Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Migające krawędzie obiektów w grach na konsole nowej generacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz__

Mariusz__
  • Nowicjusz

• 2 postów
  • Miejscowość:Łódź

Napisano 08 październik 2018 - 08:55

Cześć Wszystkim,

od pewnego czasu zauważyłem, że w grach - szczególnie tych od Ubisoftu i mam tutaj na myśli Far Cry 5, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands czy też Assassins Creed Odyssey - występuje efekt graficzny, który powoduje, że elementy otoczenia i wyglądu postaci (przede wszystkim roślinność, a także niektóre część ubrań) w trakcie ruchu kamery migają i jest to najbardziej widoczne w nocy. Nie wiem jak nazwać ten efekt, ale obiekty, o których wspominam wcześniej, jakby rozjaśniają się i ściemniają, migają, w zależności od ruchu postaci. Dajcie znać jeśli spotkaliście się z tym efektem w grach na konsole obecnej generacji i ewentualnie doradźcie czy efekt ten można w jakiś sposób wyeliminować.

• 0

#2 Sir R

Sir R
  • Meow

• 218 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra

Napisano 08 październik 2018 - 11:33

Ja miałem podobnie w niektórych grach. Efekt ten powodowały jakieś pierdółki związane z "upiększaniem" obrazu w opcjach telewizora. Jak grasz na tv poszedłbym tym tropem.
  • 0
CPU:Intel Core i5-3470 /4.0 GHz GPU:Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB MOBO:Gigabyte GA-Z68AP-D3 RAM:Crucial 4x4GB CL9 Ballistix HDD:WD Caviar Blue 1TB CASE:SilentiumPC Gladius M40 PSU:XFX Core 550W Cooler:SilentiumPC Fortis HE1225

#3 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3157 postów

Napisano 08 październik 2018 - 23:29

Przy graniu na konsoli TV powinien być ustawiony na "tryb gier". To się może różnie nazywać w różnych modelach TV ale ogólnie chodzi o tryb dedykowany do gier który wyłącza wszystkie przetwarzania obrazu generujące opóźnienia i artefakty graficzne. 

• 0

Ekspert działu: Kącik retro komputerów    /     Pełne zestawienie ekspertów

Spoiler

#4 Mariusz__

Mariusz__
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów
  • Miejscowość:Łódź

Napisano 09 październik 2018 - 11:20

Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi. Faktycznie, przy zmianie ustawień ostrości obrazu, gry wyglądają znacznie lepiej, a przede wszystkim efekt, o którym wspomniałem w temacie, nie występuje.

Użytkownik Mariusz__ edytował ten post 09 październik 2018 - 11:21

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych