Skocz do zawartości

Kino domowe: TV + amplituner + zestaw głośników


Recommended Posts

Cześć,

 

robię aktualnie remont i chciałbym zbudować sobie zestaw kina domowego.

Planuje kupić TV LG OLED55B7V lub jakiś LED 60-65 cali.

 

Natomiast główne pytanie kieruje o zestaw głośników i amplitunera.

Chciałbym postawić zestaw 5.1 i do tego jakiś amplituner.

 

Kolega polecił mi zestaw BOSE System głośników kina domowego Acoustimass 10 series V.

Nie ukrywam że jest to trochę zbyt duża cena, zainteresowałem się więc poprzednim modelem Acoustimass 6. Cena to już około 2 tys. dalej jest to trochę sporo, natomiast mógłbym sobie na taki zestaw już pozwolić, pod warunkiem że faktycznie warto.

 

No i tutaj pojawia się pytanie co myślicie o takim zestawie głośników ?

I do niego amplitunerem np: Denon AVR-X540BT

 

Chciałbym aby nie były to takie ogromne kolumny, tylko właśnie małe głośniki przymocowane do ściany w rogach ewentualnie kolumny stojące ale takie delikatne i dyskretne np. w takim stylu: https://f01.esfr.pl/foto/7/19376131209/8c8a1324b8051119718e7d170596abe2/sony-ht-rt4,19376131209_7.jpg

 

Jeśli chodzi o jakieś podstawowe informacje:

Budżet na głośniki + amplituner to około 3-4 tys. natomiast jeśli dopłata np 300-400 zł miałaby zmienić znacząco jakość doznań to mógłbym dopłacić.

Pokój to salon 19m^2, wiec nie jakis za duży. Mieszkanie w bloku więc też nie zależy mi na jakimś rozkręcaniu dźwięku na full, no ale wiadomo im większa immersja tym lepiej :D

Przeznaczenie zestawu to głównie filmy i trochę muzyki.

 

Będę wdzięczny za rady.

Edytowane przez Etrox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...