Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Motorola Moto G5S Plus vs Zenfone 3 - smartfon do 1000zł

motorola asus moto g5s plus zenfone 3 smartfony do 1000zł

Najlepsza odpowiedź Baronik, 03 październik 2018 - 08:38

Masakra - autory wyraźnie zaznacza, że nie chce innych modeli, a ci mu xiaomi wciskają...

Autorze,moim zdaniem Moto będzie lepsza - co prawda aparat powiedziałbym, że jest porównywalny (choć ten w Asusie ma optyczną stabilizację), ale ma lepszą baterię, ekran jest trochę wiekszy, ma czytnik palucha w wygodniejszym (subiektywna kwestia) miejscu i jest szansa, że jednak dostanie aktualizację do Pie (9.0), podczs gdy starszy o rok Asus już raczej zostanie na Oreo.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tadeus

Tadeus
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 01 październik 2018 - 18:44

Witam,

Ostatnio rozglądam się za nowym telefonem. Niestety mój budżet nie może przekroczyć 1000zł. O dwóch wyżej wymienionych telefonach słyszałem różne opinie, pozytywne i te negatywne. Jednak nie jestem w stanie samemu zebrać myśli i dojść do wniosku, który telefon będzie lepszym wyborem. Zależy mi na przyzwoitym aparacie/głośniku, dobrej baterii i rzecz jasna na wydajności i wytrzymałości. Jest tutaj może ktoś, kto miał do czynienia z którymś z tych telefonów? Chciałbym kupić urządzenie, które będę mógł bezboleśnie obsługiwać w przeciągu chociaż tych 2 lat, tyle co trwa zwykle gwarancja.

Moje obawy przed Zenfonem 3:

- wytrzymałość, szczególnie plecki - w końcu są szklane

- bateria, 2650mAh nie brzmi zbyt dumnie, ale jak jest w rzeczywistości?; znosi próbę czasu?

- Zenfone 3 miał premierę już 2 lata temu - jest starszy od swojego rywala. Wiem, że to nie jest wyznacznikiem jakości, ale chciałbym mieć punkt zaczepienia na podstawie prawdziwej opinii.

Z NFC nie korzystam, więc nie ma to dla mnie znaczenia czy telefon jest w to wyposażony, czy też nie.

Uprzedzam, że nie potrzebuję rad niezwiązanych z tymi modelami, tzn.: nie jestem zainteresowany opiniami typu X telefon będzie lepszy. Dziękuję wszystkim z góry za udzielone wskazówki. 

• 0

#2 MyrAme

MyrAme
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 01 październik 2018 - 19:21

Zrezygnuj z motoroli czy zenfonów Za 1000 zł dostaniesz świetne Xiaomi (to nie jest januszostwo) za tą cene można znaleźć fajny telefon tej marki Ja osobiście będe tak w czerwcu telefon zmieniał to kupuje: UMIDIGI CRYSTAL PRO Mediatek MT6750T 4 gb ram 64 gb pamięci Czytnik linii papilarnych Dwa aparaty z tyłu (13 megapikseli) 1 aparat z przodu (5 megapikseli) 5,5 cala (Wydajność procka od mediateka na poziomie Snapdragona 425 (czyli budżetówki)) Cena na e-magu to 660 zł Ale z taki funduszami brałbym jakieś Xiaomi Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Factory

Factory
  • Gaduła

• 335 postów
  • GG:22275270

Napisano 02 październik 2018 - 13:40

Za tą kwotę masz Redmi Note 5 ze snapdragonem 636 i 4 GB pamięci RAM, aparaty ma przyzwoite, no i bateria 4000mAh która starczy spokojnie na 2 dni użytkowania.

• 0

#4 Baronik

Baronik
  • Dyskutant

• 219 postów
  • Miejscowość:Otwock

Napisano 03 październik 2018 - 08:38   Najlepsza odpowiedź

Masakra - autory wyraźnie zaznacza, że nie chce innych modeli, a ci mu xiaomi wciskają...

Autorze,moim zdaniem Moto będzie lepsza - co prawda aparat powiedziałbym, że jest porównywalny (choć ten w Asusie ma optyczną stabilizację), ale ma lepszą baterię, ekran jest trochę wiekszy, ma czytnik palucha w wygodniejszym (subiektywna kwestia) miejscu i jest szansa, że jednak dostanie aktualizację do Pie (9.0), podczs gdy starszy o rok Asus już raczej zostanie na Oreo.

• 3

CPU: Intel i7 7700K+SilentiumPC Fera 2 | MB: ASRock H110M-HDS | RAM: 2x8GB DDR4 HyperX Fury 2133MHz | GPU: MSI GTX1070 Gaming X | LCD: LG 29WK600-W | SSD: Crucial BX100 250GB | HDD: WD Blue 1TB | PSU: EVGA SuperNOVA G2 550W | CASE: Cooler Master N200 | MOUSE: Corsair Harpoon RBG | KEYS: Corsair K70 RGB MX Cherry Red | NET: UPC 250/20 MBit/s |
PS4 CUH-1216A+Panasonic TX-47ASM651E | Moto Z Play+Moto Turbopower Pack+SoundMAGIC E10M+Motorola Pulse 2

#5 Molox

Molox
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 03 październik 2018 - 13:57

A co powiecie na temat Asus zenfon max pro m1? wiem ze niby aparat szalu nie robi ale lepsza bateria. i mam podobny problem jaki telefon wybrac ok 1000 zl.

• 0

#6 Wento

Wento
  • Maniak

• 2451 postów
  • Miejscowość:ZG

Napisano 03 październik 2018 - 14:44

@up

Max Pro M1 to dość świeże urządzenie, działa bardzo lekko bo to mocno odchudzony soft Asusa, który jest bliski czystego Oreo. Można się na nim spodziewać aktualizacji do Pie, a bateria robi dobre wrażenie. Co do aparatu - jest średniakowo i tylko średniakowo, jeśli często pstrykasz fotki to radzę rozejrzeć się za innymi alterantywami(np. dołożyć lub zainteresować się jakimś ex-flagowcem). Mnie osobiście w tym Zenfonie irytuje przestarzałe złącze micro-usb - gdyby nie to, to naprawdę byłoby to atrakcyjne urządzenie.

Chciałbym kupić urządzenie, które będę mógł bezboleśnie obsługiwać w przeciągu chociaż tych 2 lat

Tak de facto, te zdanie wyjaśnia wybór i łącząc to z postem Baronik, zdecydowanie lepiej spojrzeć w stronę Motki :).

• 0

"To prawda....-mruknął Puchatek, spoglądając w lustro i klepiąc się po brzuszku. -Nie liczy się rozmiar. Liczy się puchatość!"

Moderator globalny/Ekspert działu: Telefony komórkowe i smartfony / Pełne zestawienie Ekspertów

#7 Tadeus

Tadeus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 03 październik 2018 - 17:15

Sprawdzałem ofertę Xiaomi, ale nie wzbudziło ona we mnie większego zainteresowania. Zamówiłem Motorolę. Ponadto składam podziękowania Baronikowi za uszanowanie mojego zdania. 

Użytkownik Tadeus edytował ten post 03 październik 2018 - 17:37

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: motorola, asus, moto, g5s plus, zenfone 3, smartfony do 1000zł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych