Skocz do zawartości

Zwiększenie pamięci RAM


Recommended Posts

Nie musisz dwóch takich samych - możesz TEORETYCZNIE dwie dowolne - PRAKTYCZNIE sytuacja wygląda trochę inaczej. W zależności od tego jakie kupisz to te szybsze zwolnią do prędkości wolniejszych.

 

Aczkolwiek - chipset B450 więc Ryzen. Jeśli masz pierwszą generację to radziłbym te same bo 1gen miała zryty kontroler pamięci i możesz mieć z nimi problem. Do tego bardzo ciężkie jeśli nie niemożliwe jest ustabilizowanie czterech kości po 4GB na 3000MHz z jakimiś normalnymi timingami, a jeśli chodzi o Ryśka to im wyższe takty, niższe CL tym lepiej. To samo ma się do ilości kości - 2x 8GB w dualu Single Rank, Samsungi b-die - to najlepsze rozwiązanie dla Ryzena. Takie rozdrabnianie na X modułów w dodatku na niskich taktowaniach zabije Ci jego wydajność. Jeśli natomiast masz procek drugiej generacji przyjmowalność pamięci jest wyższa, ale nie wiem czy jest sens pchać się w 4 kości - jak już mówiłem Ryzeny żyją dzięki wysokim taktom ramu i niskich CLach. Dając mu 4x4 po niskich taktach zabijasz jego wydajność i tracisz moc obliczeniową we wszystkim i/oraz FPSy w grach

.

Sam posiadam te kostki co Ty tylko że 2x 8GB i 3200MHz i nie miałem żadnych problemów z ustawieniem je na 3200 z CL16 - gorąco polecam. Wiedząc to co napisałem i będąc w Twojej sytuacji - sprzedałbym te 2x4 i kupił 2x8 lub 2x16 jeśli płyta obsługuje.

Edytowane przez Afropolak
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Bo o to właśnie chodzi, żeby włączyć ten drugi profil XMP. Wtedy działają z szybkością, która producent gwarantuje. A 3000 MHz nie ma bo to marketingowe określenie dla tych właśnie 2933MHz - taktowania zmieniają się co ok. 133MHz. Także możesz próbować podkręcić do 3066. Jak dobre kości to nawet wyżej.

Edytowane przez Presidente
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...