tak podbiła go do 1.34  i w tym momencie występuje prawdopodobnie delikatny freez 2-3 sekundy.

podpowie ktoś czy jest wszystko ok zostawić czy coś dalej kombinować bo już nie mam pomysłu

https://zapodaj.net/2d1a37cf1717b.png.html

na maximum są dramatyczne freezy i wyłącz się ekran, oraz psyhical memory load podbija do 95% gdzie na very high tylko do 45%?

Edytowane przez Smolus
Link to post
Share on other sites

Źle się za to zabrałeś. Najpierw kręcisz procka z ramem taktowanym standardowo 2133 aż będzie stabilny a później dokładasz OC ramu. Jak testujesz wszystko na raz to nie wiadomo gdzie jest przyczyna. Masz wysoko taktowany ram i obstawiam że z tym może być problem. Może trzeba wyregulować VCCIO i VCCA SA.

Do testowania na szybko stabilności pamięci użyj SuperPi - 32M, żeby mieć 100% pewności zrób bootowalnego pendrivea z MemTest86+ i włącz na całą noc.

Do testu procka bez AVX używam Prime95 26.6 a z AVX najnowszego jaki jest. Tu masz opisane jak ustawić http://overclocking.guide/stability-testing-with-prime-95/

Kręcisz procka ile Ci pasuje wł. test na 30 min, do sprawdzenia w pełni stabilności wł. na 1h.

 

Ja tym sposobem kręciłem swojego 6700k i chodzi ponad 2 lata bez problemów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ram mam tylko na xmp no właśnie czytałem ze jest ciężko z stabilnością na tych ramach mem test odpalony był z usb i przeszło 3h testu wszystko jest ok pozatym jest po reklamacji, sam po prostu nie wiem czy jest ok czy nie bo intel wywala prime przechodzi occt tez

https://zapodaj.net/d4c557229f4b7.png.html

Edytowane przez Smolus
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem na 1,32 testuje zaraz dam wynik, ale na hwinfo w zakładce max widać ze podbił sobie nawet na 1.34 czyli rozumiem ze to jest normalne i nie spali się? 

 

 

Jak narazie po podbiciu napięcia błąd jeszcze nie wyskoczył

https://zapodaj.net/d4cc47873daae.png.html

Edytowane przez Smolus
Link to post
Share on other sites

Za wysoko podbija napięcia. Odpowiada za to Load Line Calibration w UEFI, ustaw je na Turbo i napisz co z tego wyjdzie. Procek się nie spali ale napięcie jest dużo za wysokie.

 
Edit Ten screen co wysłałeś napięcie max Vcore pokazuje 1.344V a nie 1.44 jak npisałeś. Tak czy siak ustaw Load Line tak jak napisałem.
Edytowane przez kaylo
Link to post
Share on other sites

No właśnie to jest to że mam ustawione na turbo i właśnie to mnie martwi może zmniejszyć z turbo o jeden stopień?choć we wszystkich poradnikach jest na turbo wiec nie mam właśnie pojęcia co jest grane.

 

Edit: Ah sorry czyli wszystko jest ok? no testuje się juz 30 min primem na 1344 i jest ok zaraz sprawdze intel burna lecz mówię ten intel coś mi pieprzy sprawę

Edytowane przez Smolus
Link to post
Share on other sites

To zmniejsz i testuj. Takim sposobem dojdziesz do stabilnego OC z mniejszym napięciem. Ja używam płyty asus i tam Load Line jest od 1-8 z tego co pamiętam i ja używam 5. Im mniejsza liczba tym mniej podbija napięcia. Nie wiem jak to jest u gigabytea.

Edytowane przez kaylo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie używałem Inteburn ale możliwe, że program tak mocna obciąża komputer i dlatego są freezy. Jak się ustawi priorytet na najwyższy w Prime95 też tak jest.

Nie ma się tym co przejmować (jest to normalne), tylko załączyć test na np. 30min /1h i jak nie wywali blue screena albo błędu w programie to znaczy że wszystko jest ok.

Edytowane przez kaylo
Link to post
Share on other sites

No w prime na blend robiło się 3 h bez żadnych przycięć i errorów, w occt to samo. tylko ten intel burn na max freezuje mi kompa i nawet robił się czarny ekran na 20 sekund na maximum a na high przechodzi.

Nie wiem jakie napięcie miał bym dać dla tego intel burna na 1.330 lipa a na 132 prime95 bez problemu.

