Skocz do zawartości

Jaką moge dobrać kartę graficzna do mojego komputera?


Recommended Posts

Płyta główna:

Typ procesora- Intel Core i7 (3rd Gen) 3770 / 3.4 GHz (3.9 GHz) (Quad-Core)

Nazwa płyty głównej-  Acer Aspire XC600

Karta graficzna: AMD Radeon HD 8570, 2GB, DVI, HDMI PCI Express x16

RAM: 8GB DDR3

Win10 64x

Pytanie brzmi, jaką moge dobrać kartę graficzna do mojego komputera?

ponieważ ta w komputerze przestała funkcjonować(czasami działa czasami nie i wgl jakby komputer jej nie czytał) i musze korzystać z karty zintegrowanej.

Edytowane przez sunriseshinigami
Link to post
Share on other sites

Karta służyć do gier typu cs,fortnite. Zanim moja karta padła miałem 140fps cs na low/fortnite 70low
Zasilacz chicony cpb09-d220a |złączę 24 PIN |0ATX 4 pin |SATA x2
jest to obudowa typu sff

 

Zdjęcie wnętrza obudowy : https://imgur.com/a/Tju9UfD

Zdjęcie Obudowy Zasilacza : https://imgur.com/a/Kyp42ig

Edytowane przez sunriseshinigami
Link to post
Share on other sites

Akurat zasilacze Chicony to pierwsza liga w serwerach i telekomunikacji. Inna sprawa, że tutaj zasilacz jest dość słaby, ponieważ komputer jest przewidziany do działania tylko z wbudowaną kartą graficzną.

Płyta główna w tym Acerze, to prawdopodobnie mini ITX lub micro ATX (ewentualnie flex ATX), więc nie będzie problemu, żeby ją umieścić w innej obudowie, co niestety w tym przypadku będzie konieczne. Zasilacz nie jest wykonany w żadnym popularnym standardzie, jest pod konkretny typ obudowy, więc znalezienie mocniejszego zamiennika może graniczyć z cudem.

Najtańszym rozwiązaniem będzie tutaj zakup używanej obudowy typu mini ATX za ok. 20-30 zł (na allegro jest trochę obudów np. Lenovo czy Dell w formacie mini ATX, do których można wsadzić standardowy zasilacz). Do tego zasilacz np. Chieftec GPA-400S8/GPC-500S/GPB-350S, Thermaltake PS-LTP-0450NPCNEU-2 450W za ok. 130 zł. Używana karta graficzna typu GTX 1050 za ok. 450 zł. Razem wychodzi ok. 600 zł za zestaw, który jeszcze całkiem fajnie sprawdzi się do gier.

Taki zestaw realnie będzie potrzebował zasilania o mocy ok. 250W, podane zasilacze są mocniejsze, ale wolałem zaproponować coś nowego z gwarancją i pełnym kompletem wtyczek.

Obecną obudowę z zasilaczem, przy dobrych wiatrach sprzedasz za ok. 100 zł, więc powinieneś się zmieścić w zakładanym budżecie.

Co do obudowy, to sam mam do sprzedania za 10 zł obudowę midi ATX, ale nie opłaca się jej wysyłać, bo będzie to pewnie droższe niż zakup czegoś przez allegro :)

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do obudowy, to sam mam do sprzedania za 10 zł obudowę midi ATX, ale nie opłaca się jej wysyłać, bo będzie to pewnie droższe niż zakup czegoś przez allegro :)

 

 

Obudowa za 10zł to chyba tylko typu "Pierkarnik", lepiej dorzucić do czegoś porządnego aby to miało ręce i nogi.

Link to post
Share on other sites

Do gtx 1050 to może być i piekarnik, ta karta i tak niczego nie podgrzeje.

Też mam kilka obudów (piekarniki jak i bardziej przewiewne) ale nie chce mi się tego wysyłać, bo materiał do pakowania jest droższy. Napisz z skąd jesteś, jak byś miał blisko to oddam jedną za czteropak, a i jakiś chiefteck by się znalazł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...