Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Forumowiczów

 

Jako że mój obecny telefon HTC Desire 820 kończy żywota chciałbym go zamienić na coś nowszego. Zwracam się do was z prośbą o dobór nowego rozwiązania.

 

Budżet do 1600 brutto (może zostać podniesiony)

 

Zastosowanie:

dzwonienie

pisanie pisanie wiadomości 

granie (forge of empire)

słuchanie muzy

robienie zdjęć (musi być przyzwoite nie gorsze niż na obecnym telefonie)

 

Proponowane modele:

 

1. TP-Link Neffos X1 Max

2. Xiaomi Note 5

3. Huawei Mate 10 Lite

4. Asus ZenFone Max Pro M1

5. Motorola Moto G6 Plus

6. Xiaomi Pocophone F1

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli budżet do 1600zł to celowałbym w: LG G6/ HTC U11/ Nokię 7 Plus. Na plus G6 szeroki kąt w aparacie oraz wodoszczelność. HTC będzie miał najlepszy aparat ze wszystkich telefonów, natomiast Nokia to gwarancja świetnego wsparcia, bardzo dobra bateria oraz wykonanie. Jeśli aparat nie jest absolutnym priorytetem, a chcesz by był jedynie lepszy od obecnego telefonu to celowałbym własnie w Nokię 7 Plus. 

A z Twoich propozycji to G6 Plus jest najciekawsza. Poco jest mocno wybrakowany, Mate 10 lite jest słaby, Redmi Note 5 jest OK, ale jak możesz wydać te 1600zł to lepiej poszukać coś lepszego. TP nie wart uwagi, Max Pro M1 wyłącznie jeśli priorytetem jest bateria (bo robi tam miazgę). 

Link to post
Share on other sites

Wszystkie, które wymieniłeś od 1 do 5 mają słaby aparat. Jeśli chodzi o zdjęcia to:

 honor 10 <honor play < pocofone f1 < samsung galaxy s7* / lg g6* / htc u11* (*zeszłoroczne modele, a w zasadzie już prawie dwuletnie - trochę mniej nowocześnie wyglądają poza lg). 

Trochę drożej bo 1750zł masz xiaomi mi8 / mi mix 2s .

Edytowane przez kartofel24
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o aparat wszedłbym w G6. Do wszystkich zastosowań które wypisałeś się nada posiada naprawdę dobre aparaty z kamerami z szerokim kątem. Jak zależy Ci na Xioami to najbardziej proponowałbym Mi 8 jednak świeci nieco wyżej założonego budżetu.  Aparat tam wypada całkiem przyzwoicie. 

Link to post
Share on other sites

Nie można zapominać że LG G6 nie tylko ma bardzo dobry aparat, ale to urządzenie również bardzo mocne wydajnościowo. Z bardzo dobrym prockiem. W tym budżecie pewnie bym celował raczej w niego. Telefon nie jest też taki stary. Flagowiec z zeszłego roku. Cena ok 1400 zł (patrząc np na sferis).

Edytowane przez sekus007
Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba skuszę się na LG G6 aczkolwiek chciałem coś  z 64GB pamięci na pokładzie. Jakoś Xiaomi do mnie nie przemawia.
 

LG G6 obsłguje karty MicroSD aż to 2048 GB. Przy aktualnych cenach kart można sobie rozszerzyć pamięć bardzo niskim kosztem. A i na karcie pamięci jakoś te dane wydają się bezpiecznejsze. Jeśli planujesz instalować sporo apek to można też zmienić domyślną pamięc na zewnątrzną kartę zamiast wewnętrznej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Co powiecie na takie modele

Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB

Xiaomi Mi A2 LIte 4/64GB

Xiaomi Mi A2 4/64GB

Honor PLay

Honor 10

Nokia 7 plus

 

Zaczyna mnie to przytłaczać postanowiłem jeszcze raz przejrzeć swoje oczekiwania

 

1. system: android

2. wielkość: powyżej 5,5"

3. pojemność: nie mniej niż 64 GB

4. jakość połączenia: nie może być cichy

5. muzyka: słuchawki + BT

6. gry: powinny chodzić płynnie - wiem to nie sprzęt do grania :)

7. zdjęcia: powinny być przyzwoite i raczej nie chciał bym gorszych niż z obecnego HTC Desire 820

8. bateria: fajnie jakby nie padł po godzinie 

9: i nie wiem co jeszcze

Edytowane przez kazadan666
Link to post
Share on other sites

trochę dziwnie piszesz - w zasadzie wszystkie wymienione spełnią Twoje wymagania, a ich rozstrzał cenowy jest spory, w dodatku są one dla różnych odbiorców. Papierową specyfikacją wygrywają Honory, ale ja bym brał Nokię 7 plus ze względu na dobrą baterię i android One (już jest wersja 9.0 Pie na ten model). Honor Play też ma dobrą baterię, ale dla mnie EMUI to słaba nakładka, w dodatku wsparcie od Huawei jest przeciętne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...