 

Ok robię napięcie na 1.320 testuje primem 1h według poradnika jak będzie ok daję sobie spokój.

Edytowane przez Smolus
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem te freezy są normalne. Właściwie to nie są nawet freezy. Nawet jak ekran robi się czarny na 20 sekund to program wciąż pracuje. Ma ustawiony po prostu najwyższy priorytet i dlatego czasem nawet pulpitu nie wyświetla i spowalnia inne procesy. Dlatego jak wł. intel burn to HW monitor pokazuje dane co 5-10 sekund.

 

Jak przechodzi test to jest gitara. Nie ma co zwiększać napięcia, chyba, że chcesz ustawić zegar na 5GHz.

Edytowane przez kaylo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

myślisz że normalne jest gaśniecie monitora? :D chyba nie :P ale mówie co do intela na Very Hight przechodzi a na Maximum dzieją się cuda na kiju, zmniejszyłem napięcie na 1.32 przetestuje wkleję zdjęcia dzięki za pomoc kolego. 

 

pewnie że bym chciał na 5ghz temperatury by pozwoliły ale jak ja na 4.9 nie mogę go ustabilizować to sobie odpuszczę.

 

na maximum jak by mu ramu brakowało czy coś nie wiem, zużycie na maximum jest 95% a na very high 40% i niema nawet freezów.

 

Edit vcore 1,315 prime 1h test

https://zapodaj.net/05983e8ab64d2.png.html

 

Zapodałem jeszcze cinebencha co powiecie na te wyniki

https://zapodaj.net/82e55284296f0.png.html


No i wszystko na marne nie wiem co się stało ale znowu mam problem z ramem jak przed reklamacją w occt po 3 minutach wywala error core, gdzie miałem tak przed reklamacja przyszły nowe ramy było ok, z walka ze stabilnością znowu to samo...

odpalilem mem test wyskoczyły 2 błedy w 6 teście, zmieniłem z TURBO na AUTO błędy już nie wyskoczyły ale w occt dalej wyskakuje błąd z odpalonym XMP nie mam pojęcia co jest zepsute co to powoduje co program to co innego. czy to procek czy płyta czy znowu ram uwaliłem jak ktoś się kiedyś z tym spodkał to prosił bym o pomoc bo mi już ręce opadły dzieki

Edytowane przez Smolus
Link to post
Share on other sites

Witam proszę o pomoc bo ja już zgłupiałem

Memtest 3h testów 0 błędów, ram po reklamacji przysłali nowy bo były problemy ze stabilnością na 4,7 wywalał bład w OCCT po 3 minutach.

Procesor po skalpowaniu podkreciłem na 4.9 vcore 1.31

Test prime95 3 godziny 0 błędów Temp procesora 65 stopni max sekcji 70

Test intelburn freezy na 10-20 sekund wywaliło artefakty.. i pomaga tylko reset kompa

Test OCCT 1h 0 błędów wszystko ok, Test z AVX 90% memory, temperatury procka 70 sekcja 80 zero błędów.

płyta z370 aourus gaming7

Dodam jeszcze że w prime gdy miałem napięcie 1.3 zbijało zegary w coretemp po podbiciu 1,31 było już ok.

Tak więc zgłupiałem całkowicie co program to co innego dać sobie spokój i kierować się occt i primem? 

 

 

Mała aktualizacja po zmianie poradnika co wyłączyć w procesorze.

Wyłączyłem tylko C-Statusy procesora nie jest na sztywno zbija sobie zegary, intelburn przeszedł z mniejszymi freezami,Boje się dać mu wiecęj vcore ponieważ niby jest ustawione na 1.31 a płyta i tak podbiła go do 1.34  i w tym momencie występuje prawdopodobnie delikatny freez 2-3 sekundy.

podpowie ktoś czy jest wszystko ok zostawić czy coś dalej kombinować bo już nie mam pomysłu

https://zapodaj.net/2d1a37cf1717b.png.html

na maximum są dramatyczne freezy i wyłącz się ekran, oraz psyhical memory load podbija do 95% gdzie na very high tylko do 45%?

hej ,

 

sprawdź wydajność i przepustowość RAMU , całkiem możliwe ze IO/SA napięcia leca z Automatu , za dużo tez nie jest zdrowo , tak samo warto podbić VDRAM do wartości 1.375v czasem pomaga czasem wystarczy dobrać IO SA , a czasem VCORE i LLC trzeba jeszcze doszlifować jeżeli wysapują jakieś problemy , ja mam włączone wszystkie C-state i caly zestaw dziala poprawnie co prawda jest wyśrubowany na możliwości Osiąganych temperatur ale nadal stabilnie ,

