Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,serdecznie zwracam się z prośbą o ocenę zestawu komputerowego pod gry i rozrywkę.

-Co można było by w nim zmienić by zniwelować koszty ?

-i5-8600

-Gtx 1060 6gb

-gigabyte B360M

-DDR4 2x4gb 2666MHz

-zasilacz 600w

-SilentiumPc Regnum RG4TF

-SSD 256 gb

-HDD-(posiadam)

 

LInk do zestawu-https://www.morele.net/configurator/redirect/374017

 

Link to post
Share on other sites

Witam. Niczego nie zmieniaj ja mam prawie identycznego kompa poza płytą główną moja to Asrock B360M-Pro4 no i słabsza grafika bo tylko GTX 1060 3 GB. Na swoim komputerku spokojnie idzie grać w każdą grę na wysokich detalach w Full HD. Twadziela talerzowego i dodatkowe 8 GB Ramu dokupisz pózniej i luz.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

 

 

Niczego nie zmieniaj

Weź Ty się człowieku nie wypowiadaj bo nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.

 

Ktoś ma kupić i5 8600 w cenie 1300zł, czyli w cenie w której był  i7 8700?

śmieciowy dysk SSD na TLC?

PSU wątpliwej jakości?

 

@@Marcinosx, pod jaki monitor zestaw, jakie gry?

 

 

 

Co można było by w nim zmienić by zniwelować koszty ?

Zmienić platformę na Ryzen 2600. Zkaup i5 na obecny czas to strzał w stopę, przepłacasz za procesor 350zł i więcej w zależności od sklepu.

 

1 x AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/1 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008)1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White1 x AsRock B450 Pro4 /AMD B450, DDR4, AM4/1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Iridium X (black)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

3420zł
 
CPU 6 rdzeni / 12 wątków, wydajnościowo ciut słabiej od i5 8400, po OC różnice się zacierają no i znacznie taniej
Płyta ATX + szybszy RAM w Dualu, realnie szybszy dysk SSD na kościach MLC, stabilniejszy zasilacz na topologii DC-DC z częściowo modularnym okablowaniem i dłuższą 5 letnią gwarancją.

Cały zestaw 400zł taniej. Można myśleć o zakupie używanej 1070/1070TI na długiej gwarancji, można dorzucić wydajniejszy cooler pod OC czy też dać lepszą obudowę i PSU. 

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś zmienić procek na Ryża, który będzie miał podstawkę wspieraną do 2020 i zmienić 1060 na wersję z Palita która jest tańsza.

np. https://www.morele.net/configurator/redirect/374319

 

Bo na Intelu z boxowym chłodzeniem to tak średnio :)

No i tak jako kolega wyżej napisał Intel to strzał w stopę z tymi cenami ;D

 

 

Ewentualnie->

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=374329

 

A i tak wychodzi taniej xd

 

//Niekompetencja - SSD na TLC, kiepski PSU, do tego ta wersja palita nie zachwyca temperaturami i kulturą pracy.

//Crout

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites
Ktoś ma kupić i5 8600 w cenie 1300zł, czyli w cenie w której był i7 8700?

No zgoda że obecne ceny procesorów intela są przesadzone, ale czy to oznacza że intele nie będą się sprzedawały do spadku cen które mają nadejść z wiosną przyszłego roku ? Jasne że w obecnej sytuacji gdybym składał nowego peceta to kupowałbym Ryża. Mam tego farta że zmieniałem swoją platformę po starych cenach czyli 850 zł. Ale to nie znaczy że złożyłem sobie słaby komputer do gier, bo jest przeciwnie.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...