Skocz do zawartości

Smartphone [1-1,5k zł] [przeglądanie internetów][filmy][wydajność]


Recommended Posts

  • budżet: 1000-1500 zł

gdzie zamierzasz dokonać zakupu: Albo internet(jakieś polecane sklepy) albo stacjonarnie w(Mediamarkt/mediaexpert/Saturn)

nowy czy używany: Wolałbym nowy

preferowany rozmiar wyświetlacza: 5-6 cali

preferowany system mobilny: Android

do czego będziesz używać urządzenia: Głównie przeglądanie internetu, ogladanie Netflixa/Youtube'a, czasami granie w gierki, czasami jakieś zdjątko się cyknie, muzyki też często słucham na głośnikach bluetooth/słuchawkach

najważniejsze wymagania: Tak jak napisałem u góry, do oglądania przydałby się jakiś dobry ekranik, potem jakaś wydajność do gierek, aparacik też mógłby być znośny.

Sprawdziłem kilka telefonów (żeby nie było, że się nie przygotowałem) i wyłoniłem:

LG G6

Nokia 8

Pocophone f1

SG S7

 

Nie wiem który z tych telefonów (a może jakiś inny?) byłby dla mnie najlepszy. Mam wątpliwości co do Xiaomi bo nie wiem jak mi podpasuje ta nakładka, ale mogę ewentualnie sprawdzić u znajomego który ma xiaomi ew. w sklepie.

 

EDIT: zapomniałem dodać, że pewnie będę kupował na początku grudnia listopada // koniec października

 

Edytowane przez MammaMiaIleJabłek
Link to post
Share on other sites

To w takim razie:

S7 będzie miał najlepszy ekran, najlepszy aparat i sensowną wydajność. Z minusów słabiutka bateria, ociężała nakładka, brak wsparcia (zakończone na Oreo). Do tego istnieje jakieś tam ryzyko wypalenia się ekranu z racji AMOLEDa. 

LG G6 jest spoko, ale bateria szału również nie robi (chociaż jest lepsza niż w s7). Aparaty są całkiem dobre, na plus szeroki kąt. Natomiast jest wiele głosów, że jasność maksymalna ekranu jest taka sobie. Dodatkowo sprzęty LG są dosyć awaryjne. W kwestii wsparcia też bez szału, może dostanie androida Pie, ale raczej nie prędko. Generalnie do Twoich wymagań oba się sprawdzą. 

W kwestii Nokii 8 to ciekawa propozycja, ale też słaba bateria, do tego stosunkowo mały ekran i duże ramki. Na plus wsparcie, które będzie lepsze od obu ww. Osobiście wolałbym Nokię 7 Plus niż 8, ba, zresztą własnie sam ją wybrałem. Świetna bateria, duży ekran, android one. Używam głównie do internetu + yt/netflix oraz słuchania muzyki i spisuję się świetnie. 

Co do Poco F1 to raczej średni wybór. Poza topowymi podzespołami i mocną baterią telefon niczego szałowego nie oferuje. Przeciętny ekran, problemy z precyzją dotyku, brak netflixa w HD/full HD (przez brak certyfikacji DRM L1), brak NFC. 

Jeśli już chcialbyś coś na wzór Poco to o wiele lepszą opcją jest Honor Play. Posiada obecnie jeszcze flagowego Kirina 970, 4gb RAM, bardzo porządną baterię. Jest też NFC, spory ekran, niestety z notchem. Ale całościowo telefon warty rozważenia. 

Podsumowując, osobiście bardziej skłaniałbym się w kierunku Honora Play lub N7 Plus. Opcjonalnie jeśli nie przeszkadza Tobie bateria to Lg G6. 

Link to post
Share on other sites

Z modeli które wymieniłeś najbardziej skłaniałbym się ku G6. Najbardziej uniwersalny wybór: dobry aparat, wydajnościowo ok a i samo wykonanie jest solidne: IP68 + goryl 3. generacji.

Największy mankament to kwestia dalszego wsparcia (którego może nie być) jest jedynie aktualka do Oreo. Poza tym jak na swoją cenę wypada bardzo solidnie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...