 

podczas sters-testow warto pilnować na wysokich TC procesora jak i RAM i nie przekraczać Magicznych wartości dla RAM <50°C Tak MemTest ostro grzeje RAM, Rdzeń CPU ~90°C przy przykładowo LINX,

dołączam mojego pixa

 

http://fs1.directupload.net/images/181014/hfbfxabb.jpg

 

zakładając ze różnica w zegarze to 300 Mghz nie przekłada sie na wynik GFlops bo mam ich o 1/3 więcej , no ale nie znam przepustowości twojego RAM i jaki masz Offset AVX ustawiony dlatego mogą być tak drastyczne różnice , to ze Soft podczas Testu Frezzuje nie ma nic wspólnego z stabilnością systemu , jak będzie coś nie tak to soft powie ci o tym , czyli proponował bym na początek podbić Vcore o jeden punkt 0.016 i dobrać odpowiednio LLC , zarazem zachowując wszystkie C-state

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

G-Skill 4000mhz 18-19-19 są szybkie i to z nimi jest problem nie są stabilne czyli jak włączę xmp to podbić napięcie ramu? no intel burn na maximum są tragiczne zwiechy a na very high mam floppy 80-90? tragedia occt mi przechodzi prime tez teraz nawet w occt wywala error.. nie wiem co już robić, z temp procesora nie ma problemu max 60 stopni jest po skalpowaniu o ile pamietam to ram w mem tescie miał max 39 stopni 

 

przechodzilo mi 3 godzinny test primem godzina occt było ok na intelu masakra, kombinowałem i teraz nawet occt nie idze.. 

 

problem leży w ramie bo na stockowym procesorze z xmp wywala error bez xmp jest wszystko ok.

Edytowane przez Smolus
Link to post
Share on other sites

1-Proponował bym CMOS->RAM XMP ->Dram Voltage 1.4V-> IO/SA 1.2500v sprawdź RTL i I-OL jakie masz wartości , rozumiem ze Kości sa na liście QVL twojej płyty , jak tak to bez podkręcania procesora sprawdź IntelBurn i wszystkie inne programy które preferujesz do stress-testów ,

2-Później w odwrotnej kolejności CMOS-> RAM DEFF ale IO/SA na 1.2v dla pewnosci -> OC procesora

 

 jeżeli punkt 1 będzie satysfakcjonujący oraz punkt drugi to nic tylko połączyć wszystkie ustawienia razem i sprawdzić stabilność

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie większe akcje trzeba zrobić :D niestety jestem laikiem wiem co to xmp vcore, chyba będzie trzeba oddać do specjalisty.

Obecnie na 1.32 30 mic occt się robi bez błędu co prawda jak bym odpalił intel burna na maximum to wygasza mi monitor, 80-90 floppy i tragiczne freezy.

 

Mam płytę aorus gaming 7 i te ramy.. trzeba będzie kupić 3600. 

 

Dzięki VSS za zainteresowanie jak dalej będzie lipa to dam ram na 1.4 bo podbija sobie ale do 1.36 max,lecz jak przejdzie occt i prime to zostawiam w spokoju intel burna ;P

Edytowane przez Smolus
Link to post
Share on other sites

eeeeee nie przesadzaj , ogarniesz w dwa dni cala platforme ,

zapodaj pixa z  cpuz zakladka SPD tak na poczatek ,

 

CMOS to  tak zwany RESSET Kosci BIOS , zapewne masz na plycie albo zworke albo Guzior  CMOS ,  i tak jak pisalem od podstaw stawiasz caly profil wedle własnych wytycznych i powinno działać ,

 

ten IntelBurn to taka średnia zabawka a nawet powiedział bym ze jak w IntelBurn brak stabilności to nawet Platforma nie jest Game-Stable ;) , do sprawdzenia stabilności bardziej sie nadaje LINX i Prime a na koniec MEMTest

Edytowane przez -VSS-
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no prime przechodziło elegancko occt z link packiem również i było ok tylko w intelu takie problemy....

rozumiem ze nie ustawiać wtedy xmp tylko cały profil od zera? przetestuje jeszcze tego linxa 

https://zapodaj.net/29a2bbd0c1776.png.html

https://zapodaj.net/7dbb30500cf09.png.html

 

one czasem nie powinny być obok siebie w slotach? bo niby to dual a tam jest jako single? 

Edytowane przez Smolus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...