Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze dysku M.2 NVMe


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MasterD23337,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zakupić dysk ssd ze złączem M.2 NVMe. Obecnie posiadam jakiś stary dysk ssd firmy OCZ 120GB.

Dysk będzie włożony do płyty głównej MSI B450 TOMAHAWK. Będzie współpracował z procesorem Ryzen 5 2600x oraz pamięciami Ram DDR4 Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB) i kartą graficzną MSI Geforce GTX 1070Ti Gaming 8G.

 

Do wyboru mam dwa dyski.

 

ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 - mam do odbioru jutro za 259zł z X-kom

https://www.x-kom.pl/p/421186-dysk-ssd-adata-240gb-m2-pcie-xpg-sx8200.html

 

Albo używany

 

Dysk SSD Plextor 256GB M2 NVMe PX-256M8PeG M8PE

https://allegro.pl/dysk-ssd-plextor-256gb-m2-nvme-px-256m8peg-m8pe-i7603996101.html

 

Który z tych dysków będzie lepszy? Nie za bardzo znam się na parametrach smart dysku. Czy ten dysk używany jest ok. I ostatnie pytanie. Jak jest z gwarancją, kiedy dysk jest wyciągnięty z laptopa i sprzedany?

 

Prosiłbym o cenne uwagi.

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

nie umiem super czytać smart tego plextora, martwi mnie 0E, bo tam jest kilka rzeczy wrzucanych do jednego paramertu (nie wiem czemu) przez co jest beznadziejnie próbować cokolwiek z niego wywnioskować.  

jeśli nie przeszkadza ci TLC, to 8200 jest fajnym SSD nvme na nowej generacji kontrolerze od SM (nie topowym, no ale zawsze coś).

JA bym wolał plextora, ale używka droga, a w sklepach cena też relatywnie wysoka, 336zł za wersję bez radiatora 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Tzn lepszy w całokształcie jest Plextor ale ten dysk z aukcji ma już dwa lata. Ogólnie SX8200 to niezły dysk ale ma słabe kości TLC tylko że w tych pieniądzach nic lepszego nie będzie.

 

Nie zauważyłem, że był kupowany w 2016r. Odpada

 

Ale przed chwilą znalazłem inną aukcję na plextora. Sprzedawca zapewni, że pracował kilka dni i musiał zmienić na inny ze względu na zmianę konfiguracji sprzętu. Czekam na dokument zakupu. Twierdzi, że kupował na firmę i w razie awarii zostanie wysłanie dysku w ramach rękojmi.

 

 

 

JA bym wolał plextora, ale używka droga, a w sklepach cena też relatywnie wysoka, 336zł za wersję bez radiatora

 

Też bym wolał. Znalazłem taką aukcję jak opisałem wyżej. Podaję link

https://allegro.pl/ssd-plextor-256gb-m2-nvme-px-256m8peg-m8pe-i7604070660.html

 

Po odliczeniu monet miałbym go za 296zł. Ale przed chwilą dostałem na maila info z morele na dysk

SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E250BW) z kodem za 339zł.

 

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-970-evo-250gb-pcie-x4-nvme-mz-v7e250bw-4188670/?page=2&reviews_page=2

Na stronie jest 369zł, ale ja mogę mieć go za 339zł.

 

I teraz pytanie do Was. Który dysk wybrać. Plextor czy Samsung?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Plextora to do póki nie zobaczysz smarta to nie wiesz ile on przepracował albo ew paragonu czy faktury.

 

Jeśli chodzi o 970EVO to jest to topowy dysk oparty na kościach TLC na rynku, jeśli to będzie dysk systemowy i nie będzie tam dużo zapisu długotrwałego to myślę że możesz go brać. Ale jeśli będzie tam dużo zapisu no to musisz się zastanowić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeśli chodzi o Plextora to do póki nie zobaczysz smarta to nie wiesz ile on przepracował albo ew paragonu czy faktury.

 

Jeśli chodzi o 970EVO to jest to topowy dysk oparty na kościach TLC na rynku, jeśli to będzie dysk systemowy i nie będzie tam dużo zapisu długotrwałego to myślę że możesz go brać. Ale jeśli będzie tam dużo zapisu no to musisz się zastanowić.

Właśnie kupiłem tego plextora ( SSD Plextor 256GB M2 NVMe PX-256M8PeG M8PE ) z aukcji za 290zł z przesyłką. Dostałem fakturę i był zakupiony w drugiej połowie sierpnia tego roku. Dziękuję wszystkim za pomoc i rady.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...