Skocz do zawartości

Telefon z dobrym aparatem i płynnością działania na lata do 1500zł


Recommended Posts

mój budżet : 1500zł
gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : jeśli używany, to odbiór osobisty olx, a jeśli znajdziecie mi nową maszynę do tej kwoty, to pewnie internet
nowy czy używany : moze byc nowy, moze byc uzywany:)
preferowany rozmiar wyświetlacza : do 5''? moze byc w sumie wiecej, to na prawde obojetne, byleby to jako tako chodziło i nie wyrzucało mi błędów
preferowany system mobilny : zawsze mialem androida, ale iOS mnie ciekawi
do czego będę używać urządzenia : social media, czasem jakaś fotka, przeglądanie internetu, KONIECZNIE PŁYNNE!
najważniejsze wymagania : telefon ma mi się nie zacinać po kilku tygodniach użytkowania, moim faworytem na teraz jest iPhone 6s, ale nie wiem, czy kupowanie go w 2018 ma jeszcze jakikolwiek sens, wcześniej miałem xiaomi redmi note 4, ale po wypadku uległ totalnemu zniszczeniu i jestem zmuszony go zmienić

Link to post
Share on other sites

Nowe telefony z ekranem 5" to na dzień dzisiejszy segment totalnie budżetowy. Następca Redmi Note 4 ma ekran 5,99" w proporcjach 18:9. Ja swojego Redmi Note 4x będę wymieniał za niedługo  właśnie na Redmi Note 5 ze snapdragonem 636. Szczerze powiedziawszy nigdy nie doświadczyłem zacinania się telefonu po kilku tygodniach, a smartfonów na Androidzie używam od czasów Androida 2.1. Może dlatego że z miejsca na każdym kupionym telefonie instaluje custom rom z możliwie czystym androidem (i pod katem dostępności custom romów właśnie dobieram telefony) dzięki czemu również mam totalnie w nosie program wydawania aktualizacji u danego producenta, społeczność na XDA i tak jest szybsza a wsparcie zapewnia tak długo jak się da - przykładowo na Samsunga Galaxy SII z 2011r jest dostępny Android 7.1 co według producenta jest niewykonalne ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poco nie jest opłacalny, za dużo w nim minusów:

-brak NFC

-słaby ekran, problemy z precyzją dotyku, nierównomierne podświetlenie

-brak powiadomień przez ogromny notch

-brak netflixa w HD/full HD (brak certyfikatu DRM L1)

-plastikowa obudowa

-jeszcze jeden z recenzentów narzekał na precyzję GPS (bodaj Michał Pisarski)

 

Generalnie jeśli ważna jest wydajność to rozważ Honor Play, telefon podobny do Poco, ale kompletny i nie wybrakowany. 

A z innych od siebie dorzuciłbym Nokię 7 Plus, bardzo dobra bateria, czysty android (android one), NFC. Cena oficjalna to 1699zł, ale na allegro można dostać z ole-ole za lekko ponad 1500zł lub ewentualnie w outlecie x-komu ze zwrotów za 1400zł. 

Co do iPhone 6s to uważam, że słaby zakup. Wg mnie obecnie jedynie iphone 7 i w górę mają sens. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A używany iPhone 7, załóżmy roczny, po totalnym resecie itd. będzie tak samo wydajny jak nowy? Czy te podzespoły się jakoś zużywają? Bo serio jestem mocno zainteresowany czymś od Apple, moi znajomi mają jakieś LG po 2 tysiaki, Samsungi S7 i mocno im się wieszają, a obok mam ziomka z iPhone 6, którego kupił za kilka stów i się z nich śmieje, bo jemu w komórze nic nie zacina.

 

https://allegro.pl/apple-iphone-7-32gb-black-klasa-a-i7584561525.html#aboutSeller

znalazłem taką ofertę, 1330 za iphone 7 32gb w super stanie, to dobry deal?

Edytowane przez bolasienko
Link to post
Share on other sites

iPhone 7 można rozważyć, bo względem codziennej pracy i wsparcia będzie w porządku. Do tego mały rozmiar. Natomiast bateria będzie bez szału i zastanów się czy 32gb Tobie starczy, bo jest to bardzo mało jak na dzisiejsze czasy. Ja bym celował jak już to w 128gb (bo z tego co pamiętam 7 nie miały 64gb).

 

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nokia 7 nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, więc nie będziesz miał żadnej gwarancji. Poza tym gorsza bateria, mniejszy ekran, gorszy procesor, brak pasma B20 i B7 LTE. Generalnie jak brać to wyłącznie wersje z Plusem. Sam mam i mogę śmiało polecić, bo telefon jest bardzo dobry. Jak szukasz taniej to można wyrwać w outlecie x-komu ze zwrotów za 1400-1500zł w zależności od egzemplarza. 

Link to post
Share on other sites

Do propozycji które warto sprawdzić dorzuciłbym jeszcze G6, głównie ze względu na to że to chyba najbardziej uniwersalny wybór i wpisuje się w wymagania: duży ekran, dobry aparat z kamerami szerkokątnymi, na plus też wykonanie (IP68+gorl. 3 gen).

Największy mankament to chyba kwestia dalszego wsparcia, z którym może być już później różnie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...