Skocz do zawartości

Q6600 - Wysokie Temperatury w Spoczynku


Recommended Posts

Witam, a wiec jakiś czas temu z tydzień albo lekko ponad kupiłem na allegro

 

X38-DS5 z Q6600 + radiator boxowy ten miedziany większy bodajże on jest do 4 rdzeniowych procków.

 

Także zrobiłem sobie system na spokojnie zainstalowałem everest ultimate i patrze na temperatury a one są bardzo wysokie bo w okolicach 60 stopnii w spoczynku gdy odpalam firefoxa i ogladam film na yt to dochodzą do 80... także myślę sobie pewnie pasta do wymiany bo ta co była wyglądała na wyschnięta a wiec wymieniłem pastę ale to nic nie dało.... Chłodzenie jest na pewno dobrze dociśnięte i zamocowane na te 4 zatrzaski które "pykły" co mnie dziwi tylko to ze przy takich temepraturach radiator powinien być mega gorący a jest zimny.... Boje sie za bardzo siedzieć na tym kompie bo jak coś pierdyknie jeszcze to wszystko z dymem pójdzie.

Dodam ze zasilacz to delta 400w.

 

Opcje 3

 

zasilacz pada i nie trzyma napiec?

padnięty czujnik temperatur?

procesor katowany był przez kogoś i teraz takie coś się dzieje?

 

http://vpx.pl/i/2018/10/03/q66002.jpg

 

http://vpx.pl/i/2018/10/03/q6600-problemy.jpg

Edytowane przez alizator
Link to post
Share on other sites

Mój Q6600 po 10 latach OC na 3.0 GHz działa praktycznie tak samo jak za nowości. Win XP stoi, stabilny jak skała, a najwyższa temp jaka widziałem to 59°C (pod Scythe Ninja, pasta raz w roku zmieniana).

 

Jeżeli masz ~80°C w stresie na boxie to jeszcze bym to rozumiał, ale 60 w spoczynku to za dużo.

 

Sprawdź czy aby na pewno te zatrzaski się nie wyrobiły, bo to że słyszysz "klik" wcale nie musi oznaczać, że radiator siedzi poprawnie. Pasty nie dałeś aby za mało?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój Q6600 po 10 latach OC na 3.0 GHz działa praktycznie tak samo jak za nowości. Win XP stoi, stabilny jak skała, a najwyższa temp jaka widziałem to 59°C (pod Scythe Ninja, pasta raz w roku zmieniana).

 

Jeżeli masz ~80°C w stresie na boxie to jeszcze bym to rozumiał, ale 60 w spoczynku to za dużo.

 

Sprawdź czy aby na pewno te zatrzaski się nie wyrobiły, bo to że słyszysz "klik" wcale nie musi oznaczać, że radiator siedzi poprawnie. Pasty nie dałeś aby za mało?

 

Teraz jest juz chyba dobrze tak mi sie zdaje..

 

http://vpx.pl/i/2018/10/05/spoczynek.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...