Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Smartphone [1-1,5k zł] [przeglądanie internetów][filmy][wydajność]

jaki telefon 1500zł ogladanie wydajność

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MammaMiaIleJabłek

MammaMiaIleJabłek
  • Amator

• 37 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 17:32

• budżet: 1000-1500 zł
  • gdzie zamierzasz dokonać zakupu: Albo internet(jakieś polecane sklepy) albo stacjonarnie w(Mediamarkt/mediaexpert/Saturn)
  • nowy czy używany: Wolałbym nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza: 5-6 cali
  • preferowany system mobilny: Android
  • do czego będziesz używać urządzenia: Głównie przeglądanie internetu, ogladanie Netflixa/Youtube'a, czasami granie w gierki, czasami jakieś zdjątko się cyknie, muzyki też często słucham na głośnikach bluetooth/słuchawkach
  • najważniejsze wymagania: Tak jak napisałem u góry, do oglądania przydałby się jakiś dobry ekranik, potem jakaś wydajność do gierek, aparacik też mógłby być znośny.

Sprawdziłem kilka telefonów (żeby nie było, że się nie przygotowałem) i wyłoniłem:

LG G6

Nokia 8

Pocophone f1

SG S7

Nie wiem który z tych telefonów (a może jakiś inny?) byłby dla mnie najlepszy. Mam wątpliwości co do Xiaomi bo nie wiem jak mi podpasuje ta nakładka, ale mogę ewentualnie sprawdzić u znajomego który ma xiaomi ew. w sklepie.

EDIT: zapomniałem dodać, że pewnie będę kupował na początku grudnia listopada // koniec października

Użytkownik MammaMiaIleJabłek edytował ten post 27 wrzesień 2018 - 17:55

• 0

#2 Chelsey

Chelsey
  • Entuzjasta

• 541 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 17:46

Jak telefon masz zamiar kupować w grudniu to takie dywagacje obecnie nie mają najmniejszego sensu. 

• 0

#3 MammaMiaIleJabłek

MammaMiaIleJabłek
  • Autor tematu
  • Amator

• 37 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 17:55

@Chelsey

Pomyliłem miesiące  :rotfl:

Chodziło mi o koniec października/początek listopada.

• 0

#4 Chelsey

Chelsey
  • Entuzjasta

• 541 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 18:21

To w takim razie:

S7 będzie miał najlepszy ekran, najlepszy aparat i sensowną wydajność. Z minusów słabiutka bateria, ociężała nakładka, brak wsparcia (zakończone na Oreo). Do tego istnieje jakieś tam ryzyko wypalenia się ekranu z racji AMOLEDa. 

LG G6 jest spoko, ale bateria szału również nie robi (chociaż jest lepsza niż w s7). Aparaty są całkiem dobre, na plus szeroki kąt. Natomiast jest wiele głosów, że jasność maksymalna ekranu jest taka sobie. Dodatkowo sprzęty LG są dosyć awaryjne. W kwestii wsparcia też bez szału, może dostanie androida Pie, ale raczej nie prędko. Generalnie do Twoich wymagań oba się sprawdzą. 

W kwestii Nokii 8 to ciekawa propozycja, ale też słaba bateria, do tego stosunkowo mały ekran i duże ramki. Na plus wsparcie, które będzie lepsze od obu ww. Osobiście wolałbym Nokię 7 Plus niż 8, ba, zresztą własnie sam ją wybrałem. Świetna bateria, duży ekran, android one. Używam głównie do internetu + yt/netflix oraz słuchania muzyki i spisuję się świetnie. 

Co do Poco F1 to raczej średni wybór. Poza topowymi podzespołami i mocną baterią telefon niczego szałowego nie oferuje. Przeciętny ekran, problemy z precyzją dotyku, brak netflixa w HD/full HD (przez brak certyfikacji DRM L1), brak NFC. 

Jeśli już chcialbyś coś na wzór Poco to o wiele lepszą opcją jest Honor Play. Posiada obecnie jeszcze flagowego Kirina 970, 4gb RAM, bardzo porządną baterię. Jest też NFC, spory ekran, niestety z notchem. Ale całościowo telefon warty rozważenia. 

Podsumowując, osobiście bardziej skłaniałbym się w kierunku Honora Play lub N7 Plus. Opcjonalnie jeśli nie przeszkadza Tobie bateria to Lg G6. 

• 0

#5 MammaMiaIleJabłek

MammaMiaIleJabłek
  • Autor tematu
  • Amator

• 37 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 19:56

Mhm, rozumiem. Rzeczywiście skłonię się w kierunku tych ww. przez ciebie smartfonów.

• 0

#6 White_Ghost

White_Ghost
  • Entuzjasta

• 601 postów

Napisano 01 październik 2018 - 06:39

Z modeli które wymieniłeś najbardziej skłaniałbym się ku G6. Najbardziej uniwersalny wybór: dobry aparat, wydajnościowo ok a i samo wykonanie jest solidne: IP68 + goryl 3. generacji.

Największy mankament to kwestia dalszego wsparcia (którego może nie być) jest jedynie aktualka do Oreo. Poza tym jak na swoją cenę wypada bardzo solidnie. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaki, telefon, 1500zł, ogladanie, wydajność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych