Skocz do zawartości

Wymiana płyty i procesora.


Recommended Posts

Witam, jak w temacie, chciałbym wymienić płytę główną i procesor. Z racji, że w ogóle się na tym nie znam oddaje sprawy w Wasze ręce.

 

W tym momencie posiadam;

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL

 

Procesor Intel Core i5-4440, 3.1GHz, 6MB

 

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4G

 

Pytanie brzmi, czy w budżecie około 1200 złotych dałoby się to ulepszyć żeby miało to ręce i nogi.

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Gdyby była możliwość dołożenia do 1400 zł, to poleciłbym taki zestaw:

 

Ryzen 5 2400G - wydajny procesor 4-rdzeniowy z turbo do 3,9 Ghz
https://www.x-kom.pl/p/407886-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-5-2400g-36ghz.html

 

Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB) - szybkie pamięci RAM, które sprawdzą się w grach.
https://www.x-kom.pl/p/263000-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-3000mhz-viper-4-cl16-2x4gb.html

 

ASRock B450M-HDV - najprostsza płyta główna mATX, obsługa pamięci do 3200 Mhz, kodek Realtek ALC887

https://www.x-kom.pl/p/441221-plyta-glowna-socket-am4-asrock-b450m-hdv.html

 

Sprawdziłem i potwierdzam zgodność RAMu z płytą główną.

 

Jeśli jednak musi być te 1200 zł, to zaraz pomyślimy o czymś innym.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale mam jedno pytanie. Czy kupowanie RAMu do tego zestawu jest konieczne?

Moja pamięć w tym momencie to GoodRam DDR3 8 GB 1333MHZ GR1333D364L9/8G

Czy po prostu chodzi o to, że z Twoim proponowanym zestawem płyty i procesora moja pamięć nie zadziała, a wymiana jest konieczna?

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie z innej beczki do czego ma służyć platforma.

Jeśli do gier to w na jakim monitorze grasz?

Osobiście rok temu przeszedłem na i 7 na LGA 1050 i z moją kartą Vega nigdzie się nie ruszam mając monitor  z rozdzielczością 2560x1440 ( im wyższa rozdzielczość tym mniejsze obciążenie procesora).

 

 

Link to post
Share on other sites

Do 1050ti spokojnie wystarczy i7 używany za 600/700 pln ale sytuacje komplikuje ram, oczywiście 8gb 1333 zadziała, ale po pierwsze to jedna kość a więc brak dual chanel, a po drugie to 1333MHz - ram dość sporo ograniczy możliwości i7.

 

Napisz czy w tym 1200 jest kasa ze sprzedaży cpu, gdybyś sprzedał ram i mobo to byłby dodatkowe 300-350 pln,  cpu to kolejne 300pln.

 

Napisz dokładnie jak z budżetem i raczej trzeba będzie szukać amd i ddr4. Coś pokroju 1600x lub 2600 to okolice 680-730 do tego mobo z 4bankami ram i coś pod lekkie oc na b450 to minimum 400pln, ale coś lepszego to 500 no i ram wysoko taktowany na początek 2 x4gb minimum 3000MHz  to 350-400.

Tak więc na szybko licząc minimum to 680+400+350 więc 1430 ale jak sprzedasz mobo i ram to powiniennes mieć 1500-1550 więc powinno starczyć na fajną płytę pod oc za 500.


W przyszłości dołożysz kolejne 2x4gb ramu i możesz zbierać na gpu

Link to post
Share on other sites

Aquarius, budżetu ze sprzedaży podzespołów nie brałem pod uwagę, nie spodziewałem się, że mogą być aż tyle warte, a na dodatek nie mam pojęcia gdzie mógłbym je w ogóle sprzedać.

Komputera używam głównie do gier, a wymieniać podzespoły chciałem z racji tego, że swoje lata już mają i czuję różnicę w tym co było, a co jest teraz.

 

Olo163, jeżeli zaproponowany przez Ciebie (Was) zestaw dojdzie do 1400~ to nie będzie to aż taki problem, nawet bez wliczania sprzedaży starych podzespołów.

 

Vemorion, można myśleć przyszłościowo, na GPU też przyjdzie czas.

 

Generalnie chciałbym Wam z góry podziękować za poświęcony czas i jednocześnie przypominam, że macie do czynienia z laikiem jeżeli chodzi o te sprawy, więc proszę o cierpliwość. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

tyle, że ogólnie i5 4440 + 1050Ti to dobry, wyważony zestaw
 

Tak ale w miejscach procesorowych w nowych gracz będą dropy.

r2600 da nie tyle wyższy co stabilniejszy fps bez dropów i tak jak pisałem wyżej autor ma ram w 1 kości i to 1333 co ogranicza nawet i5 4440.

 

Jak jest kasa i chęci to ja przesiadałbym się na r2600 lub 1600x ale dla mnie jak 2600 nowszy to brałbym 2600, mobo i ram - pisałem wyżej.

Jak autor zmieni gpu na mocniejsze to cpu można podkręcić. Do 1050ti wystarczy stock.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...