Skocz do zawartości

Komputer do gier 4000-5000zł


Recommended Posts

Cześć,

 

Prośba o podpowiedzenie zestawu kompa do gier za 4-5k.

 

Szczegóły:

 

1. Sama skrzynka, bez monitora, peryferiów itp.

2. Zestaw ma być bez karty graficznej, bo w tej chwili nie chcę wymieniać mojej 1070, ale fajnie by było, jakby pasował pod coś mocniejszego w niedalekiej przyszłości.

3. Wolałbym jakąś prostą, czarną obudowę bez świecących elementów itp., ale jakość i funkcjonalność są priorytetami.

4. Nie potrzebuję napędu optycznego ani karty sieciowej.

5. Zależy mi na pojemnym dysku SSD (500GB minimum).

 

Pytanie dodatkowe: ile się w tej chwili tak mniej-więcej czeka na tego typu zamówienia i jakie sklepy internetowe są na topie? Ostatnio kompa przez internet kupowałem chyba z dekadę temu...

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

W budżecie 5000 zł zmieścisz się z 8700K pod OC. Obecnie procesor ten i tak jest droższy o jakieś 500 zł od tego co było jakieś 3-4 tygodnie temu. Można poczekać na nowe cepy ale kto to tam wie jak będzie z dostępnością. Można brać CL, można brać Ryzena.

 

Pod jakie gry, pod jaki monitor, będzie OC? Wstępnie masz top razem z SSD pod M.2 na NVME

1 x  Seasonic FOCUS Plus 550W Gold 1 x  Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/http://www.esc.pl/images/icons/CPUMB.png 1 x  MSI Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/ 1 x  G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis 1 x  Fractal Design Meshify C (Black) 1 x  bequiet! Dark Rock 4 PRO 1 x  Plextor M.2 M8Pe 512GB (2300/1300MB/s) MLC

 

Około 1000 zł taniej to Ryzen 7 2700 i MSI B450 Tomahawk czy nawet coś z X470. Chłodzenie wtedy to i Dark Rock bez Pro będzie aż nadto. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak więc 8700K odpada. 

8700 bez możliwości OC to obecnie tyko kosmetyka w cenie. Różnica 100 - 150 zł więc tak czy siak, zakup 8700 non-k nie ma sensu. 

Jak nie potrzeba tutaj wyciskać sprzętu do ostatniej klatki, to naprawdę zastanawiałbym się nad AMD Ryzen 5 2600 czy 7 2700. 

Spora oszczędność. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...