Skocz do zawartości

Funkcjonalna obudowa MIDI.


Recommended Posts

Szukam taniej i dobrej obudowy MIDI :)

Na obudowę mogę przeznaczyć ok. 150-200 zł.

Co do obudowy mam pewne wymagania i ograniczenia, ale mam nadzieję, że uda się je spełnić:

  1. Max wysokość 500 mm
  2. Max szerokość 210 mm
  3. Max głębokość 460 mm
  4. Minimum 2 x USB 3.0 z przodu
  5. Musi pomieścić: 2 x HDD 3,5", 2 x SSD 2,5", 1 x napęd 5,25", płyta ATX
  6. Mile widziane miejsce na wentylatory 120 mm z przodu i z tyłu
  7. Musi się w niej zmieścić Chłodzenie SPC Fera Pro (według producenta ma 157 mm wysokości)
  8. Powinna być cicha i stabilna.

Obecnie mam starego Codegena, który jest naprawdę solidny i ma grube blachy (Midi, a waży niecałe 6 kg), ale niestety ma mało miejsca w środku. Kable od zasilacza są poupychane tam gdzie się dało, a dyski niestety prawie się stykają z kartą graficzną. Potrzebuję coś większego w środku, żeby nie było problemów z sensownym rozmieszczeniem podzespołów i kabli. Nie interesują mnie okna i podświetlenie obudowy.

 

Sam znalazłem takie obudowy jak SilentiumPC Armis AR3 i Regnum RG4 oraz MODECOM Oberon Pro, które wydają się spełniać moje wymagania. Ciężko niestety jest znaleźć recenzje tych skrzynek, a w szczególności AR3. Może ktoś z was jest w posiadaniu wyżej wymienionych i potrafi wymienić ich wady i zalety.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

AR1 jest, mniej więcej podobną ilość miejsca i podobny układ zagospodarowania mam w obecnej obudowie. Z Regnum RG4 raczej zrezygnuje ze względu na wysokość. Pozostaje chyba AR3, albo Modecom, który ma naprawdę atrakcyjną cenę.


Przed chwilą zamówiłem SilentiumPC Armis AR3. Zobaczymy co to będzie za obudowa, dam znać, czy się sprawdza :) W Euro jest obecnie fajna promocja, przy zamawianiu, drugi tańszy produkt jest tańszy. Zamówiłem dwie takie same obudowy (dla siebie i dla siostrzeńca), cena jednej wyjdzie 132 zł. Teraz tylko czekać na odbiór.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...