Skocz do zawartości

TV do okolo 1800zł 43 cale


Recommended Posts

ja mam wykupione całe hbo (1+2+3) + hbo go

gadałem z matką, co będzie to będzie, bierzemy LG (jak sie dowiedziała, ze SOny wuja to tylko fhd to juz jej sie odechciało soniacza, zaraziła się 4k u znajomej na Samsungu)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Jeśli na stronie displayspecifications.com nie ma przekłamania, to ma matrycę VA w porównaniu do IPS z LG.

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jego testów i nie wiem jak z jego HDRem.

 

Natomiast w wielu przypadkach w TV Samsunga spotkałem się z oszukiwaniem z HDR.

Dla uzyskania dużych wartości jasności, ponad sensowną miarę zwiększają podświetlenie, ale tylko na krótka chwilę, więc rzeczywista jasność jest dużo niższa niż w specyfikacji. A przez to psują też obraz i wielu szczegółów w bieli nie zobaczysz.

Dlatego Samsungów nie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

kupiłem tego 43UK6400, dziś doszedł, HBO Go działa bez problemu (apka była już zainstalowana, trzeba było tylko zaktualizować, ale to sam system o to poprosił), HDR jest zauważalny dopiero jak się ustawi jako mocny (są jeszcze minimalny i średni), ale też nie jest to taki efekt jak na tv-kach za kilka tysi, większe różnice wychwyce jak kompa podłącze w weekend - natomiast ma bardzo niski input lag, w porównaniu do mojej starej Toshiby Regzy 42" to niebo a ziemia, aż sie dziwnie filmy w HD teraz ogląda :D

odpaliłem kilka filmów w 4k z YT, obraz rewelacja, mimo oświetlonego pokoju (naturalne światło dzienne) ogląda się super, chyba zaleta matrycy IPS - no i cena, dałem 1609 łącznie (darmowa wysyłka z emag)

Link to post
Share on other sites

W cenie do 2-3tys nie ma co kierować się HDRem, bo go praktycznie nie ma na telewizorach z tej półki. Obraz jest często "mdły" przy takich przeciętnych jasnościach. Zdecydowanie lepiej moim zdaniem ogląda się SDR w palecie 10bit, niż słabe HDR.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...