Skocz do zawartości

Myszka bezprzewodowa do 200 zł.


Recommended Posts

Witam,

proszę o pomoc w wyborze myszki. Musi być bezprzewodowa, ponieważ używam jej do obsługi PC z kanapy :) Obecnie mam Logitech G602 i niestety padł mi w nim LPM także sprawa jest dość pilna. Wcześniej, jeszcze zanim było w domu przemeblowanie miałem SS Sensei RAW, która była dla mnie idealna kształtem. Myszki używam obecnie do normalnych zastosowań typu internet, programy biurowe i sporadycznie jakaś gierka typu Football Manager lub Civilization.

Pozdrawiam

JM

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Ta G603 wygląda dobrze.

Co do Sensei Raw to ja byłem z niej bardzo zadowolony. Zarówno pod względem komfortu używania jak i samego działania myszy. Z tym, że ja nie gram i nigdy nie grałem w FPSy. Poza tym z tego co pamiętam to wersja Raw to był odchudzony o pamięć wewnętrzną zwykły Sensei. Laser i reszta były takie same. Pamiętam, że miały w prasie branżowej swego czasu bardzo dobre opinie.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Pochlebne opinie to chleb powszedni wśród popularnych platform.

Czkawka Sensei'a Raw odbijała się relatywnie szybko.

Scroll często wpadał w dłonie konsumenta chybotliwy, miał dziwne przeskoki, zwalniał - zapewne rozstrzał jakościowy.

Kolejną wadą był sam sensor, który był kiepsko skalibrowany - mogłeś tego nie odczuwać przy mało wymagających czynnościach.

Ogólnie wypadał bardzo słabo w stosunku do swoich konkurentów.

 

Wymieniony Trust nie budzi we mnie nadziei z kilku powodów.

Po pierwsze jest to Trust, czyli korzysta on z tych samych chińskich fabryk co wszystkie marki uzupełniające niszę - jakości tam zbytnio nie widać.

Po drugie, waga i jej rozłożenie w takich myszach jest zawsze kulą u nogi.

Po trzecie sam kształt, który może wydać się dziwny, w końcu będziesz jej używał na kanapie.

Po czwarte, ulokowanie sensora z przodu, które najprawdopodobniej będzie wymagało przyzwyczajenia.

Po piąte, kalibracja sensora jak i on sam - nie spodziewaj się cudów, mysz wymusza na Tobie 800 DPI i 2400 DPI.

 

Logitech jest pionierem obecnie w produkcji bezprzewodowych myszy.

Korzystają z własnych, świetnych sensorów (Hero jest tak samo dobry, jak obecne sensory PixArta, czyli ścisłe TOP).

Waga jest bardzo niska, jak na mysz zasilaną bateriami i akceptowalnie rozłożona.

Dostajesz software, możliwość pracy przy pomocy samego nadajnika albo Bluetooth (możesz używać myszy z więcej, niż jednym urządzeniem), fizyczny przycisk do zmiany trybu pracy (coś w stylu; ekonomiczny, standardowy, najwyższy).

Ogólnie, dosyć udana mysz.

Czasami zdarzają się egzemplarze z kiepskim scrollem, ale w takiej cenie to najlepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

A ja sugeruję, byś nie kupował nowej myszy, jeżeli byłeś z tej zadowolony.

Nowy przycisk tego typu to koszt 3-5 zł, zależnie od sklepu. Możesz je znaleźć łatwo na popularnej platformie aukcyjnej, czy też w dziale "giełda" na naszym forum.

Wymiana jest banalna, jednak potrzebny jest ktoś z lutownicą.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi!

 

@Leminairre

Wiem o tym, że Logitech to uznana marka. Więc pewnie skuszę się na tą G603, tym bardziej, że mają na nią obecnie dobrą cenę w Komputroniku. Jedynie co mnie martwi, to to że dość szybko padła G602. Nie katuję już obecnie sprzętu tak jak kiedyś, więc spodziewałem się, że posłuży mi ona jednak dłużej. Mam ją trochę powyżej 3 lat.

Kiedyś miałem A4Tech X750, katowałem ja ostro każdego dnia i takich smaczków nie było. No ale rzeczywiście w tej cenie trudno o jakąś alternatywę.

 

@slo1q

No właśnie byłem średnio zadowolony, zwłaszcza z kształtu. Poza tym miała dla mnie jednak za dużo przycisków.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...