Skocz do zawartości

Słuchawki i karta dźwiękowa do 1200/1300 zł


Recommended Posts

Jakiej muzyki słuchamy ?

Najlepszą relację cena /jakość dźwięku na ten moment posiadają wzmacniacze słuchawkowe, z funkcją DACa czyli urządzenia na USB.

Muzyka różna, nie mam ulubionego rodzaju. Myślisz, że to urządzenie będzie dobre? https://sklep.hard-pc.pl/p7524,karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-gwarancja-door-to-door.html

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz słuchawki 600ohm to potrzebujesz do nich odpowiedniej elektrowni. W DACach na usb z mocą jest najczęściej słabo. Jak chcesz coś konkretnego to akurat sprzedaje Asgarda czyli wzmacniacz słuchawkowy w klasie A, do niego wystarczy dołożyć dobry przejrzysty dac, wystarczy fx-audio fx01 i zestaw wymiata. Jest tylko jeden problem. Sam używany Asgard to 800pln.

Link to post
Share on other sites

Źle napisałem, ale jednak nadal wole kartę dźwiękową niż wzmacniacz.

 

Ewidentnie nie rozumiesz o czy piszę.

 

Po pierwsze karta żeby napędzić słuchawki też musi mieć jakiekolwiek wzmocnienie.

Po drugie praktycznie żadna karta bezpośrednio nie nadaje się do napędzania słuchawek 600OHm, te ze zintegrowani wzmacniaczami TPA6120 mają szansę, ale to nie będzie z pewnością wszystko na co stać DT990/600

 

Zatem albo zmienisz pomysł na słuchawki, albo podłączysz kartę czy DAC do zewnętrznego wzmacniacza.

 

DT990/250 powinny być już przyzwoicie napędzane z karty ze wzmiankowanym TPA6120, napewno jest to Tempotec Serenade PCIE i Asusy Strix - tylko które modele to już @adivxv bo ja w Asusach zbytnio nie siedzę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Strixy są też jasne w brzmieniu i te słuchawki nie będą brzmieć za dobrze z taką kartą. Modele Creativa ? tu też nie ma za bardzo co polecać albo za drogie na to co oferują albo szyny będą złe.

 

Optymalnym wyborem jest właśnie tutaj odpowiednio dobry wzmacniacz + DAC. Tylko kolega właśnie nie zdaje sobie sprawy z tego co zyska, a co może stracić.

Link to post
Share on other sites

No TPA6120A brzmi dość twardo to fakt a DT990 przydaje się trochę ciepła, szczególnie na średnicy bo jest dość szorstka. Bas natomiast musi być dobrze kontrolowany a góra nie wyjaskrawiona. Czyli mocny wzmacniacz, najlepiej w klasie A. Był jeden model SMSL-a za rozsądne pieniadze ale coś mi z głowy model wypadł. Nie mniej do niego też trzeba DAC dołożyć, no ale jak już wspomniałem wcześniej taniutki FX01 da radę z luzikiem.

Link to post
Share on other sites

Kolega nie chce takiego drogiego wzmacniacza,a szkoda,bo to dopiero zaczyna grać na odpowiednim poziomie.

 

Porównując do Cuba;

 

-dużo lepsza scena i przestrzeń,

-równie dużo lepsza dynamika,

-lepsza separacja,

-naturalniejsze i przyjemniejsze brzmienie w odbiorze (umownie),

-znacznie mocniejszy wzmacniacz,

-lepiej wyposażony,

- i lepiej się prezentuje. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...