Skocz do zawartości

TV do okolo 1800zł 43 cale


Recommended Posts

1. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.6m a lezac na lozku 3,5m

2. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
3. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry input lag, hdr (po prostu żeby gry chodziły płynnie) 10bit, dobry system i fajny pilot :D 
4. Preferencje co do wielkości?  43 cale
5. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1800 +/- 

 

Obecnie posiadam sony kdl 32ex650 i brakuje mi paru cali oraz funkcji smart, Chciałbym aby na nowym tv dobrze działał yt,netflix oraz zeby byl dobry do ps4, w przyszlosci byc moze chcialbym dodac jakis soundbar badz glosniki.

Przegladajac forum wszyscy polecają samsungi i nawet nie wiem czym sie one roznia

UE43MU6102KXXH

UE43MU6172UXXH

UE43NU7122

 

Choc chetnie rozwaze zakup innej marki jesli bedzie to korzystniejsze :D 


zapomnialem dodac ze zalezy mi na stojaku chowajacym kable 

Edytowane przez dlugi96
Link to post
Share on other sites

Samsung robi na prawdę dobre SmartTV, plus za system, wg mnie najlepszy. Ja jednak poleciłbym Ci model od LG - LG 43UK6400. Cenowo jest ok, 1679 zł najniższej w sferis/emag. Wspomniałeś że zależy Ci na pilocie - tutaj w zestawie jest pilot Magic, który cuda potrafi ;) No i jest na prawdę fajny. System to WebOS, ma wbudowane apki YT, Netflixa. Soundbar można dołożyć, LG produkuje również. Obsługują wiele formatów HDR, w tym HDR10 Pro i HLG Pro. Odświeżanie True Motion 100, 4K Active HDR, tak że obraz świetny.

Link to post
Share on other sites

 

 

a moze pokusic sie o lg 43uk6950

Z teog co widzę to główna różnica jest w systemie dźwięku przestrzennego, ULTRA Surround vs DTS Virtual:X, oraz różnica jest w ilości portów HDMI. Większych różnic nie widzę - https://www.lg.com/pl/lgcompf4/compare/compare.lg?category=/pl/telewizory

A co według mnie przemawia na korzyść LG... Raczej subiektywna opinia, lubię sprzęty ich marki, nie zawiodłem się. 

Plusem dla LG może być typ podświetlenia matrycy - Direct LED, a nie Edge LED, jak w UE43MU6102 i UE43NU7122. Dzięki tej technologii uzyskuje się bardziej równomierne podświetlenie panelu niż w Edge LED. W Edge obraz jest jaśniejszy przy krawędziach, a ciemniejszy w środku. 

UE43MU6172 - ten model ma podświetlenie Direct. 

Niestety nie wiadomo jakie mają Input Lagi te TV, tutaj jakieś testy były robione, pewnie i LG i Samsung mają opóźnienia 10-15 ms.

Link to post
Share on other sites

a czy ten 6400 ma taki sam system, sterowanie glosowe oraz ten dekoder satelitarny ? i jak z tymi krawedziami bo czytalem ze prawe dolne sa niedoswietlone 

 

Choc rozwazam tez w sumie 50 cali jak bym pokoj przemeblowal czy wtedy analogicznie 50uk6950 bedzie spoko ? 


Albo zostaje przy 43uk6950, jednak jaki soudbar dokupic ? zaznaczam z ekiedys podepne ps4 xd 

Edytowane przez dlugi96
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Samsung robi na prawdę dobre SmartTV, plus za system, wg mnie najlepszy. Ja jednak poleciłbym Ci model od LG - LG 43UK6400. Cenowo jest ok, 1679 zł najniższej w sferis/emag. Wspomniałeś że zależy Ci na pilocie - tutaj w zestawie jest pilot Magic, który cuda potrafi ;) No i jest na prawdę fajny. System to WebOS, ma wbudowane apki YT, Netflixa. Soundbar można dołożyć, LG produkuje również. Obsługują wiele formatów HDR, w tym HDR10 Pro i HLG Pro. Odświeżanie True Motion 100, 4K Active HDR, tak że obraz świetny.

nie wiesz jak jest w tym LG z HDR-em przy PS4? jest różnica jak się go włączy, bo niektóre te tańsze TV mają słaby ten HDR, a zainteresował mnie ten LG uk6400

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Ma bardzo słaby HDR. Maksymalna jasność nie przekracza 320 nitów, a rozsądne minimum, żeby można było "poczuć" HDR to 350 nitów.

to co , jakiś samsung 43 cale będzie lepszy? tak do 2k szukam 

tak jak napisałeś o tych nitach, to ostatnio test jakiegoś soniacza czytałem za 2,5k i miał 300 :) czyli jeszcze biedniej 

ale to przy tych 320 w ogole nie będzie różnicy? czy będzie ale nie jakaś oszałamiająca?

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

mam jeszcze pytanie, czy apki mozna dodawać tak jak w zewnetrznych smart tv boxach? matce zależy na HBO Go

i jeszcze jakbyś mógł rzucić okiem na tego Philipsa https://www.sferis.pl/telewizor-43-led-4k-philips-43pus6503-4k-3840x2160-smarttv-p596383

czy może będzie leprzy od tego LG (inna technologia wyświetlania) czy raczej zostać przy LGku

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

hej, co do jakości obrazu i hdru - na 43 calach szału nie będzie ;) ale też niema co oczekiwać cudów w takim budżecie.

W LG (WEB OS) i Samsungu (TIZEN) apki HBO masz preinstalowane, philips zaś jest albo na jakimś dziwnym bieda systemie albo android TV i z aplikacją HBO będzie tam kiepsko.

Link to post
Share on other sites

https://helpcenter.hbogo.eu/en/devices-platform/why-is-lg-smart-tv-not-supported

 

No i ludzie na forach narzekają, że nie mogą zainstalować.

Ale nie mam LG, więc nie sprawdzę. Najlepiej popytać na naszym forum tych którzy mają LG.

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

troche tam angielski znam , chodzi o to że jak jestes subskrybentem HBO Go to zainstaluje a jak nie to nie? (bo akurat jestem przez cyfrowy polsat)

na androidzie też normalnie nie chodziło po instalacji z Play Store, trzeba była taki myk zrobić zeby przegrać instalke z pc na pena i z pena zainstalować, gdzieś tam na forum gościu dawał instrukcję

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

To chodzi o to, że jak kupisz pakiet HBO u jakiegoś dostawcy jak np. UPC (Cyfrowy polsat chyba też), to wtedy uruchomisz.

Inaczej tylko przez wymienione tam platformy.

no właśnie tak mam (przez Cyfrowy Polsat abo płacę)

ty, a z Soniaczy cos byś polecił? Bo wujo ma i bez problemu mu HBO Go działa

i od razu wytłumacze dlaczego to takie ważne, tv jest dla matki a ona wiecznie tam jakieś filmy/seriale ogląda, jak to nie będzie działało to będę miał przeje..ne :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Na Sony? Jako aplikacja? Ale jak, skoro nie ma apki HBO Go na android TV.

serio, ma normalnie na tym pasku, matka u nich była jakoś we wrześniu, dziś niedawno dzwoniliśmy, mówił, ze miał na pasku od początku jak tv kupił, później będe wiedział co ma za model

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...