Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

Poszukuję dobrego monitora do codziennej pracy. Najważniejszym kryterium wyboru jest komfortowa praca przez długi czas bez szybkiego męczenia się oczu. Jego głównym przeznaczeniem ma być amatorska praca przy programach Adobe - głównie Photoshop oraz Premiere Pro i After Effects. Od czasu do czasu fajnie będzie również obejrzeć film w komfortowych warunkach i zagrać w coś bardziej wymagającego. Obraz musi być przede wszystkim płynny, bez efektu klatkowania. Ze względu na ograniczoną przestrzeń celuję w monitor 27". Skłaniam się ku rozdzielczości WQHD z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz i 1 ms reakcji, ale rozważę wszystko godne uwagi. Wolałbym raczej unikać 1 ms MPRT. Być może uda się znaleźć coś z IPS wraz z G-Sync, aby fajnie wykorzystał potencjał PC składający się z i7 8086K, ASUS GeForce GTX 1070 ROG Strix, G.SKILL 32GB 3600MHz, ASRock Z370 Extreme 4, Seasonic 650W Focus Plus 80 Gold, Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe + Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe + Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300

 

Budżet: 3000 zł

Edytowane przez ronconkreet
Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne! Właśnie po cichu celowałem w tego Predatora, ale naczytałem się trochę o wadach. Nie wiem jednak czy to wynika z braku umiejętności poprawnej kalibracji przez użytkowników, czy rzeczywiście coś było na rzeczy. Tak czy inaczej nowa seria tego modelu niby wyeliminowała wszelkie istotne defekty.
Zastanawiałem się również nad MSI https://www.x-kom.pl/p/427736-monitor-led-27-289-msi-optix-mpg27cq-curved.html ze względu na cenę 2099 zł w promocji.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne! Właśnie po cichu celowałem w tego Predatora, ale naczytałem się trochę o wadach. Nie wiem jednak czy to wynika z braku umiejętności poprawnej kalibracji przez użytkowników, czy rzeczywiście coś było na rzeczy. Tak czy inaczej nowa seria tego modelu niby wyeliminowała wszelkie istotne defekty.

Zastanawiałem się również nad MSI https://www.x-kom.pl/p/427736-monitor-led-27-289-msi-optix-mpg27cq-curved.html ze względu na cenę 2099 zł w promocji.

 

miałem ten monitor i go szybiutko zwróciłem. Raz ze jest na matrycy VA, która jest słabej jakości a dwa ciężko na niej skalibrować kolory. W zależności czy chcesz pograć czy obejrzeć film musisz grzebać w ustawieniach kolorów a i tak kolory nie będą naturalne, monitor na wypasie 144hz szmery bajery a shadowing był taki, że mnie nerwica brała, jak oglądałem filmy to w obiekty na ciemnym tle miały taką poświatę srebrną (mam 2 monitory więc sprawdzałem na bieżąco czy to nie wina samego filmu) np: w serialu mindhunter na początku jak to urządzenie nagrywające jest i napisy kolejna rzecz to podstawka...tylnia nóżka jest tak długa, że mi biurka nie starczyło a mam spore biurko, ekran miałem prawie przy samej twarzy potem dopiero jak ustawiłem go w rogu biurka to jakoś to wyglądało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...