Skocz do zawartości

Zakup komputera do ok 8000zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Arzyk,

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Potrzebuję małego wsparcia jeżeli chodzi o zakup komputera. Proszę o weryfikację czy złożony został ze sztuką:

  • Zastosowanie komputera : gry, nauka programowania C++, java
  • Maksymalna kwota : 8000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : najbliższe 2- 3 tygodnie
  • Których części potrzebuję : wszystko
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w bezpiecznych granicach
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : syncmaster 940n (będzie wymieniony na sporo większy mam nadzieję do końca roku)
  • Specjalne wymagania : Ryzen 2700x (intel obecnie ma szalone ceny, nie ma opcji na intela w tej chwili).
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : nic
  • Własna propozycja zestawu :
  • Ryzen 7 2700x
  • Asus ROG Strix X470-F Gaming
  • G.Skill Flare X 3200 MHz cl 14 2.8gb (wyczytałem też, że kości na samsungu B-DIE się lubią z Ryzenami)
  • Plextor M8PEG 256GB (nie będzie HDD)
  • Seasonic FOCUS Plus 650W
  • Fractal Design Define R6
    bequiet! Dark Rock 4 PRO
  • Inne :

Wychodzi ok 5100zł (w zależności od źródła). Największą bolączką zestawu jest GPU. Za 2900zł to tylko 1080 z nówek będzie. Może warto poczekać i dołożyć ten tysiąc do 2080? Nałogowym graczem nie jestem, ale chciałbym aby komputer te 4-5 lat bez modernizacji działał. Może warto i 1080 kupić i też będzie dobrze.

Dziękuję za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Arek

 

Link to post
Share on other sites

Szczerze poczekałbym te dwa trzy tygodnie do premiery nowych inteli ceny powinny spaść. W podobnej cenie dużo wyższa wydajność do c++ wystarczy Pentium g4560 xD więc tu bardziej chodzi o gry w których Intel wygrywa nad amd. Co do karty ja bym poszukal jakiejś 1080ti na 4-5 lat spokojnie na wysokich pograsz. Więc poczekałbym i zobaczył z z coffe lake refresh chyba że masz straszne parcie na nowy pc co do obudowy Fractal Design Meshify C świetna puszka sam posiadam

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites

Z plotek na portalach i forach wynika, że problem z dostępnością i cenami Intela będzie trwać do końca roku. 

Docelowo jaki tutaj  znajdzie się monitor i bardziej pod jakie to ma być gry. 

GTX 1080 jest już EOL i zaraz go nie będzie w ogóle.

Nie wiem też do końca czy Ryzen 7 ogarnie w 100% potencjał karty wydajniejszej od 1080 Ti. 

Link to post
Share on other sites

Monitor konkretny nie został wybrany. Chciałbym przeznaczyć na niego ok. 1500 zł, żaden 4k, nie wiem nawet czy na weęcej niż 60mhz wystarczy. Chciałbym 27 cali -  to pewne.

Filmy będę oglądał z kompa na TV samsung UE32j5100.

Gry - chodzi o konkretne tytuły? Starcraft II, Cień wojny - śródziemie,Battlefield 1,V, Overwatch, Quake:live, Wiesiek 3, RDR2 jeśli będzie na PC. itp

 

Poczekam jeszcze dwa tygodnie, jeśli nie będzie żadnych oznak, coby Intelowskie procesory miały tanieć, kupię Ryzena. Co za tym idzie, kupię też maksymalnie 1080ti  skoro więcej rysiek nie dźwignie.

 
Link to post
Share on other sites

Ja działam na takim zestawie:

 

  • Ryzen 7 2700x
  • Asus ROG Strix X470-F Gaming
  • G.Skill Flare X 3200 MHz cl 14 2.8gb

Te pamięci na tej płycie bez problemu pracują na 3400 MHz.

Jak dla mnie ten zestaw to rewelacja, ale ja nie liczę każdego FPS :)

W parze z 1080 TI śmiga to rewelacyjnie.

Link to post
Share on other sites

27 cali 1440p?

Trzeba zobaczyć jak to będzie wyglądać cenowo. Pod koniec miesiąca Turingi będą na półkach i jak będzie tutaj plasować się 1080 Ti, to się dopiero zobaczy. Kupno starszej karty starszej generacji za taką kasę, to też bardzo zły pomysł. 

Tak jest, 27 cali1440p. Na chwilę obecną czekam na rozwój sytuacji.Póki co kupiłem dzisiaj obudowę, zasilacz i SSD. Te graty i tak będą takie same bez względu na wybór CPU czy GPU.

 

Ja działam na takim zestawie:

 

  • Ryzen 7 2700x
  • Asus ROG Strix X470-F Gaming
  • G.Skill Flare X 3200 MHz cl 14 2.8gb

Te pamięci na tej płycie bez problemu pracują na 3400 MHz.

Jak dla mnie ten zestaw to rewelacja, ale ja nie liczę każdego FPS :)

W parze z 1080 TI śmiga to rewelacyjnie.

Jeśli nic się nie zadzieje na rynku CPU,  to taki sam zestaw wyląduje u mnie. Prócz GPU, tutaj się jeszcze okaże:)

Cierpliwie czekam, mam jeszcze trochę czasu.

 

 

EDYTA:: Literówki

Edytowane przez Arzyk
Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem też do końca czy Ryzen 7 ogarnie w 100% potencjał karty wydajniejszej od 1080 Ti. 

 

Tu małe testy RTZ 2080 TI + Ryzen 2700X

 

 

a tu RTX 2080 + R7 2700x

 

 

Oczywiście temat R7 2700X i RTX 2080 TI wymaga jeszcze zbadania ale na tą chwilę te wyniki są ciekawe.

 

A ceny procesorów intela raczej nie spadną. 

Wiele osób myślało że ceny kart 10xx nvidii spadną po premierze rtx a tu niestety nic się nie ruszyło

Edytowane przez marcin2468
Link to post
Share on other sites

Tu małe testy RTZ 2080 TI + Ryzen 2700X

https://www.youtube.com/watch?v=q7t0kA5VJ7o

 

 

a tu RTX 2080 + R7 2700x

https://www.youtube.com/watch?v=tLSLomy0cyI&t=190s

 

 

Oczywiście temat R7 2700X i RTX 2080 TI wymaga jeszcze zbadania ale na tą chwilę te wyniki są ciekawe.

 

A ceny procesorów intela raczej nie spadną.

Wiele osób myślało że ceny kart 10xx nvidii spadną po premierze rtx a tu niestety nic się nie ruszyło

Nie chcę nic mówić ale wiarygodność testów tego kanału for gamers jest chyba mała. W innych testach 2080ti w ac origins miało średnio o 4-5 fps więcej z 8700k gdy ten kanał pokazuje że w 4k(na 2080) avrg fps to ponad 60 nie wydaje mi się to prawdopodobne ac origins jak i odyssey niszczą "piękną" wydajność kart Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites

No panowie.

RTX 2080 na półkach, ceny Pascali raczej się nie ruszyły.

Intel zapowiedział ceny I9, drogo i to mocno, I7 ani drgnie.

 

Zatem Rysiek 2700X.

 

GPU - chyba 1080 Gainward phoenix.

Bo cóż innego? 2070?

 

Edyta: miało być 1080 a nie 2080:)

Edytowane przez Arzyk
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Czyli 3-4 gry i koniec dysku (60 GB zajmuje mi system + kilka programów, GTA V 80 GB, Wiedźmin III 40 GB, razem wychodzi 180 GB, a to jeszcze nie wszystko)?

Zgadza się, na szczęście w porę zreflektowałem i kupiłem większego brata - wersję 512GB ;)

Komputer właśnie uruchomiony. Jest 1080 na pokładzie. Reszta jak w opisie. Jest tylko mocniejszy zasilacz 750w i plextor 512 GB. Kupiłem także kartę wifi na PCI którego nie ma płycie:) jutro wymienię na USB wifi. Dziękuję wszystkim za pomoc i rady!postaram się jakoś odwdzięczyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...