Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dysk zewnętrzny, komputer go widzi a jednak nie widzi

dysk zewnętrzny nieczyta dioda #pika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymek1620

szymek1620
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 09 październik 2018 - 22:39

Witam, jestem posiadaczem dysku zewnętrznego a raczej coś co kiedyś było dyskiem ponieważ teraz tylko świeci. Dysk działał sprawnie do czasu kiedy mi upadł. Pierwsze co zrobiłem to go podłączyłem i sprawdziłem czy działa niestety nie działał tylko głośno pikał i głośniej ogólnie kręcił. Sprawa jest o tyle dziwna, że po zdjęciu obudowy świeci się dioda a po podłączeniu pojawiają się typowe komunikaty i dźwięki jak po podłączeniu usb czyli to urządzenie może działać szybciej, ale dysku w moim komputerze nie widzi. W menadżerze urządzeń o dziwo widzi, niestety nic mi z tego. Bardzo proszę o pomoc na forum nie znalazłem takiej samej sprawy a raczej do wszystkiego się dostosowałem co było opisane przy podobnych problemach.

• 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11555 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 10 październik 2018 - 05:12

Może windows widzi że kontroler usb -> sata dysku podłączasz, a to że dysk umarł po upadku to inna sprawa, bo jest za kontrolerem usb? Jaki to dysk konkretnie, ma zintegrowany kontroler usb? Czego oczekujesz z naszej strony, bo zakładam fizyczne uszkodzenie hdd.
  • 0

#3 elvismt

elvismt
  • ...

• 1281 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 10 październik 2018 - 08:19

sprawdź czy widoczny jest dysk w zarządzaniu dyskami windows: Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> z menu wybrać Zarządzanie dyskami (prawy klik mój komputer ->zarządzaj -> zarządzanie dyskami>)

Jeśli go tam nie widać to raczej umarł 

• 0

PC - I7 3770 MSI Z77A-G43, Macho rev.B 32GB DDR3 1600MHz, MSI GeForce GTX1070, EVGA Supernova 750W, SSD 512GB Kingstone, HDD1 3TB Hitachi HDD2 WD black 1TB, HDD3 WD Green 1,5TB, HDD4 WD Green 1TB, HDD5 WD 500GB Backup System: Windows 7 Pro / MacOS High Sierra / Win 10 Pro Notebook - MacBook Air 2015 8GB/256GB i5 Mojave

#4 szymek1620

szymek1620
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 10 październik 2018 - 09:30

Może windows widzi że kontroler usb -> sata dysku podłączasz, a to że dysk umarł po upadku to inna sprawa, bo jest za kontrolerem usb? Jaki to dysk konkretnie, ma zintegrowany kontroler usb? Czego oczekujesz z naszej strony, bo zakładam fizyczne uszkodzenie hdd.

Dysk jest w obudowie, z której mogęgo wyciągnąć więc chyba nie ma zintegrowanego kontrolera USB. Z Waszej strony oczekuję chociażby diagnozy czy to już jest koniec życia dysku.

sprawdź czy widoczny jest dysk w zarządzaniu dyskami windows: Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> z menu wybrać Zarządzanie dyskami (prawy klik mój komputer ->zarządzaj -> zarządzanie dyskami>)

Jeśli go tam nie widać to raczej umarł 

Jest widoczny tylko jest "niezainicjowany". W linku przesyłam ss.

https://zapodaj.net/...0f41f0.png.html

• 0

#5 elvismt

elvismt
  • ...

• 1281 postów

Napisano 10 październik 2018 - 10:57

spróbuj go zainicjować: https://support.wdc....ID=7093&lang=pl

Jak się nie uda i wyświetli się błąd. Ja spróbował bym go wyjąć z kieszeni USB i podłączyć bezpośrednio przez kabel SATA do płyty głównej.

• 0

PC - I7 3770 MSI Z77A-G43, Macho rev.B 32GB DDR3 1600MHz, MSI GeForce GTX1070, EVGA Supernova 750W, SSD 512GB Kingstone, HDD1 3TB Hitachi HDD2 WD black 1TB, HDD3 WD Green 1,5TB, HDD4 WD Green 1TB, HDD5 WD 500GB Backup System: Windows 7 Pro / MacOS High Sierra / Win 10 Pro Notebook - MacBook Air 2015 8GB/256GB i5 Mojave

#6 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11555 postów

Napisano 10 październik 2018 - 11:48

Zależy ci na danych ?
  • 0

#7 szymek1620

szymek1620
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 10 październik 2018 - 14:08

Tak zależy, wiem że inicjacja spowoduje usunięcie danych. Spróbuje zrobić jak proponował elvismt.

Jak wsadzam dysk bezpośrednio wpłytę główną dzieje się to samo pika i głośno pracuje, nie wiem czy wykrywa bo nie wiem jak to sprawdzić. Sprawdziłem natomiast czy inicjacja działa, nie działa.... wyskakuje błąd.... :(

• 0

#8 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11555 postów

Napisano 10 październik 2018 - 14:37

Określ się jak bardzo zależy ci na danych, oddanie do serwisu wchodzi w grę? Bo tu mechanicznym uszkodzeniem zalatuje.
  • 1

#9 COD_WAWA

COD_WAWA
  • Amator

• 28 postów

Napisano 10 październik 2018 - 14:48

Tak zależy, wiem że inicjacja spowoduje usunięcie danych. Spróbuje zrobić jak proponował elvismt.

Jak wsadzam dysk bezpośrednio wpłytę główną dzieje się to samo pika i głośno pracuje, nie wiem czy wykrywa bo nie wiem jak to sprawdzić. Sprawdziłem natomiast czy inicjacja działa, nie działa.... wyskakuje błąd.... :(

Jak zależy Ci na danych to podjedź do jakiejś firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych a nie do zwykłego serwisu.

POZA TYM NIE PODŁĄCZAJ JUŻ TEGO DYSKU BO NAROBISZ DODATKOWEGO BAŁAGANU .....Uff

NIC NIE INICJUJ. TO NIC NIE DA. proszę naprawdę proszę nie robi się nic na dyskach co może zmienić strukturę danych. Wszelkie informacje typu formatowanie czy jak tu inicjowanie nic nie dają a jedynie pogarszają sprawę.

Użytkownik COD_WAWA edytował ten post 10 październik 2018 - 14:49

• 0

Motto: Kopia zapasowa to Twój najlepszy przyjaciel. 

#10 prohans

prohans
  • Zapaleniec

• 1119 postów

Napisano 10 październik 2018 - 15:19

Kolego dysk masz uszkodzony mechanicznie. Teraz musisz się zastanowić jak bardzo zależy ci na danych bo jeśli bardzo to musisz przygotować się na wydatek od tysiaka w górę.

• 0

HP OMEN 15 (2017) i7 7700HQ, 16GB DDR4, GTX 1060 MaxQ 6GB, PX-256M6G+, Micron-1100 512GB;

HP Microserver Gen 8, G1610T, 8GB DDR3, Iridium Pro 240GB, 4x ST1000DM010 RAID5;

#11 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11555 postów

Napisano 10 październik 2018 - 17:35

przez serwis miałem na myśli firmę do odzyskiwania danych, a nie sklep osiedlowy, czy znajomego informatyka. 

• 0

Spoiler

#12 szymek1620

szymek1620
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 10 październik 2018 - 17:53

Ok, dziękuje za pomoc.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dysk zewnętrzny, nieczyta, dioda, #pika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych