Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer do gier/CAD/Adobe premiere [8000 zł]

ryzen custom loop LC rtx 2080 RGB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ryann.s17

ryann.s17
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 02 październik 2018 - 19:29

Hej,
zamierzam złożyć zestaw przeznaczony do gier, narzędzi CAD'owskich (takich jak Inventor), a także do amatorskiej obróbki wideo w Adobe Premiere oraz grafik w Photoshopie. Dodatkowo komputer będzie mi służył do programowania w systemie Linux.

Dodatkowo, w przyszłości będę się bawił w custom loop’a chłodzącego cieczą procesor oraz później GPU, MoBa, może nawet RAM. Jednak na początek będzie to chłodzenie powietrzem.

Sprzęt będę uzbrajał wewnątrz w dodatkowe paski LED oraz wentylatory - oraz możliwe, że przerabiał między innymi obudowę (jakiś modding). Komputer na pewno będzie podkręcany.

Potrzebuję zatem zestawu o dość szerokim zastosowaniu oraz możliwościach rozbudowy/moddingu.

Kompa planuje składać w przeciągu około miesiąca (czekałem z tym już bardzo długo więc nie zbawi mnie parę dni dłużej).

Co posiadam:
  • Monitor 4k od Asusa,
  • Dysk SSD Samsung 960 EVO 256GB M2
  • HDD 1TB Barracuda Pro 7200rpm
  • HDD 1TB WD Black 7200rpm

Części które planuje kupić:

1. Procesor

Ryzen 2700X -  rozważam tylko produkty od czerwonych undefined

2. Chłodzenie powietrzem (tylko na jakiś czas, później będzie LC)
  • SilentiumPC Fortis 3
  • Dark Rock Pro 4 (ewentualnie)

3. MoBa (socket AM4)

AORUS GAMING 7 WIFI,

ewentualnie:
  • X470 GAMING PRO CARBON AC
  • ROG STRIX X470-F GAMING

4. Zasilacz 750W,
     aby był zapas na chłodzenie cieczą
  • Seasonic Focus Gold 750w
  • Corsair TX750M

5. Pamięci RAM
     Istotne, aby było na kościach Samsunga oraz miały podświetlenie LED, rozważam dwie opcje:
  • CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3200 Mhz 2x8GB
  • G.Skill Trident Z RGB DDR4 3200 Mhz 2x8GB

6. Obudowa
Koniecznie musi mieć wystarczająco miejsca, aby zmieściła się do niej pompa wraz z rezerwuarem oraz duże radiatory odprowadzające ciepło z cieczy chłodzącej układ.
  • Corsair Obsidian 500D
  • SilentiumPc Armis AR7 TG
  • Lian Li PC-O11 Dynamic

7. Karta graficzna.

No i teraz największy problem i dylemat.

Postanowiłem, że chcę Turinga – RTX 2080.

Niestety jest stosunkowo mało recenzji, a z tych co są wynika, że wszystkie niereferencyjne karty nie różnią się zbytnio wydajnością a i kultura pracy jest często podobna (dużo lepsza od wersji FE). Pod rozważania biorę:
  • Gigabyte RTX 2080 Gaming OC
  • MSI RTX 2080 Ti Gaming X Trio
  • ASUS GeForce RTX 2080 ROG STRIX (jest ona jednak dużo droższa niż pozostałe)
  • Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Xtreme (nie wiadomo kiedy będzie dostępna oraz w jakiej cenie, ale przyznam, że najbardziej mnie kusi)
Rozważałem czy nie wybrać od razu karty z zamontowanym blokiem wodnym jak:
  • MSI GeForce RTX 2080 Sea Hawk X
Jednak chłodzenia wodnego nie będę od razu zakładał – może za pół roku, może za rok na procesor. Na resztę podzespołów możliwe, że nawet później. Dlatego raczej jest dla mnie bez sensu brać taką.

Link do koszyka:

Co myślicie o takiej konfiguracji?
Proszę o dużą dawkę konstruktywnej krytyki :!:

Użytkownik ryann.s17 edytował ten post 02 październik 2018 - 20:16

• 0

#2 iamnotreal

iamnotreal
  • Pasjonat

• 862 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 03 październik 2018 - 01:31

Ja tam bym zeszła do 1080ti i może nawet do tańszej obudowy i za zaoszczędzoną kasę dołożyła ramu do 32GB. 16GB to teraz takie absolutne minimum do pracy w pakiecie Adobe czy nawet CADzie na większych plikach/z xrefami rastrowymi.

Niby można się bawić w gimnastykę 2x8 + 2x4, bo 24GB na ten moment powinno styknąć, ale to blokuje wszystkie sloty pod upgrade. No i nie jest tak znacząco tańsze niż 2x16GB.

Btw, nie wiem jak 2080, ale miałam przez chwilę 1080ti w tej wersji i była ciepła i głośna. Niby 2080 ma niższe tdp, ale pytanie ile to daje. Wiarygodnych recenzji na razie brak.

No i przy płycie przepłacasz o dobre 300zł za wodotryski, ale pewnie sobie zdajesz sprawę.

• 0

i7-8700K + Macho rev. B | TUF Z370-PRO | 2x 16GB@3200MHz DDR4 | GTX1080ti EVGA FTW3 Hybrid | Plextor SSD 1TB NVMe + 850 Pro 512GB + Iridium Pro 240GB | WD Black 4TB + WD Gold 4TB | Prime Ultra 650W | Define R4 | GMMK Kailh box whites | SS Rival 700 | Acer XB270HU + B276HU | Intuos Pro M | HTPC: i5-4590 + Kraken x42 | B85I | 2x 8GB@1600MHz DDR3 | GTX970 ITX Gigabyte | Plextor M6 Pro 512GB | WD Blue 2TB | G450M | Elite 110 | Samsung HDTV | Aula TKL | SS Rival 100 | 2x Steam controller| PS4 Pro + Xim Apex | Xiaomi Air 13 | Oneplus 6T

#3 ryann.s17

ryann.s17
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 03 październik 2018 - 10:26

Hej, dzięki za odpowiedź.

RAM dołożę sobie w późniejszym okresie na pewno. Narazie myślę że 16 starczy do moich projektow.

Płyta główna i obudowa wiem, że dopłacam za wygląd i dodatkowe bajery ale właśnie o nie mi między innymi chodzi.

Chce się pobawić z samym kompem i jego składaniem/modding/OC/LC dlatego takie wybralem -daje mi to tyle samo frajdy co gry :D

Co do karty to długo rozważałem 1080ti ale jednak wolę nowa generacje, a różnica w cenie jest do przebolenia (używki nie chce). Tym bardziej, że w sumie czekałem na ich premierę aby składać kompa.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ryzen, custom loop, LC, rtx 2080, RGB

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych