Skocz do zawartości

acer MS2231 - wymiana procesora


Recommended Posts

Witam 

Chciałbym w laptopie acer MS2231 o takiej specyfikacji jak na zdjęciach wymienić procesor na Intel T8300. Wiem że T9300 jest trochę lepszy ale jest dwukrotnie droższy. 
Chciałbym też kupić do niego dwie kostki ramu o takich parametrach: 
2GB PC2-6400s 800Mhz 
Obsłużył by ten laptop taki procesor z tym ramem?

 2786445800_1538219220_thumb.jpg8089719300_1538219220_thumb.jpg3403926500_1538219221_thumb.jpg3538777200_1538219221_thumb.jpg1447175700_1538219221_thumb.jpg1054367800_1538219221_thumb.jpg7270399500_1538219221_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Najlepiej oddaj laptopa do naprawy. Samemu nie ma sensu w nim grzebać.

 

Moim zdaniem wymiana procesora da znikomy przyrost mocy więc tutaj szkoda pakować jakikolwiek grosz.

 

Różnica między 4 a 8 GB Ramu to przepaść, ale najpierw upewnij się że jeszcze dwa wolne banki pamięci masz ;)

 

Nie słuchałbym was panowie. W przypadku gdy korzysta z Celerona 900 to wymiana procesora da duży przyrost i nie szkoda pakować kasy, bo do 50zł idzie ogarnąć fajną jednostkę.

Ma 2x1GB, więc zakładam, że docelowo chce 4GB. Dla kogoś kto do tej pory korzystał z takowego to będzie różnica.

 

@takto Wstaw jeszcze zdjęcie z nadrukiem na spodzie laptopa gdzie widnieje model, bo szukając na podstawie tego co podałeś nie znam jednoznacznie twojego laptopa. Acer 5630,5630Z,5630EZ itp.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@Gniewomir6, czemu niby nie ma sensu w nim grzebać?? 20-30 min roboty i masz wymieniony procek i ram.

@@takto, na początek chciałem tylko zaznaczyć, że ten laptop jest już bardzo stary i za wiele od niego nie oczekuj, nawet po wymianie podzespołów. 

Procesor i ram powinny pasować. Z uwagi na to że masz tylko dwa sloty na ram to stare pamięci musisz wyciągnąć i ich miejsce wrzucić te które dokupisz. Warto też zainwestować w jakąś lepszą pastę na procesor i kartę graficzną.


To powinien być twój laptop, acer MS2231 = ACER EXTENSA 5630. Film na początku interesuje cię tylko do 1:30. Najpierw sobie wymień ram i włącz komputer. Zobaczy czy działa i czy CPU-Z wykrywa 4GB RAM (zobacz też jaką masz wersję windowsa, jeżeli 32-bit to system będzie wykorzystywał tylko 3GB RAM). Jak wszystko będzie w porządku to wyłącz komputer i zabierz się za zdejmowanie chlodzenia. Jest to pokazane od 16:10 (tylko ty to będziesz robić w laptopie, nie ma potrzeby wyciągania płyty głównej). Różnica będzie tylko taka że nie będziesz miał tej czerwonej płytki którą trzyma w 19:06. Edytowane przez Mandalorian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przesiadka z 1R na 2R to technologicznie duży skok, wydajnościowo jednak już tak kolorowo nie jest. Jeden i drugi cep to trup - co wiem z autopsji, bo wieki temu serwisowałem Fujitsu z tym wynalazkiem i finalnie dostałem innego laptopa z T8200...

 

Serio, bardziej szkoda czasu niż kasy tutaj.

Link to post
Share on other sites

Nie warto.

Osobiście wymieniałem CPU w Aspire z tych lat i niestety trzeba dokładnie patrzeć na serie procesorów.

Z tego co widzę to w na tych płytach co najwyżej montowali  C2D 3200.

Mnie support Acer podpowiedział co najwyżej mogę założyć.

Na innym teoretycznie takim samym CPU nie startował.

Przygotuj się na klejenie gwintowanych tulejek zawiasów matrycy.

 

Z doświadczenia powiem - nie warto

Link to post
Share on other sites

Jak jest to 5630 to spokojnie T8300 będzie działać. A wiele tego typu laptopów przewinęło mi się przez ręce i wydajnościowo są naprawdę OK nawet na dzień dzisiejszy. @Rebelmind jak miałeś do czynienia z takimi gdzie była gma 950, a nie np 4500MHD to się nie dziwię.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie słuchałbym was panowie. W przypadku gdy korzysta z Celerona 900 to wymiana procesora da duży przyrost i nie szkoda pakować kasy, bo do 50zł idzie ogarnąć fajną jednostkę.

Ma 2x1GB, więc zakładam, że docelowo chce 4GB. Dla kogoś kto do tej pory korzystał z takowego to będzie różnica.

 

@takto Wstaw jeszcze zdjęcie z nadrukiem na spodzie laptopa gdzie widnieje model, bo szukając na podstawie tego co podałeś nie znam jednoznacznie twojego laptopa. Acer 5630,5630Z,5630EZ itp.

Właśnie oznaczenie tego laptopa z plakietki jest trochę dziwne mianowicie:

Extensa 5630/5330Z/5630Z/5230 series

MODEL NO. : MS2231

Jeszcze mam jedno pytanie na niektórych aukcjach t8300 jest w wersji SLAYQ a na niektórych nie ma napisanej wersji. Na tej stronie:

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_2_Duo_Mobile/T8300_(Socket_P).html

wyczytałem że są dwie wersje produkcyjne procesora T8300:

- SLAPA

SLAYQ

Ma to znaczenie którą wersję kupię?

Edytowane przez takto
Link to post
Share on other sites

Jeszcze mam jedno pytanie na niektórych aukcjach t8300 jest w wersji SLAYQ a na niektórych nie ma napisanej wersji. Na tej stronie:

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_2_Duo_Mobile/T8300_(Socket_P).html

wyczytałem że są dwie wersje produkcyjne procesora T8300:

- SLAPA

SLAYQ

Ma to znaczenie którą wersję kupię?

 

Nie ma znaczenia jak po aukcjach widać częściej występował SLAYQ, więc nie ma co na siłę szukać SLAPA.

Link to post
Share on other sites

Nie warto.

Osobiście wymieniałem CPU w Aspire z tych lat i niestety trzeba dokładnie patrzeć na serie procesorów.

Z tego co widzę to w na tych płytach co najwyżej montowali  C2D 3200.

Mnie support Acer podpowiedział co najwyżej mogę założyć.

Na innym teoretycznie takim samym CPU nie startował.

Przygotuj się na klejenie gwintowanych tulejek zawiasów matrycy.

 

Z doświadczenia powiem - nie warto

 

Przesiadka z 1R na 2R to technologicznie duży skok, wydajnościowo jednak już tak kolorowo nie jest. Jeden i drugi cep to trup - co wiem z autopsji, bo wieki temu serwisowałem Fujitsu z tym wynalazkiem i finalnie dostałem innego laptopa z T8200...

 

Serio, bardziej szkoda czasu niż kasy tutaj.

nie przeszkadza mi to że będzie trochę roboty z tym bo chce się nauczyć robić takie rzeczy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...