Skocz do zawartości

R5 2600 i Cryorig H7 (Procesor gorący - Chłodzenie zimne)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adrian0380,

Recommended Posts

PU COOLER:    CRYORIG H7
RAM:                    HyperX 16GB 2400MHz Savage Black CL12 
PSU:                    SeaSonic Focus Plus Gold 550W 

GPU:                    MSI RX 480 8GB Gaming X
MONITOR:           
AOC AG272FCX 144hz FULLHD
CPU:                  R5 2600
MOBO:               ASROCK X470 TAICHI

No więc problem wygląda następująco. Rysiek grzeje się niemiłosiernie, a moje chłodzenie jest chłodne. Radiator i rurki cieplne nie łapią ciepła procesora. Nawet przy 80 stopniach Cryorig jest niewzruszony i dalej jest chłodny. Posmarowałem 1 raz pastą Cryorig CP7 załączoną do coolera. Potem zamontowałem 2 raz, żeby wykluczyć nieprawidłowy montaż chłodzenia. Trzecia próba - zmieniłem pastę na BeQuiet DC1. Dalej to samo. Chłodzenie nie zakrywa w 100% IHS Ryśka(tak pi razy oko.. 95% pokrywa).
Doradzałem się tutejszych forumowiczów i właścicieli tego procesora (pozdrawiam Panowie), ale postanowiłem poszerzyć odbiór i może ktoś coś jeszcze wymyśli. 

Heat sink i heat pipe powinny chociaż nagrzać się trochę co nie? 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem w czym dokładnie problem jest... proc osiąga 90stopni+ przy 1,4v czy jak?

 

 

Ja mam tak, przy oc i prime95, 1.425v i 4ghz na 1600X, mam 82stopnie po ok. 10min. Mam w miarę chłodne żeberka chłodzenia(mam dark rock 3, z 36-38 stopni na oko) im bliżej podstawy chłodzenia jest trochę cieplej ale bez przesady, heatpipe jaki jestem w stanie dotknąć jest ciut cieplejszy, bym powiedzial z 45stopni C. Dla porównania heatpipe grafiki przy 75stopni jest b.gorący i nie jestem w stanie go przytrzymać przez chwile-parzy.

 

Może chodzi o to, że Ryzeny mają poszczególne rogi są ciut wyżej niż środek IHS wymaga ciut więcej pasty niż np Intele.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że miałem podobny problem na początku z Ryzenem i DR3Pro, tzn źle zamontowałe te dystanse do których montujesz wieżę. Radiator był dokręcony na max a i tak był minimalny prześwit między ihs a stopka od BQ (komputer na pająka, bo w budzie nic widać nie było).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ehh nie wiem. Szaleństwo z tym. Mnie to nurtuje gdzie Spartan czy stockowy cooler potrafi 4Ghz poniżej 90 stopni utrzymać. No mój boxowy nie daje rady 90 stopni utrzymać - leci wyżej, a Cryorig rewelacji nie robi z temperaturami i jest ciszej.

No nic. Może trzeba zainwestować w Dark Rock Pro 4 eh

Edytowane przez adrian0380
Link to post
Share on other sites

Ehh nie wiem. Szaleństwo z tym. Mnie to nurtuje gdzie Spartan czy stockowy cooler potrafi 4Ghz poniżej 90 stopni utrzymać. No mój boxowy nie daje rady 90 stopni utrzymać - leci wyżej, a Cryorig rewelacji nie robi z temperaturami i jest ciszej.

 

No nic. Może trzeba zainwestować w Dark Rock Pro 4 eh

Moim zdaniem coś masz z dociskiem albo masz proca nadającego się na gwarancję. Na szczęście AMD szybko rozpatruje pozytywnie takie reklamacje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

źle zamontowane chłodzenie albo ihs jest jakiś spaczony (ale na 99% to pierwsze) sam po zmianie z i5 2500k na i7 2600 odwaliłem manianę mimo, że już w życiu kilkadziesiąt razy to robiłem, i mojego Zalmana NT 9900 jakoś krzywo przykręciłem, efekt? przy ledwo ruszonym OC o 200mhz tempy w bf1 dobijały do 70 st 

 

 

na początku myślałem, ze taka sztuka sie trafiła, ale jak dałem OC o 400 Mhz (mnożnikiem) to tempy do 90 zaczęły dobijać - wtedy postanowiłem wszystko rozebrać i złożyć jeszcze raz, bo coś mi tu nie pasowało. Po ponownym złożeniu?

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

yhym.. no nie wiedziałem nawet :) ale mam problem nawet ze stockowym coolerem, który powinien sobie jakoś radzić a nie radzi kompletnie. RAM raczej nie wpływa na temperaturę proca co ? tzn.. mam w dual channel 2x8GB DDR4 2400Mhz CL12, ale może szybsze ramy wpłyną na lepszą komunikację między rdzeniami CPU co wpłynie na mniejsze grzanie się?! :o Już same głupoty mi przychodzą do głowy  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Aktualizowałeś bios??

 

Podobno dużo osób źle montuje ten plastik z dołu chłodzenia i potem źle jest osadzone chłodzenie. Zrobiło to nawet paru youtuberów więc jak tobie się to przydarzy to żaden wstyd. Warto sprawdzić. Zresztą 90*C nawet jak nawet dla boxa to dużo.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Bios mam najnowszy. Aczkolwiek podjąłem próbę downgrade i wgrywałem 2 różne biosy. Nawet pierwszą wersje. Różnic nie ma. 

Dokładnie w taki sposób montuje te chłodzenie. 


Jakie chłodzenie proponujecie do 400zł? Zależy mi na wydajności jak i kulturze pracy. Dark Rock PRO4? Mugen5 rev. B?

Edytowane przez adrian0380
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...