Skocz do zawartości

Komputer do gier/CAD/Adobe premiere [8000 zł]


Recommended Posts

Hej,

zamierzam złożyć zestaw przeznaczony do gier, narzędzi CAD'owskich (takich jak Inventor), a także do amatorskiej obróbki wideo w Adobe Premiere oraz grafik w Photoshopie. Dodatkowo komputer będzie mi służył do programowania w systemie Linux.

 

Dodatkowo, w przyszłości będę się bawił w custom loop’a chłodzącego cieczą procesor oraz później GPU, MoBa, może nawet RAM. Jednak na początek będzie to chłodzenie powietrzem.

 

Sprzęt będę uzbrajał wewnątrz w dodatkowe paski LED oraz wentylatory - oraz możliwe, że przerabiał między innymi obudowę (jakiś modding). Komputer na pewno będzie podkręcany.

 

Potrzebuję zatem zestawu o dość szerokim zastosowaniu oraz możliwościach rozbudowy/moddingu.

 

Kompa planuje składać w przeciągu około miesiąca (czekałem z tym już bardzo długo więc nie zbawi mnie parę dni dłużej).

 

Co posiadam:

  • Monitor 4k od Asusa,
  • Dysk SSD Samsung 960 EVO 256GB M2
  • HDD 1TB Barracuda Pro 7200rpm
  • HDD 1TB WD Black 7200rpm
 

Części które planuje kupić:

 

1. Procesor

   

     Ryzen 2700X -  rozważam tylko produkty od czerwonych undefined

 

 

2. Chłodzenie powietrzem (tylko na jakiś czas, później będzie LC)

  • SilentiumPC Fortis 3
  • Dark Rock Pro 4 (ewentualnie)
 

3. MoBa (socket AM4)

 

AORUS GAMING 7 WIFI,

 

 ewentualnie:

  • X470 GAMING PRO CARBON AC
  • ROG STRIX X470-F GAMING
 

4. Zasilacz 750W,

     aby był zapas na chłodzenie cieczą

  • Seasonic Focus Gold 750w
  • Corsair TX750M
 

5. Pamięci RAM

     Istotne, aby było na kościach Samsunga oraz miały podświetlenie LED, rozważam dwie opcje:

  • CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3200 Mhz 2x8GB
  • G.Skill Trident Z RGB DDR4 3200 Mhz 2x8GB
 

6. Obudowa

Koniecznie musi mieć wystarczająco miejsca, aby zmieściła się do niej pompa wraz z rezerwuarem oraz duże radiatory odprowadzające ciepło z cieczy chłodzącej układ.

  • Corsair Obsidian 500D
  • SilentiumPc Armis AR7 TG
  • Lian Li PC-O11 Dynamic
 

7. Karta graficzna.

 

No i teraz największy problem i dylemat.

 

Postanowiłem, że chcę Turinga – RTX 2080.

 

Niestety jest stosunkowo mało recenzji, a z tych co są wynika, że wszystkie niereferencyjne karty nie różnią się zbytnio wydajnością a i kultura pracy jest często podobna (dużo lepsza od wersji FE). Pod rozważania biorę:

  • Gigabyte RTX 2080 Gaming OC
  • MSI RTX 2080 Ti Gaming X Trio
  • ASUS GeForce RTX 2080 ROG STRIX (jest ona jednak dużo droższa niż pozostałe)
  • Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Xtreme (nie wiadomo kiedy będzie dostępna oraz w jakiej cenie, ale przyznam, że najbardziej mnie kusi)
Rozważałem czy nie wybrać od razu karty z zamontowanym blokiem wodnym jak:

  • MSI GeForce RTX 2080 Sea Hawk X
Jednak chłodzenia wodnego nie będę od razu zakładał – może za pół roku, może za rok na procesor. Na resztę podzespołów możliwe, że nawet później. Dlatego raczej jest dla mnie bez sensu brać taką.

 

 

Link do koszyka:


 

 

Co myślicie o takiej konfiguracji?

Proszę o dużą dawkę konstruktywnej krytyki :!:

Edytowane przez ryann.s17
Link to post
Share on other sites

Ja tam bym zeszła do 1080ti i może nawet do tańszej obudowy i za zaoszczędzoną kasę dołożyła ramu do 32GB. 16GB to teraz takie absolutne minimum do pracy w pakiecie Adobe czy nawet CADzie na większych plikach/z xrefami rastrowymi.

 

Niby można się bawić w gimnastykę 2x8 + 2x4, bo 24GB na ten moment powinno styknąć, ale to blokuje wszystkie sloty pod upgrade. No i nie jest tak znacząco tańsze niż 2x16GB.

 

Btw, nie wiem jak 2080, ale miałam przez chwilę 1080ti w tej wersji i była ciepła i głośna. Niby 2080 ma niższe tdp, ale pytanie ile to daje. Wiarygodnych recenzji na razie brak.

 

No i przy płycie przepłacasz o dobre 300zł za wodotryski, ale pewnie sobie zdajesz sprawę.

Link to post
Share on other sites

Hej, dzięki za odpowiedź.

 

RAM dołożę sobie w późniejszym okresie na pewno. Narazie myślę że 16 starczy do moich projektow.

 

Płyta główna i obudowa wiem, że dopłacam za wygląd i dodatkowe bajery ale właśnie o nie mi między innymi chodzi.

 

Chce się pobawić z samym kompem i jego składaniem/modding/OC/LC dlatego takie wybralem -daje mi to tyle samo frajdy co gry :D

 

Co do karty to długo rozważałem 1080ti ale jednak wolę nowa generacje, a różnica w cenie jest do przebolenia (używki nie chce). Tym bardziej, że w sumie czekałem na ich premierę aby składać kompa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...