Skocz do zawartości

Wymiana GTX 760 na coś do 1000zł


Recommended Posts

Witam,

Zmodernizowałem niedawno swojego pcta. Dostał nową płytę główną oraz procesor. Jednak karta graficzna została.

 

Obecna specyfikacja:

MB: ASRock Z370 Extreme4

CPU: Intel Core i7 8700k

RAM: HyperX 8GB DDR4

GPU: MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5

Obudowa: Zalman Z9 Plus

 

No i tak jak w temacie. Przymierzam się do wymiany tej karty na coś przy czym przyrost mocy będzie dość odczuwalny.

 

Interesowałem się w sumie trzema opcjami:

1) Używka GTX760 do SLI

2) Używka GTX1060 6gb

3) Nowa 1050Ti 4gb

 

Co z tego wszystkiego będzie najsensowniejsze? 

Ostatnio nie siedzę jakoś w nowinkach technicznych, dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc.

Ewentualnie może znajdzie się jeszcze jakaś inna opcja, którą przeoczyłem.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

PS. Przy okazji spytam - 8700k przy fortisie 2 da radę podciągnąć do jakichś 4.5ghz? Czy przydałoby się wymienić chłodzenie przed jakąś konkretniejszą zabawą?

Link to post
Share on other sites

SLI ze starych średniaków chyba bez sensu. Szukaj gtx 1060 6 gb lub rx 580 8 gb. Obydwie, używane, kupisz w swoim budżecie, a jak dołożysz 100 zł to RX'a nawet nowego można kupić (w x-komie mają obecnie promo na karty AMD: dodają kody na 3 giery, w tym na nowego AC).

Link to post
Share on other sites

W SLI nie warto się pchać, jak się nie jest entuzjastą. To ci sprawi więcej problemów niż jest warte (dla przeciętnego użytkownika).

 

Chce się zapytać dlaczego chcesz gtx 1060, a nie w coś mocniejszego jak np. 1070/1070ti/1080? Czy to sprawa pieniędzy, czy "od tak po prostu" sobie wybrałeś?

 

Intel Core i7 8700k który posiadasz należy do wysokiej półki wydajnościowo, więc skoro kupiłeś taki wydajny (i drogi) procek to ja bym poleciał kupić też mocniejszą (droższą) kartę. No chyba, że chcesz ino coś na poczekanie, bo celujesz w serię 2000 (jeżeli kiedyś stanieje).

 

GTX 1050ti/1060 to średnia półka i co za tym idzie raczej się je kupuje do gorszych procesorów.

 

 

Dodatkowo, czy zależy ci na gpu z dobrym układem chłodzenia i czy masz się zamiar bawić w OC, bądź UV?

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

W SLI nie warto się pchać, jak się nie jest entuzjastą. To ci sprawi więcej problemów niż jest warte (dla przeciętnego użytkownika).

 

Chce się zapytać dlaczego chcesz gtx 1060, a nie w coś mocniejszego jak np. 1070/1070ti/1080? Czy to sprawa pieniędzy, czy "od tak po prostu" sobie wybrałeś?

 

Intel Core i7 8700k który posiadasz należy do wysokiej półki wydajnościowo, więc skoro kupiłeś taki wydajny (i drogi) procek to ja bym poleciał kupić też mocniejszą (droższą) kartę. No chyba, że chcesz ino coś na poczekanie, bo celujesz w serię 2000 (jeżeli kiedyś stanieje).

 

GTX 1050ti/1060 to średnia półka i co za tym idzie raczej się je kupuje do gorszych procesorów.

 

 

Dodatkowo, czy zależy ci na gpu z dobrym układem chłodzenia i czy masz się zamiar bawić w OC, bądź UV?

 

Kwestia budżetu. Na tą chwilę raczej myślę o czymś tymczasowym, a za jakiś czas wymienię na jakąś docelową kartę również "z wyższej półki". 1060 wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem w takim wypadku, gdyż cena nie jest jakaś wygórowana, a porównując ją do mojej starej 760 nie ma o czym mówić.

 

Jeśli chodzi o OC to owszem, planuję się pobawić jednak to osobna kwestia, gdyż dodatkowo muszę wymienić zasilacz oraz pomyśleć nad jakimś sensowniejszym chłodzeniem, bo z tego co się dowiedziałem 8700k ma to do siebie, że potrafi się nieźle zagotować. Na wszystko przyjdzie czas :)

Link to post
Share on other sites

Polujesz na użwykę RX 470 4GB / 480 4GB z gwarancją. Do 8700k na "dłuższe przeczekanie" spokojnie wystarczy, ba - może się nawet okazać, że karta zostanie dłużej niż mógłbyś się spodziewać. 

 

https://allegro.pl/karta-sapphire-radeon-rx470-oc-nitro-8gb-gddr5-i7595373460.html

https://allegro.pl/asus-strix-gaming-rx-470-4gb-radeon-krakow-i7596334358.html

 

(te prawdopodobnie z kopary)

https://allegro.pl/sapphire-rx-480-nitrio-8gb-najszybsza-1342mhz-gw-i7584112546.html

https://allegro.pl/radeon-rx480-asus-rog-strix-8gb-gwarancja-i7514931588.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...