Skocz do zawartości

Jaki procesor wybrać do gniazda AM3 ?


Recommended Posts

Witam. Przychodzę tu z prośbą o poradzenie się was. Widzę, że to jedyne forum, na którym specjaliści odpowiedzą krótko i zwięźle. Mianowicie chciałbym odmłodzić komputer, mój procesor jest stary (AMD Athlon II X2 260) i chciałbym go wymienić na nowszy. Chcę, żeby był szybki i wydajny, cena nie gra roli. Oczywiście jest to gniazdo AM3. Poleci mi ktoś coś dobrego ? Nie znam się za bardzo na procesorach, dlatego przychodzę tutaj. Mam jeszcze dwa pytania:

1. Co wiąże się z wymianą procesora, czy coś trzeba jeszcze wymienić ?

2. Komputer służy głownie do montażu i czasem do grania. Mam ważne dane na kompie. Czy przy zmianie procesora pliki się usuną ?

 

Dziękuję i liczę na szybką odpowiedź :D

Link to post
Share on other sites

Możesz tam wsadzić nawet Phenoma II 1100T ale ja osobiście bym tego nie robił bo to dość budżetowa płyta.

 

Uzbieraj sobie z 1000pln i zrób przesiadkę na np Athlona 200GE + jakieś mobo (polecam AsRocka AB350m Pro4) + 8 GB ramu w dualu. Taki zestaw zapewni ci wyższa wydajność jak obecny zestaw z możliwością rozbudowy

Link to post
Share on other sites

Czyli polecasz mi taki zestaw ? Za bardzo to się nie znam, ale mam nadzieję, że zapewni mi to dobrą wydajność i szybkość. 

Jeśli jesteś w stanie, to poproszę o odpowiedzenie na te pytania, gdyż jest to dla mnie ważne.

1. Co wiąże się z wymianą procesora, czy coś trzeba jeszcze wymienić ?

2. Komputer służy głownie do montażu i czasem do grania. Mam ważne dane na kompie. Czy przy zmianie procesora pliki się usuną ?

 

PS. A ten procesor i płyta głowna zapewni mi o wiele lepsze działanie ? I oco chodzi z "+8GB ramy w dualu". Wiem, że dla ciebie wydaję się to głupie, ale na budowie komputera ani jego specyfikacjach kompletnie się nie znam :D 

Link to post
Share on other sites

Narazie 0 ale chcę wstępnie rozplanować od razu co mam kupić i wymienić. A budżet to do 1000zł bo więcej na niego nie opłaca się przeznaczać.


I jeszcze pytanko - Czy muszę wymienić nagrywarkę gdy wymienię płytę główną? Na zasilacz ani nagrywarkę nie chce przeznaczać pieniedzy bo działają.


A i gdy wymienię płytę główną to mogę do niej wsadzić procesor nie AMD tylko np. Intel ? 

Link to post
Share on other sites

Jak masz napęd podłączane pod sata to może zostać. Jak na takiej szerokiej taśmie to musi wylecieć.

W co grasz??

 

Do tysiąca złotych zostaje ci generalnie tylko Athlon 200GE bo twoje GPU jest po prostu słabsze zaś intel nie ma tak wydajnego iGP jak AMD. Po za tym obecnie intela nie opłaca sie kupować bo ceny poszybowały.

 

Podaj marke i model zasilacza albo chociaż zdjęcie znamionówki.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Na bocznej ściance zasilacza jest naklejka, na której masz specyfikację prądową tego podzespołu - zrób zdjęciu i wrzuć tu w wątku.

 

Kolega @mbe sugeruje wymianę głównych podzespołów komputera (procesor, płyta i pamięć) - co w Twoim przypadku wiąże się z koniecznością instalacji na nowo staremu operacyjnego.

 

Twoje ważne dane są związane z jakąś konkretną aplikacją / programem, w którym pracujesz na kompie, czy są to raczej dane możliwe do przeniesienia (np zdjęcia, muzyka, pliki tekstowe)?

 

Ostatnie pytanie: czy dopuszczasz możliwość zakupu części używanych (ale jeszcze np na gwarancji) czy preferujesz tylko towar fabrycznie nowy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...